Üçüncü Dünya Savaşı Çin Abd'yi İşgal Ettiğinde

7,3/10  (26 Oy) · 
94 okunma  · 
13 beğeni  · 
2.557 gösterim
2006 yılında yayınlandıktan sonra dünya çapında medyanın ilgi odağı olan Üçüncü Dünya Savaşı insanı hayrete düşüren öngörüleri ve kurgusuyla Epsilon Yayınları imzasıyla okuruyla buluşuyor!

2009 yılında başlayan ekonomik kriz dünyanın dengelerini bozuyor.

Derin bir hipnoz altındaki insanlık, yavaş adımlarla Ölüm Kardeşliği örgütünün 800 yıllık tuzağına düşmek üzeredir. Avrupa, Asya, Amerika Kaos tarafından yutulmak üzeredir.

Ve her şey altüst olduğunda, birilerinin bir şey yapması gerektiği hissi ortaya çıktığında, birkaç Türk casusu dünyayı kurtarmak için hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyecektir. Bu sonsuz kaos içinde dahi aşkın gölgesi bir yerlerde onları takip eder...

"Üçüncü Dünya Savaşı" bize bugünü tarihten ayrı düşünemeyeceğimizi, korkunç teknolojik silahların insan ruhundan güçlü olamayacağını, kötülüğü isteyenlerin bu dünyadan olamayacağını hatırlatıyor.

Bizi iyilikten yana, karanlığa karşı el ele olmaya çağırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789944826297
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Başucumda Kitap 
02 Eyl 2015, Kitabı okudu, 5 günde, 7/10 puan

Üçüncü Dünya Savaşının başlaması ve başlamak üzereyken ülkelerin yaptığı, çevirdiği entrikalar, planlar, yeni yöntemler. Ve bu arada Almanya'da başlayan Türk düşmanlığı, katliamlar. Onları kurtarmak ve refaha kavuşturmak amacıyla oluşturulan, 4 kişilik, alanlarının en iyileri 4 komutan. Kitap bütün bu konuları işlemiş, yer edinmiş.

Edinilen İzlenimler;
1- Kitabın girişini ve sonucunu çok beğenmedim. Giriş bölümündeki etkileyicisizlik şükür ki kitabın 30. sayfalarında kayboluyor. Yerine kendini çeken, donanımlı yazılmış sayfalar alıyor. Bu da kitabın akıcılığını oldukça arttırmış. Sonuç bölümündeki sıkıntılarımın sebepleri ise, beklediğim sonla karşılaşmamamdı. Savaş fazla yarım kalmış gibi bir his belirdi içimde. Devamının olup olmadığını merak etmedim değil.
2- Tanımlamaları beğendim. Ayrıca Türk askerlerinden bahsederken de onurlu, işinin adamı, cesur, yürekli, keskin zekalı vb. gibi özellikleri de işlemesi beni gururlandırdı.
3- Burak Turna, ülkelerin, yaptıkları kanunlardan, yönetim biçimlerinden edindiği izlenimlerle farklı farklı savaş taktiği yaratmış ki bu da benim aşırı şekilde beğenmeme ve donanımlı yazılmış bir kitap dememe vesile oldu.İçerisindeki işlenilen konuların sayısı da bir hayli fazla. Aşk, cesaret, göreve bağlılık, farklı ülkelerdeki kültür, düşünme farkı, çeviklik vb...

Çarpıcı ve etkileyici. Unutulmaz bir kitap. İsteyenler tereddüt etmeden alabilirler fakat edebi bir yönü olduğunu söyleyemem. Ona göre. :)

Serdar Poirot 
02 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Oldukça güzel bir siyasi kurgu romanı. Avrupa'da Neo Nazi akımı yaygınlaşmış ve neredeyse hükümet düşürme noktasına gelmiştir. Bu arada Amerika ve Çin arasında gerginlik had safhaya varmıştır. Ölüm Kardeşliği denen bir örgüt dünya savaşı çıkartmak istemektedir. Bu arada Oğuz, Karabey, Atilla, Cem ve Tuğrul'dan oluşan Bölüm 18, Avrupa'da Türklere yoğun olarak yapılan baskıları engellemek için görevlendirilir. Acaba savaş beklendiği gibi mi bitecektir? Yoksa Türkler yine tarihin akışını mı değiştirecek? Zevkle okunan bir roman.

Edebi yönü sıfır olan ama buna rağmen güzel bir kurgusu hatta bilimsel kurgusu olan, okurunu heyecanlandıran ve sürprizleri şaşırtan 14 - 18 yaş arası için, kitap okumaya yeni başlayanlar için güzel bir kitap.

Hüseyin Düver 
15 Mar 13:35, Kitabı okudu, 4 günde, 6/10 puan

Ortaokul yıllarımda okuduğum bir kitaptı. O yıllarda bu konulara yeni yeni ilgi duyduğumdan ve döneminde baya popüler olduğundan alıp okumuştum. Kitapta en ilginç nokta Almanya'nın tarihindeki kanlı hatıralardan yahudi soykırımının başlangıç noktalarından Kristal Gece'nin tüm Avrupa'daki yabancılar için yaşanmasıydı. Bu benim de en büyük korkularımdan oldu. Amerika'nın 12 eylülde vurması geçtiğimiz yıl Fransa'da bugün Almanya'da meydana gelen patlama haberleri, göçmen krizi ve giderek artan yabancı düşmanlığı ile birleştirildiğinde insan acaba diyor ve korkmaya başlıyor.

http://kanvekuller.blogspot.com.tr/...vas-burak-turna.html

Kitaptan 2 Alıntı

Zafer Gür 
05 Eki 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

İngiltere / Runnimede, 1215 Ocak...
Runnimede'de her zamanki gibi yağmur yağıyordu. Kara bulutlar çökmüştü ormanın, şehrin üzerine.
Kalenin dışında pek fazla köylü görülmüyordu. Sadece kale içindeki pazarda mallarını satmak için gelmiş birkaç tüccar vardı, hepsi bu. Kendi aralarında konuşuyor ve söyleniyorlardı. Toprak ağası baronlar vergileri gittikçe artırıyordu. Bunun nedeni de Kral'ın sürekli kendilerinden asker ve para talep etmesiydi.
Biraz sonra kaleye alınacaklardı ama atlarını dışarıda bırakmaları istenmişti onlardan. Kral, kendi atları dışında başka atların pisliğini kale içinde görmek istemiyordu.
Tüccarlardan birisi yüksek sesle bağırdı:
"Zaten Baronlar, Kral'ın artık çok olduğunu ve ona gereken dersi vereceklerini söylüyorlar."
"İşini bitireceklermiş."
"Papa III. Innocent da onları destekliyormuş ama politika gereği Kral'ın yanında gibi
görünüyormuş..."

Üçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna (Sayfa 1)Üçüncü Dünya Savaşı, Burak Turna (Sayfa 1)