Sırlar Uçurumu

7,8/10  (42 Oy) · 
86 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.839 gösterim
1835 yılı Fransa...
İçinde karanlık sırlar saklayan bir malikâne.
Blanc de Venue Malikânesi.
Lanetli bir uçurum...
Yirmi yıl önce uçurumun dibinde ölü bulunmuş bir kadın.
Belki de arkasında ölümcül sırlar saklayan gizemli bir cinayet...
İntikam almak için geçmişin karanlık anılarını ortaya çıkarmak zorunda olduğuna inanan, inatçı ve çatal yürekli bir evlat.
Geçmişini gizlemek zorunda kalan gizemli bir doktor.
Lanetli bir sır!
Şüphe yüklü bir aşk!
Ve geçmişin ürkütücü sisleri arasından çıkıp gelmiş kötü ruhlu bir adam...

Sırlarla örülü, heyecan dolu bir öykü!
Gerilimi ve gizemi iliklerinize kadar hissedeceksiniz.
Belki de şimdiden benzerlerinin arasında kendine çok üstün bir yer edinecek olan, türünün en gizemli romanlarından biri...
Okuyan herkesi kolayca etkisi altına alacak, finaliyle ters köşeye yatıracak, büyüleyici, tüyler ürpertici bir roman.
Soluğunuz kesilecek. Hayran kalacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055143480
 • Çeviri:
  Alper Atılgan
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
31 Oca 20:59, Kitabı okudu, 5 günde, Beğendi, 8/10 puan

Yazarın okuduğum ikinci kitabı olan 'Sırlar Uçurumu' 1816 yılında gerçekleşen ve ilk sayfasında meraklanmanızı sağlayan bir olayla başlıyor. O yılların soylu ailelerinden olan Roussel ailesinin entrika ve gizemlerle dolu hayatları, bu kadar da olmaz artık denecek sırlar barındırıyor.
Kitap, benim okumaktan hoşlandığım yıllar arasında gelgitler yaparak kurgulanmış. Her ne kadar sonuna doğru 'yok artık' desem de, bir iki yerde bayağı şaşırdım. Kitapta yer alan karakterlerin geneli kötü veya içten pazarlıklı. Fakat en sinir olduğum kişi Dr. Bernard oldu.
Genel itibariyle beğendiğim fakat yazarın 'Halüsinasyon' kitabına göre kıyasladığımda daha sönük bulduğum bir kitap. Yine de keyifle ve merakla okudum.

TURGAY GÜNLÜOĞLU 
26 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Fevkalade bir kurguyla yazılmış tamamen bir akıl ürünü kitap.Bazı yrlerinde açıklamalara çok gitrmiş olsada kitap tamamiyle merak uyandırıyo ve süprizlerle dolu.Kişilerin karakterini tahmin etmek zor.Tavsiye ederim.

Mücahit Uslu 
24 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kitabın ilk başı etkileyici ve okumayı tetikleyen bir şekilde başlıyor. Bence anlatım tarzı olarak gayet iyi bir kitap. Okuyucu ''Doktor Bernard''ın olduğu bölümü okurken acaba ''Francis'' şu anda ne yapıyor diye diğer bölümü düşünmeye başlıyor. Ben başarılı buldum. Pişman olunmayacak bir kitap.

ezgi sahan 
07 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

bu kitapı ilk önce elime aldığımda okumadım okumadım en sonunda okuyacak kitap bulamadığımda okumaya başladım kitabı bir günde bitirdim ve neden daha önce okumadım diye pişman oldum bence sürükleyici bir kitap okuyun....

Derya Berber Tali 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Güzel bir kitap sırf okuru sasirtmak için sonlara doğru saçmalamis bol entrika başka bişey yok bi solukta okudum evet belki;çünkü çok güzel gidiyordu ama sonra o kadar sacmaladi ki sinir oldum...

