Sevmekten Korkuyorum

8,9/10  (14 Oy) · 
60 okunma  · 
10 beğeni  · 
618 gösterim
"Ben sana tutkunum kır çiçeğim... Bülbülün güle dil döktüğü gibi değil benim sana gönül verişim... O sevdanın mahremiyetini düşünmedi hiç... Benim sana olan sevdam, sadece kalbimle şu karaladığım sayfalar arasında...

Bülbül sabırsız... Ben seni ve sana olan hislerimi kalbimin derinliklerine gömüyorum...

Sarı, mor, eflatun renklerin, yalnızlığımın simgesi... Desenlerin, yüreğime kazıdığım duyguların asilliğini taşımakta...

Seni seviyorum yalnızlık çiçeğim..."

"Nevruz" ileride kiminle evleneceğini merak ettiği günlerde rüyasında gördüğü çiçeğin adıydı. O bir sırdı; ta ki bir gün karşısına çıkana kadar...
(Arka Kapaktan)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2006
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752633674
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
ugur 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin anlayıp dersler çıkaracağı bir kitap olduğunu düşünüyorum.başlayınca bırakmak istemedigim bir kitap oldu.saf ve temiz bir ask anlatılıyor.umarım begenirsiniz.

baharımmm 
13 Ara 2016 · Kitabı okudu · 374 günde · 10/10 puan

Gerçekten çok güzel bir kitaptı.Okuduğum zaman kendimi öyle bir kaptırmışım ki bir hafta etkisinde kaldım.Çünkü içeriği aşk, üzüntü, keder, ayrılık,sitemle dolu... Liseyi bitirmiş olan bir genç bir gün istihare namazının ardından dua eder. Duasında ilerde evleneceği kızı rüyasında görmek istediğini ister ve ardından uyur rüyasında nevruz çiçeğini görür.İlerde evleneceği kızın adı da nevruzdur ve olaylar devam eder.Devamını merak ediyorsanız okuyun.

Her ne kadar sonu biraz beklenmedik olsa da elinize aldığınızda bir anda bitirebileceğiniz bir kitap.Yazar tam olarak neden sevmekten korktuğunu bize güzel bir olay örgüsü ile aktarıyor.
Aynı zamanda bazı bazı mesajlar vermeyi de ihmal etmemiş.
Bir oturuşta bir kitap bitirmek istiyorsanız, keyifle okumanız dileğiyle.
Saygı ve sevgi ile...

nevruz çiçeği. artık benim için aşkın temsili ... bir rüya üzerine başlayan aşkın ne denli bende iz bıraktığını bilemezsiniz. eminim bu kitabı okuyan herkes gerçek aşkın ne olduğunun tadına varabilir.

Rose 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ahmed Günbay kesinlikle okunması gereken yazarlardan. Bu eserinde Aşk'ı öyle güzel, öyle saf bir dille anlatmış ki okumak için geç kaldığımı düşünmeden edemedim :) Kesinlikle okunmalı ;)

melisa tansu 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · 384 günde · Beğendi · Puan vermedi

Sevmekten korkmak için bazı neden olduğunu anlatıyor , kaybedilen hislerin geri dönüşü olmadığını. Sevdiği kişiye nasıl gönlünü verdiği kalbinin kırılıp yorulduğunu yazarın renklerin güzelliğini ne olursa olsun bence kişiye göre değişeceğini anlatmaya çalışıyordu . Eğer sevdiğiniz biri sizi kırdıysa hislerinizi hiçe saymışsa bu kitabı okumanızı tavsiye ederim neyi sevdiğinizi neler sizi gerçek anlamda korkuttuğunun doğru olup olmadığını anlayacaksınız .

Kitaptan 2 Alıntı

beytullah emlek 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ben sana tutkunum kır çiçeğim... Bülbülün güle dil döktüğü gibi değil benim sana gönül verişim... O sevdanın mahremiyetini düşünmedi hiç... Benim sana olan sevdam, sadece kalbimle şu karaladığım sayfalar arasında...

Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay YıldızSevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız
Rose 
21 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

'Hayat' nedir sence?
Yaratıcı'dan aldıkları emre uyarak; toprağın, havanın, suyun ve güneşin görevlerini itaatkarane ifa etmeleri değil mi? İçlerinden birisi bıraksa görevini, hayat devam eder mi? Bir dişli deyip geçme. Bir fabrikada bir dişli kırılırsa üretim durur.

Sevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay YıldızSevmekten Korkuyorum, Ahmed Günbay Yıldız