Sona Kalan Rizzoli & Isles Serisi 10

8,6/10  (77 Oy) · 
207 okunma  · 
59 beğeni  · 
1.809 gösterim
Herkesin yarası vardır, ama bazılarınınki daha belirgindir…

Bambaşka hayatlara ait Claire, Will ve Teddy adında üç masum çocuğun yolları bir anda, hiç beklenmedik bir trajediyle kesişir. Önce aileleri, ardından koruyucu aileleri katledilen bu çocuklar için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Peki, onları bir araya getiren bu sarsıcı olaylar bir rastlantı mı yoksa birbirleriyle bağlantılı gerçeklerin önemli bir halkası mıdır?

Jane Rizzoli ile Maura Isles, katledilen ailelerle ilgili araştırmalarını derinleştirdikçe uzayan sır perdesini aralayabilecek, bu çocukları bekleyen korkunç kaderi değiştirebilecekler midir?

Gerritsen her zamanki gibi mükemmel karakterler ve gizemli kurgular yaratmadaki ustalığını konuşturmuş.

-The Washington Post-

"Rizzoli'nin, günümüzde yazılmış en iyi dedektif karakterlerinden biri olduğu bir kez daha anlaşılıyor."

-Fresh Fiction-

"Sona Kalan'ı okumanızı yalnızca tavsiye etmiyorum, bana kalırsa kesinlikle okumak zorundasınız."

-Lee Child-

"Gerritsen asla kendini tekrar etmiyor ve hikâyelerine yeni rotalar çizmekten de çekinmiyor."

-Publishers Weekly-

"Gerritsen'in günümüz polisiye-gerilim romanlarının öncülerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz."

-Providence Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053482413
 • Orijinal Adı:
  Last to Die
 • Çeviri:
  Bahar Yaldız Çelik
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
09 Tem 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Rizzoli ve Maura yine bir aradalar...Clair, Will ve Teddy tamamen farklı yerlerde öz ailelerini ve yaşadıkları bakıcı ailelerinin ölümünden sonra bir okulda bir araya gelirler. Ailelerine yapılan saldırılardan sağ kurtulan bu çocukların peşlerine düşen katilden kurtulmalarına ve neler olacağı ile ilgili merak ile okuyacağınız bir eser...Okumadıysanız tavsiye ederim...

Suat Özmen 
12 Eki 17:26, Kitabı okudu, 4 günde, 9/10 puan

Sona Kalan yazarın okuduğum ilk kitabı oldu.Bu kitapla Tess Gerritsen'le tanışmak iyi bir fırsat oldu benim için.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım kitap beni hayal kırıklığına uğratmadı.Üç cocuğun önce aileleri sonra da koruyucu ailelerinin öldürülmesiyle başlıyor macera.Bu ölümlerin tesadüf olmadığını,aralarında mutlaka bir bağlantı olduğunu düşünen dedektif Rizzoli ve İsles.Çocukları korumak ve olayları açığa çıkarmak için verdikleri mücadele soluksuz ve macera dolu.

Tess Gerritsen Sona Kalan'ı okuduktan sonra takip edeceğim ve diğer kitaplarını okuyacağım bir yazar olacak..

Ceren Acer 
18 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Tess Gerrıtsen'in Rizzoli&İsles serisine ait olan onuncu kitabıdır. Oldukça başarılı, akıcı, okuyanı heyecanlandıran bir havası var. Temposu ilk sayfadan son sayfaya kadar düşmeyen bir romandı. Okurken bitmesin diye ağır ağır okumaya çalıştığım lakin, bir türlü başaramadığım başucu kitaplarım arasında yerini alıyor. Zaten Tess Gerrıtsen'in gerilim türündeki ustalığı yadsınamaz. Henüz okumamış olan okuyuculara rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir kitap. Gerilim türünün vazgeçilmez kraliçesi olan Tess Gerrıtsen'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, Martı Yayınevine de teşekkürler.

irem 
17 Ağu 16:20, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 10/10 puan