Esma Tezgi 
21 Şub 14:51, Kitabı okudu, 4 günde, 5/10 puan

Kitap gizem-gerilim türünde ve cinayette olunca ben polisiye tarzına da yakın olur diye düşünmüştüm ancak hiç öyle olmadı. Kitabın türü hakkında kafam biraz karışık açıkçası çünkü gerilim adına kitapta hiçbir şeye rast gelmedim diyebilirim, gizemse? Eh baya gizem dolu bir kitaptı, aslında gizem ve sırlar hiç bitmeden son sayfaya kadar sürdü tek sorun şu ki kitap bol gizemli tarihi-aşk romanı tadındaydı. Bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı, gizem genel olarak entrikalar üzerine kuruluydu ki bu tarzdan hoşlandığımı söyleyemeyeceğim.

Dili akıcı ve kolay okunabilen bir kitap, tempo düşmeden yeni şeylerin ortaya çıkması da okumayı kolaylaştırıyor ve sizi sıkmıyor. Kitabın sonu hayret verici değildi ama çokta beklenilebilir bir son değildi, beni şaşırtmadıysa da fena değildi.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...2/srlar-ucurumu.html

ecicekk 
25 Ara 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kitap matematiksel bi kurguyla yazılmış.Cok fazla karakter vardı kim kimin neyi cözmek süre aldı.Bir cok gizemli olay oldu ve hepsi sona doğru açıklandı ama olay açıkken bile karmaşıktı.Güzeldi merak uyandırdı

büşra koç 
19 Ağu 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Kitap kurgusuyla tamamen pembe dizi gibi yani değişik sonu beklenmeyen bir şekilde bitiyor fakat gerilim kitabı olmuş dram kitabı yinede çok kötü denilcek bir kitap deil merak uyandırıyor okunabilcek bir kitap

Merve 
27 Kas 16:24, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bol entrikalı bir kitap. Kitabın sonu Brezilya dizlerindekiyle kıyaslanacak türden sayılabilir. Tabi son kısmı o şekilde bitirmesi her ne kadar hoş olmasa da anlatımına diyecek yok.

Dilek Ateş 
14 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Olay örgüsü karakterler, olayların sırası piskolojik ruh halleri çok güzel bir şekilde yansıtılmış. Katili bulmak için baya bir çaba harcamak gerekiyor, tam keşfettiğinizi sandığınız anda bambaska bir yana çekiliyor olaylar, okunmaya değer bir kitap ve değerli bir yazara ait , :)

2 /

Kitaptan 21 Alıntı

Ülkü Ciner 
30 Oca 10:58, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Yarın ne olacağını kestirmek imkansızdı. Havada tek bir bulut dahi yokken bir saat sonra bir fırtınaya yakalanabilirdiniz. Hiç bir liman güvenli olmayabilirdi.

Sırlar Uçurumu, Alein Kentigerna (Sayfa 127)Sırlar Uçurumu, Alein Kentigerna (Sayfa 127)
ecicekk 
16 May 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

İnsanın bu kısacık hayatta, sevdiği insanlarla ve sevdiği şeylerle daha fazla vakit geçirmesi yerine, onu daha da mutsuz eden ve büyük acılar çektiren kavgaların içine atılması ne kadar saçmaydı...

Sırlar Uçurumu, Alein KentigernaSırlar Uçurumu, Alein Kentigerna
Ülkü Ciner 
30 Oca 10:54, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Ömrün mevsimi birden değişebiliyordu. Yaşam, uzun ve sıcak yaz gecelerinden sonra birden bastıran karanlık ve soğuk bir kışa dönüşebiliyordu.

Sırlar Uçurumu, Alein Kentigerna (Sayfa 127)Sırlar Uçurumu, Alein Kentigerna (Sayfa 127)
Esma Tezgi 
21 Şub 14:59, Kitabı okudu, İnceledi, 5/10 puan

Karşısına mucizeler çıkmayacağını, hiçbir zaman rahat ve huzurlu bir hayat süremeyeceğini kabullenmişti.

Sırlar Uçurumu, Alein KentigernaSırlar Uçurumu, Alein Kentigerna
Hilal 
18 Mar 10:36, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Uçurum uçurumu çağırır. Yani bir hata diğerini doğurur.

Sırlar Uçurumu, Alein Kentigerna (Sayfa 206)Sırlar Uçurumu, Alein Kentigerna (Sayfa 206)
3 /