Uyanış

5,7/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
0 beğeni  · 
437 gösterim
On yedi yaşındaki Janie artık başkalarının düşlerinin içine çekilmekten sıkılmıştır. Özellikle de saçma sapan çılgın seks düşlerinden ve kâbuslardan... Olanlardan hiç kimseye söz edemezdi çünkü ona inanmazlardı, daha da kötüsü aklını yitirdiğini düşünürlerdi.

Yani Janie bıçak sırtında yaşıyordu, istemediği bir yeteneğe sahipti ve onu kontrol edemiyordu. Günün birinde onu iliklerine dek donduran korkunç bir kâbusun içine düşmüştü. Janie yalnızca sapkın bir ruhun yaptıklarına tanık olmakla kalmayıp ona yardımcı da oluyordu...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9789752113275
 • Orijinal Adı:
  Wake
 • Çeviri:
  Zeliha İyidoğan Babayiğit
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Bayançilli 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Okuduğum en tek düzey kitaptı sanırım. Soğuk bir anlatıma sahipti, yazılar çok büyüktü, fazlasıyla parça parçaydı. Okuduğum için pişman değilim, yaklaşık bir iki saatimi aldı ve dikkatim hiç dağılmadan okudum. Üç kitaplık bir seri, diğer iki kitabına da sahibim, onları da okuyacağım.
Konusu Janie adındaki bir kızın isteği dışında çevresindeki insanların rüyalarına çekilmesi.
Maddi durumu kötü ve annesi onu umursamayan bir alkolik. Yakın bir arkadaşı var, onun dışında Cabel adında bir erkek arkadaş ediniyor. Sonlara doğru kitap alakasız yerlere gidiyor ama belki ikinci kitapta toparlar.

Burak Koçoğlu 
29 Ara 2014 · Kitabı okudu · 4/10 puan

sıkıldım.SI-KIL-DIM.cümleler çok basit ve düzdü.Betimleme %1 veya 2 ; neredeyse yok.Bu kitabı "dr.com.tr"den almıştım heycanla.Hayal kırıklığı yaşadım.Emeğe saygı 4 puan verdim birde giden param için.Kısaca kitapta ;Janie ezik fakir bir kız annesi alkolik ve Janie yabancıların yani yakınındakilerin rüyalarına çekiliyor istemsiz olarak.Bi de Cabel var Janie'nin sevgilisi.O da ayrı bi alem...bi tane Uyuşturucu çetesini çökertmeye çalışıyo . Ben bu ikisinin bağlantısını pek , hatta hiç kuramadım...

Kitaptan 2 Alıntı

Bayançilli 
 24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Ama sonra hayallerimin kızı karnıma kapı kolu geçirdi. Bir kız bir erkeğe bunu yaptığında ondan hoşlandığı anlamına gelir.

Uyanış, Lisa Mcmann (Sayfa 165)Uyanış, Lisa Mcmann (Sayfa 165)
Hacer 
24 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rüyalar, anılar değildir Janie. Umutlar ve korkulardır. Başka insanların sıkıntılarının göstergesidir.

Uyanış, Lisa McmannUyanış, Lisa Mcmann