Truvalı Helen

8,4/10  (8 Oy) · 
34 okunma  · 
9 beğeni  · 
942 gösterim
"Margaret George sürükleyici üslubuyla Helen'in ağzından hem Helen'e hem de Paris'e yeniden hayat veriyor. Hiçbir ayrıntı atlanmadan kaleme alınan bu romanı nefesinizi tutarak okuyacaksınız. Beraber kaçtıktan sonra Helen ve Paris'in başına neler geldiğini bilseniz bile George'un kalemi sizde bilmediğiniz hissini uyandıracak! En çok satanlar listesinin bir solukta okuyacağınız nadide örneklerinden biri..."
- Barbara Taylor Bradfrod,
Kadının Gücü'nün yazarı

"George'un kaleminde Helen beklenmedik ve şaşırtıcı bir biçimde modern bir karaktere bürünürken, antikçağın tüm özelliklerini de yansıtmaktan geri kalmıyor. Truvalı Helen'i bir tatil kitabı olarak niteyebilirdim ama bu böylesi derin bir hayal gücüyle çağdaş edebiyatın sınırlarını zorlayarak yazılan bir şaheser için büyük haksızlık olur!"
- Steven Presssfield,
Son Amazonlar ve Ateş Geçitleri 'nin yazarı

"Kitabın ilk sayfasından itibaren Helen hikâyesini birinci ağızdan, aşkları, ihanetleri ve önlenemez hazin sona doğru sürüklenişiyle tüm samimiyetiyle anlatırken kalbimize dokunarak sempatimizi kazanıyor. Margaret George, gözünden kaçmayan detaylar ve can alıcı tasvirleriyle klasik edebiyatın karakterlerine sadık kalırken kolay okunabilir ve iddialı bir anlatıma da imzasını atıyor."
- Susan Vreeland,
Hüzün Renkli Kız ve Artemisia'nın Çilesi'nin yazarı
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2007
 • Sayfa Sayısı:
  817
 • ISBN:
  9789944485555
 • Orijinal Adı:
  Helen Of Troy
 • Çeviri:
  Özlem Malkara
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mazlum İllhan 
 28 Oca 14:20, Kitabı okudu, 9/10 puan

Tarihi romanlar okumak her zaman zevklidir. Pek çoğumuzun bildiği truva atıyla özdeşleşen "kaleyi içten fethetme" sözünün de doğuş hikayesi olan truva savaşının anlatıldığı son derece akıcı bir kitap, ama bu sefer bütün olaylar Helen'in gözünden aktarılıyor tüm ayrıntılarıyla. Truva filmini izleyenlerin dahi okuyabileceği bir kitap, çünkü filmde olaylar yarım bırakılmış, şehrin ele geçirildikten sonraki süreçte kahramanların başına neler geldiği bilinmemektedir. Bu kitapla truva savaşı ile ilgili bütüm ayrıntılara ve filmden aklınıza takılan bütün soruların cevabına ulaşabilirsiniz. Keyifle okunabilecek bir tuğla kitap ;)

Kitaptan 1 Alıntı