Sonsuza Kadar Sequel Serisi 1

8,8/10  (40 Oy) · 
174 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.632 gösterim
Judith McNaught'ın en güzel aşk romanlarından biri olan 'Sonsuza Kadar', özgür ruhlu, Amerikalı bir genç kızla huysuz bir İngiliz lordunun hikayesi.
Anne babasını kaybeden Victoria, uzak bir akrabasının yanına sığınmak üzere, uzun bir okyanus yolculuğu yaparak İngiltere'ye gelir ve kötü şöhretli Lord Jason Fielding ile tanışır. Lordun küstahlığı karşısında şaşkına dönse de, bir panterin acımasızlığına ve zarafetine sahip olan genç adam ona çok çekici gelir. Karşı koyamadığı bu çekim sonucunda, kendini Jason ile evli bulduğunda, Victoria için mücadele ve üzüntü dolu günler başlamıştır. Genç kız pek çok sınavdan geçecek, bu arada koşulsuz sevmeyi, özveriyi ve sonunda ulaştığı sonsuza dek sürecek aşkın değerini bilmeyi öğrenecek; taş yürekli Lord Fielding'e de aynı şeyleri öğretecektir.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  445
 • ISBN:
  9944820110
 • Orijinal Adı:
  Once and Always
 • Çeviri:
  Nihal Gökçe
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
 23 Kas 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 8/10 puan

Kitap 19. Yy. da Amerikalı  genç kızla, İngiliz Lordunun zoraki birlikte olmalarını ve böylelikle ortaya çıkan komik, eğlenceli, üzücü ve entrika dolu hikâyelerini anlatıyor.
Aşk romanı okumayı sevenlerin beğeneceği kitap, yazarın okuduğum ilk romanı olmasıyla birlikte beğendiğim kitaplar arasında yerini aldı.

Aydan Nur BATUK 
05 Oca 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayatımda okuduğum en harika kitaplardan biri. Yazarın en sevdiğim kitabı. Bitince 1 hafta depresyona girdiğim bir kitap :) Şiddetle tavsiye ederim.

Sinem 
28 Tem 14:10, Kitabı okudu, 8/10 puan

Jason ve Victoria'nın hikayesi biraz daha farklı.. Victoria için herşey normalde, Jason nasıl oluyordu küçük ve köylü bir kızdan etkilenebiliyor? Bunu sürekli kendini sormasına rağmen sonucu ancak kitabın sonunda buluyor. Çünkü o bir aşık :)

Deniz 
26 Tem 02:35, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

İlk okuduğum Judith kitabıydı.Her ne kadar yoğun olsam da azar azar ilerleyip çok sevmişim.Tavsiye ederim.Judith ne kadar kötü olabilir ki :)

Kitaptan 5 Alıntı

Ülkü Ciner 
23 Kas 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

"Seni sevmeyen birini sevmek cehennem azabının ta kendisi! Sana seni sevmeyen biriyle mutlu olabileceğini söyleyen olursa sakın inanma."

Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 10)Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 10)
Ülkü Ciner 
23 Kas 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

"...herkes başkaları hakkında dedikodu yapar, ama hikâyelerini içinde adı geçen kişilerin yüzüne karşı anlatamazlar. Dedikodu, doğası gereği, hikâyenin esas kahramanlarının arkasından yapılır."
Victoria hak vererek başını salladı. "En fazla böyle zarar verir ve en fazla böyle merak uyandırır."

Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 173)Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 173)

"Bu annenin suçu değil, benim suçum da değil. O beni sevmeyi başaramıyor, bense onu sevmekten vazgeçemiyorum. Bu kadar basit işte."

Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 10)Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 10)

"... Ait olduğu yeri nihayet bulmuştu. İngiltere'de altı malikanesi, Hindistan'da iki sarayı, her birinde kendi kullanımına özel lüks kamarası bulunan bir filo gemisi olan bu adam, kendin hiç evi varmış gibi hissetmemişti. Şimdi evindeydi. Kolları arasında yatan bu güzel kız, onun evi, yuvası olmuştu."

Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 409)Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 409)

"Ölüm döşeğindeki bir adam mı? Ah, sevgilim, o 'ölüm döşeğindeki adam' var ya, bizi yanına çağırıp senin elini tuttuğunda diğer elinde de dört kız tutuyordu."

Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 411)Sonsuza Kadar, Judith McNaught (Sayfa 411)