Tristan ve İseut

6,3/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
381 gösterim
Tristan ve Iseut, Batı kaynaklı en önemli aşk söylencesidir. Bu söylencenin önemini arttıran bir başka etkense, yasak aşkın ana izlek olmasıdır.

Tarih boyunca sayısız yasak aşk yaşanmıştır. Kimi zaman ailelerin ilişkiye tavır almaları, kimi zamansa salt toplumsal değer yargıları nedeniyle sevgililer, en güçlü oldukları noktada beklenmedik yenilgiler almışlardır.

Bu aşklar, yaşamın rastlantıları ve asıl önemlisi zamanı yanlış ayarlaması sonucu toplumca lanetlenen ilişkilerden sayılmıştır. Aşkın çağrısıyla buluşan sevgililer, kabul görmüş değer yargılarına karşı direnmek, belki asıl önemlisi kendileriyle ve aşkla yüzleşmek zorunda kalmışlardır. Toplumsal adaletin dengesi bozulunca sevgililere ölüm fermanları yazılmış, gönüllü sürgünler yaşanmış, birçok sevgili hiç olup gitmiş, ancak toplumla çatışmayı göze alabilen sevgililerin aşkları kavuşmayla sonuçlanabilmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786055358174
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap Yızldızı 
12 Kas 17:59, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Romeo ve Juliet kadar etkili olmasa da Tristan ve İseut da yabana atılacak bir aşk hikayesi olmamış bu tarz hikayeleri sevenlerin beğeneceğini umuyorum okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...

Kitaptan 1 Alıntı