Şizofren Jan Forstner Serisi 1

8,4/10  (48 Oy) · 
119 okunma  · 
38 beğeni  · 
1.716 gösterim
Ne kadar zaman geçtiği önemli değil
Ne kadar değiştiğin önemli değil
Sessizlik seni çıldırtmaya devam edecek
Ve dehşetin soğuk pençesini hissedeceksin

Psikiyatr Jan Forstner başarısız bir evlilikten ve işini kaybettikten sonra doğduğu yer olan Kahlenberg'e geri döner. Yirmi üç yıl önce, küçük kardeşi iz bırakmadan ortadan yok olmuş, hemen ardından babası bir araba kazasında ölmüştür. Kardeşinin başına gelenlerle ilgili belirsizlik ve babasının korkunç kaybı Jan'ın ruhsal durumunu belirler ve onu rahat bırakmaz.
Kâbuslarını geride bırakmayı ve tekrar yaşamaya başlamayı istiyordur, ama klinikteki bir hasta intihar edince, Jan kendisini yirmi üç yıldır gizli kalmış korkunç sırrı açığa çıkaracak olan soruşturmanın içinde bulur...

"Dorn'un sürekli heyecan veren tarzı tüylerinizi ürpertecek. Okurlar için tam bir zevk."
-Amazon.de-

"Akıcılığı ve hızlı temposuyla sıra dışı bir roman."
-Bookreporter-

"Sizi ele geçiriyor, şaşırtıcı ve nefes kesici. Okurlara tavsiyemiz!" -Hörzu-

"Wulf Dorn ikinci kitabında da okurlara uykusuz geceler geçirtmeyi başarmış görünüyor. (...) Beni baştan sona heyecanlandıran, sıra dışı bir macera."
-Uwe Madel-

"Wulf Dorn Alman polisiye yazarlarından çok azının farklı bir şekilde heyecanlı, sürükleyici eserler yazabildiğinin bilincinde. Okur, kitabın sonuna dek karanlıkta el yordamıyla ilerliyor. Sonu da oldukça şaşırtıcı ve heyecanlı. Bu polisiye filme çekilmeye değer."
-Academic World-

"Wulf Dorn, ilk romanı Psikiyatrist'in mükemmel başarısından sonra Şizofren'le okuru yine mükemmel bir psikolojik maceraya sürüklüyor."
-RTL Radio-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  398
 • ISBN:
  9786053430346
 • Orijinal Adı:
  Kalte Stille
 • Çeviri:
  Tuna Alemdar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
elif dinç 
22 Haz 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Psiokoljik gerilim sevenlere tavsiyemdir...Hiç tahmin etmediğiniz bir sonla biten birtakım ürkütücü olaylar serisi diyebiliriz...Küçük bir çocuğun bir gece kaybolmasının ardından beliren bazen korkutan bazen şaşırtan ve merakla okuyacağınız bir kitap.

Kardelen Özmaden 
16 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Wulf Dorn'un ilk kitabına güvenerek aldığım bir kitaptı ama kesinlikle bir Psikiyatrist kadar sürükleyici değildi. Etkileyiciydi fakat bir şeyler eksik kalmış gibiydi. Alıp okumaya başladığımda bir süre olaylar kafamı karıştırdı sonradan netleşmeye başladı. Wulf Dorn kitabın sonunda yine şaşırttı ama bu çokta etkili değildi.

Ece 
16 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Wulf Dorn okuyucuyu ters köşe yapan, yüksek tempolu romanlar yazabilen bir yazar. Şizofrende de okuyucuyu hayal kırıklığına uğratmıyor. Sürpriz sona hazır olun.

Hande Kırkımcı 
 04 Ağu 14:18, Kitabı okudu, 16 günde, Puan vermedi

İlk defa bu yazarın bir kitabını okudum.Yazar romanda şaşırtmayı seviyor.Psikolojik gerilim okumayı sevenler için okunulabilr.Ben kitabı olurken sıkıldım.Sürekli olarak intiharlar,ölümler,küçük çocukların aileleri tarafından yaşamış olduğu travmalar beni sıktı ve kitabı zor bitirdim.Bir daha bu tarzda kitap okumam.

spencer reid 
19 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

önce 1. kitabı Psikiyatristi okudum açıkçası onu daha etkileyici ve sonu tahmin edilemez bulmuştum. Şizofrende şüpheliler elendi elendi son ikiden biriydi zaten. yine de heyecan dozu yüksek. şimdi oyun bozan ı okuyacağım. oyunbozan ın kahramanları şizofrendekilerden, bakalım nasıl ?

redredred 
20 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Hain yüreğimden farklı olarak beklenmedik bir finale sahipti.Hatta bir ara(kitabın sonlarına doğru) kendimi yetersiz hissettim.Kurgu benim çok hoşuma gitti fakat kitabı akıcı bulmadım.Sabrederseniz kitabın sonunda değdiğini anlayacaksınız.

Kitaptan 11 Alıntı

Hümeyra 
06 Haz 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayat bir savaş alanı, onu dileklerimize göre şekillendirebiliriz. Kontrolümüzde olan tek şey ise savaş sırasındaki duruşumuzu belirlemek.

Şizofren, Wulf DornŞizofren, Wulf Dorn

"Ne kadar zaman geçtiği önemli değil. Ne kadar değiştiğin önemli değil. Sessizlik seni çıldırtmaya devam edecek. Ve dehşetin soğuk pençesini hissedeceksin."

Şizofren, Wulf DornŞizofren, Wulf Dorn
Berfun Berçin 
13 Nis 11:08, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

''Biliyor musun,''dedi Marenburg ve onun yanına oturdu,''zaman her şeyin ilacıdır gibisinden bir sürü deyiş var.Bunların hepsi boktan saçmalıklar evlat.Acı asla azalmıyor.İnsanın kendisine işkence eden bir şeyin sebebini araştırmaktan asla vazgeçmeyeceği gibi.''

Şizofren, Wulf DornŞizofren, Wulf Dorn
Berfun Berçin 
13 Nis 10:59, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bazen yaşam insana cevabı olmayan sorular sorar,ama yine de yeni bir başlangıç yapma imkanı vardır..

Şizofren, Wulf DornŞizofren, Wulf Dorn
Ellen Roth 
30 Ağu 23:38, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

"Dünya küçük genç adam, hem de çok küçük. Her yerde senin hikayeni bilen birileriyle karşılaşırsın. Hele hikayeni yanlış tarafından duymuşsa tam yandın. İnan bana bu böyle."

Şizofren, Wulf Dorn (Sayfa 153 - Pegasus Yayınları)Şizofren, Wulf Dorn (Sayfa 153 - Pegasus Yayınları)
Berfun Berçin 
13 Nis 11:07, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Suçluluk bir hastalık gibi,diye düşündü.Bedenin tüm hücrelerini ölümcül bir hastalık gibi kemiriyor ve bunun için bir terapi de yok.

Şizofren, Wulf DornŞizofren, Wulf Dorn
Berfun Berçin 
13 Nis 11:08, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Affedilemeyecek suçlar var.Bunu sonunda anlamıştı.Asla affedilmeyecekti,tıpkı kendini asla affedemeyeceği gibi.

Şizofren, Wulf DornŞizofren, Wulf Dorn
M. 
 12 Haz 00:35, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Bazen yaşam insana cevabı olmayan sorular sorar ama bizim için yinede yeni bir başlangıç yapma imkânı vardir."

Şizofren, Wulf Dorn (Sayfa 30)Şizofren, Wulf Dorn (Sayfa 30)
2 /