Tess Gerritsen, hayatım boyunca oturup keyifle okuduğum ilk kitabın yazarıdır, nerede onun kitabını görsem koşar bakarım. Benim kitaplarımın da hepsi Tess'in kitapları neredeyse. Onun satırlarını okumayı seviyorum, gerilimi seviyorum ve bu iki şey de birbirini tamamlıyor.
Kitap hakkında konuşmak gerekirse; gerçekten böyle bir 120li sayfalardan sonra mıydı ne acayip akıcı oluyor, nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Ben oturup okumaya başlayıp bitirene dek zaman nasıl geçti anlamadım. Bazı yerlerde tekrar tekrar okumanızı gereken, bazı yerlerde gülüp geçeceğiniz, bazı yerlerde -belki biraz- korkacağınız satırlara ev sahipliği yapan koca bir kitap...
Eğer okumadıysanız kesinlikle ama kesinlikle okumalısınız...
Lee Child'in de dediği gibi, "Sona Kalan'ı okumanızı yalnızca tavsiye etmiyorum, bana kalırsa okumak zorundasınız..."

Umut Çalışan 
06 Nis 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Tess Gerritsen, tüm kitaplarını takip etmek istediğim bir yazar. Ancak çoğu kitaplarını MArtı Yayınlarının yayınlaması yüzünden sadece Rizzoli&Isles serisine tahammül edebiliyorum.

Sona Kalan da bu serinin şimdilik Türkiye'de yayınlanan son kitabı. Her ne kadar final kısmı biraz zorlama gibi gelse de, genel anlamda sürükleyici, heyecanlı, keyifli bir macera. Birbiri ile tamamen alakasız üç çocuk, ailelerinin öldürülmesinin ardından koruyucu ailelerinin de öldürülmesi ile korkunç bir şok yaşarlar. Bu üç ayrı çocuk arasında bir bağlantı bulunduğuna inanan Dedektif Jane Rizzoli olayı araştırmaya başlar. Klasik polisiye anlatımı ile hızlı, yormayan, sıkmayan, eğlencelik bir kitap. Tek kusuru Martı'dan çıkması. Kaç kitaptır Papaz Daniel'i bu kitapta Baba Daniel olmuş. Durum o derece vahim.

Serinin önceki, beyaz kırmızı tasarımın yerine artık pavyon ışıklarını andıran neon boyalı tasarımdan bu kitaba lacivert sarılı olan düşmüş. Serinin kırmızı, pembeli. morlu olan kitapları da mevcut. Ayrıca kendilerinden çok emin olsalar gerek ciltli versiyonda meraklılar için satışta.

Deniz Bülbül 
28 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Rizzoli ve Isles serisinin en iyi kurgulanmış kitabı diyebilirim,çok akıcı bir kitaptı.İçindeki olaylarların oluşturduğu merak duygusu yüzünden kitabı elimden bırakamadım.

Tyler Durden 
13 Ağu 2015, Kitabı okumayı düşünüyor, Beğendi, 9/10 puan

Gerritsen,elindeki kalem değil adeta,bir kalemi,neştere dönüşüyor.Basit ama o kadar da basit değil.
Okurken kapılarınızın kilitli olduğunu bir daha kontrol edeceksiniz.

Nisa Öztürk 
14 Eyl 16:45, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Yeni yine yeniden!
Bir Tess Gerritsen klasiği daha. Kitabın başlarında bir anda sizi bir bilmezin içine atıp, okudukça daha da karışık hale gelen olay örgüleri ve hiç tahmin edilemeyecek şekilde karşılaşılan sonlar ile kendi tarzını oluşturan bir yazar ve kitabı. Kitap bittiğinde, okurken aynı zamanda kendi kafanızda çözmeye çalıştığınız olaylar, kurduğunuz komplo teorileri sadece basit düşüncelerden ibaret kalıyor. Ters köşe olmayı, şaşırmayı sevenlerin gerçekten beğeneceği bir kitap. Birbirinden habersiz üç farklı yerden kopan üç ayrı hayat bir olayda nasıl buluşabilir diyorsanız hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz.
Keyifli okumalar! :)

Serdar Poirot 
15 Mar 16:44, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.

