Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük

9,0/10  (2 Oy) · 
17 okunma  · 
2 beğeni  · 
753 gösterim
Asım Arslan'ın Atatürk ve Atatürkçülük sömürüsünü ilk kez gündeme getiren Sömürülen Atatrük ve Atatürkçülük adlı kitabı, Türk Ceza Kanunu'nun 312/2. maddesini ihlal ettiği iddiasıyla soruşturma konusu yapılmış ve yasaklanmak istenmişti. Ancak, Kayseri Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı, adı geçen suç unsuru bulmamış ve takipsizlik kararı vermiştir./
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  205
 • ISBN:
  9759536501
 • Yayınevi:
  Kişisel Yayınlar
 • Kitabın Türü:
Yiğit Tüccar 
13 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Mustafa Kemal'in ölümü ardından yaşanan siyasal atmosfer , Mustafa Kemal'i ve ideolojisini bir sömürü düzeni kurmak için yozlaştırdı.

Pekçok maske altında , Mustafa Kemal adına , Kemalizm-Cumhuriyet adına insanlara zulmedildi...

Zulmedenler kendi Burjuva Sınıflarını güçlendirirken , yüzlerine kemalizm maskesi takarak iğrenç işler yapanlar yüzünden Anti-Kemalist ideolojide şekillenmeye başladı....

İşte bu kitap öyle bir kitaptır ki , Kimlerin nasıl bir maske taktığını , Atatürkçülüğün nasıl sömürüldüğünü ve gerçekte Atatürkçülüğün nasıl olması gerektiğini mükemmel birşekilde içinde barındırmaktadır...

Gönül ister ki bir başucu kitabı olsun , okullarda zorunlu olarak okutulsun ve Atatürkçülük maskesi takanların yüzlerine bir tokat gibi insin...

Kısacası okuyun - okutun dediğimiz kitaplar içerisindedir

Kitaptan 6 Alıntı

Mustafa Kemal Atatürk
"Bizi yanlış yola sevkeden habisler (kötü, fesatçı) çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve nezih halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz, görürsünüz ki, milleti mahveden, esir eden, harab eden fenalıklar hep din kisvesi altındaki küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her türlü hareketi dinle karıştırırlar." (26)

26. Fethi Naci, a.g.e., s. 54.

Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım AslanSömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan

Mustafa Kemal Atatürk
"Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasî bir fikre malik olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetlerine maliktir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz." (18)

18. Türk Gencinin El Kitabı, a.g.e., s. 25, 31, 40.

Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 17)Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 17)

Laiklik ilkesinin kabul edilmesiyle tüm yurttaşlar, din, vicdan ve ibadet özgürlüğüne kavuşmuşlardır. Herkes istediği din veya mezhebe inanıp inanmamakta, ibadetini yapıp yapmamakta serbest olmuştur. Tanrıyla kul arasına girilmesi önlenmiştir.

Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 25)Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 25)

Atatürk sömürücüleri arasında, çıkarcı bazı politikacılarla art niyetli bazı kimseler de vardır. Bunlar, gerçek amaçlarına ulaşmak için Atatürk'ü yüzlerine maske yapmaktadırlar.

Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 6)Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 6)

Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı döneminde o günlerin gerçeklerine, zamanın koşullarına göre hareket etmiş, aslında içinden karşı olduğu, istemediği padişah-halifeye ve yanlılarına karşı -düşmanlar yurdumuzdan kovulana dek- olumlu davranmış, padişah-halifeyi övmüş, padişahlığa-halifeliğe karşı değilmiş gibi bir tavır takınmıştır.

Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 33)Sömürülen Atatürk ve Atatürkçülük, Asım Aslan (Sayfa 33)