Şişmanlayamayan Sumocu

7,8/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
331 gösterim
Kahramanı Cun gibi incecik, esin kaynağı ve temel konusu Zen gibi özlü bir roman."Bulutların arkasında her zaman bir gök vardır."On beşindeki vahşi, asi Cun, Tokyo'nun caddelerinde sürtüyor, plastikten ıvır zıvır satıyor. Ailesinden uzakta; zaten onların sözünü etmeyi bile reddediyor.Bir gün, Japonların "milli spor"u sumo güreşinin namlı hocalarından Şomintsu ona "Sende bir şişman görüyorum!" diyecek ve Cun'un hayatı tamamen değişecek.Yalnız bir sorun var: Cuno, ne kadar uğraşırsa uğraşsın, şişmanlayamıyor!Sonrası, Cun'un sumo ve Zen Budizm aracılığıyla gücünü, aklını, kendini, "melek" annesiyle bir "isim"den ibaret olan babasını ve aşkı keşfetmesinin öyküsü.Kahramanı Cun gibi incecik, esin kaynağı ve temel konusu Zen gibi özlü bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  64
 • ISBN:
  9786050905618
 • Çeviri:
  Bahadırhan Bozkurt
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Beyza 
 04 Şub 19:09, Kitabı okudu, 5/10 puan

60 sayfalık minicik, "Martı Jonathan Livingston" tadında bir kitaptı.
"Sende bir şişman görüyorum" diyen hocanın çabalarına rağmen bir türlü şişmanlayamayan öğrencisinin gülümseten hikayesi.

Kitaptan 4 Alıntı

Beyza 
04 Şub 19:12, Kitabı okudu, İnceledi, 5/10 puan

Eğer bana babanın resmini çiz deselerdi, banyodaki tıraş makinesini, posta kutusundaki ismini, üç çift ayakkabısının durduğu dolabı ve soluk renkli iki takım elbisesini çizerdim.

Şişmanlayamayan Sumocu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 44)Şişmanlayamayan Sumocu, Eric Emmanuel Schmitt (Sayfa 44)