Claire, Will ve Teddy adındaki üç çocuğun hayatları trajik bir olayda kesişmiştir. Hem kendi aileleri hem de sonrasında koruyucu aileleri öldürülmüştür ve bu çocuklardan ikisi Anthony Sansone'un okulu Eversing'de kalmaktadır. Teddy'ye yapılan saldırı ile Rizzoli de olaya dahil olur. Maura da okula manevi oğlu Sıçan'ı ziyarete gitmiştir. Bir katil çocukların peşindedir. Rizzoli ve Frost'un yaptığı araştırmalar üç ailenin birbiri ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarır. Ayrıca Kordak ile Angela'nın ilişkisine baba Rizzoli Frank itiraz etmektedir. Katil kimdir ve Rizzoli çocukları koruyabilecek midir? Maura ile olan ilişkilerini düzeltebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Hakan Aktaş 
26 May 13:42, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Rizzoli & Isles serisinin onuncu kitabı. Serinin her kitabında olduğu gibi bu kitabında da olaylar güzel anlatılmış. Kitap üç farklı çocuğun yaşadıkları trajedi sonucu bir araya gelmelerini anlatıyor. Tabi bu işin meydana gelişini bizim gözde ikilimiz Jane ve Maura araştırmaya başlıyor. Güzel ve zevkli bir kitap. Serinin her kitabını beğenerek okuduğum gibi bu kitabını da beğenerek okudum. Tavsiye ettiğim bir eser. Keyifli okumalar.

2 /

Kitaptan 14 Alıntı

Suat Özmen 
11 Eki 16:22, Kitabı okudu, İnceledi, 9/10 puan

"Keder...Bazen peşinizi hiç bırakmaz,aradan yıllar geçse bile."

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 267 - Martı Yayınları)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 267 - Martı Yayınları)
Nisa Öztürk 
06 Eyl 12:54, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, Puan vermedi

Aslında hepimiz yaralıyız. Sadece bazılarımızın yarası diğerlerinden daha fazla belli, o kadar.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 101 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 101 - Martı)
Mehtappp 
29 May 19:18, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bilgi
Bilgiyi gerçekmiş gibi göstermedikçe, batıl inanç olmaktan, efsane olmaktan öteye geçemez.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 83 - Martı yayınevi)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 83 - Martı yayınevi)
Hatice Erdoğan 
31 Ara 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

Claire içinden, aslında hepimiz yaralıyız, diye geçirdi. Sadece bazılarımızın yarası diğerlerinden daha fazla belli o kadar.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 101)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 101)
Nisa Öztürk 
14 Eyl 16:25, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, Puan vermedi

Aşk öyle sıradan bir şey değildir. Karmaşık ve de insanın gönlünü acıtan bir şeydir. Bazen kesin sonlar koymak kolay değildir.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 421 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 421 - Martı)
Mehtappp 
05 Haz 00:01, Kitabı okudu, 8/10 puan

Gerçi fotoğraf albümlerinin işi de bu değil miydi? Insanın hayatının en güzel anılarını sergilemek için yoklar mıydı? Insana sadece hatırlamak istediği anılarını gösterirlerdi, unutmak istediklerini değil.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 354 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 354 - Martı)
Nisa Öztürk 
13 Eyl 22:43, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, Puan vermedi

Öfke, tıpkı hayat yolunda ilerlememizi sağlayan yakıt gibi. O yakıt aynı zamanda çok tehlikeli de olabilir, çünkü patlayabilir.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 268 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 268 - Martı)
ilknur Gümülü 
11 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayat çoğu zaman beklenmeyen olaylarla bölünürdü. Bu kimi zaman gelen bir telefon, kimi zaman aile meseleleri, kimi zaman da ister morgda, ister olay yerinde olsun araya giren başka insanlar olurdu.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 198)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 198)
2 /