Ve Geri Kalan Her Şey Pucca Günlük 2. Kitap

7,1/10  (84 Oy) · 
611 okunma  · 
56 beğeni  · 
2.718 gösterim
Türkiyede blog denince akla ilk onun ismi geldi. Birçok insanın blog açma nedeni olurken, onu okuyan herkesin bazen dert ortağı, bazen de en çok güldüğü arkadaşı oldu. Kendine bestseller yazarların arasında sağlam bir yer edinen Pucca, maceralarına devam ediyor.
İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası", "blog" nedir bilen bilmeyen herkesin tatil çantasındaki yerini aldı. Pucca, ünlü - ünsüz, onu okuyan herkesi kendisine hayran bıraktı. Yazdıklarını okuyan onunla birlikte öfkelendi, onunla birlikte ağladı, onun şapşallıklarına karnı ağrıyana kadar güldü.
Okurlar, aylarca hikayenin devamını bekledi, Pucca ise hep bir mutlu sonu... 
Şimdi zamanı geldi, Pucca, merakla beklenen ikinci kitabı
"Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey" le aramızda!
 
Efşan 
23 Eki 11:09, Kitabı yarım bıraktı, Puan vermedi

Yarım bırakmam saygısızlık olarak görülmesin. Her kitap; ayrı bir emek, ayrı bir dünya.. Aşırı küfürlü olması ve kadın yazarın kaleminden çıkması, bir yerden sonra okumama engel oldu. Okuduğum kitaplar arasında küfür ve argo içerikli olanları da oldu lakin beni bu kadar rahatsız etmedi. Okunabilir bir kitap ama yeni nesil gençlerin okumasını tavsiye etmem. Diğer kitaplarını okumadım ama küfür içerikli olduğunu duymuştum da beni böyle rahatsız edeceğini tahmin etmedim. Kitabın edebi yanını göremedim ama samimi ve günlük hayatta hepimizin yaşayabildiği olayları, içten ve komik anlatmış. Bu yüzden okuyucuyu etkileyebiliyor diye düşünüyorum. Yinede (bir kadın olarak) bu kadar rahat edepsiz kelimeleri ağzına almasaydı diyorum.

Beytullah Ömer DUMLU 
12 Eyl 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Puan vermedi

Kitap bana sıkıcı geldi.Bir de kadın olarak küfür haznesi geniş olan bir yazar veya blogger.Sıkıcı gelmesinin sebebi ise basit bir konuyu anlatmasıdır.Bu basit konuyu öyle bir süslemiş ki bel altı sözlerle.Okurlar arasında ilgi çekici olmasının sebebi bu olmalı.Diğer serilerini okumayı şuan düşünmüyorum.

Zeynep Aydemir 
31 Ağu 2015, Kitabı okudu, 1/10 puan

Bu nedir ya?

İçim dışım s.k oldu! Bir kadın bu kelimeyi nasıl bu kadar kolayca telaffuz eder? Bırak telaffuz etmeyi, belki de binlerce kişinin okuduğu bir yere nasıl yazar? Kadını bırak, bir insana hiç yakışmıyor bu küfürler...
O nasıl bir küfür haznesidir öyle taşmak bilmedi!

Böyle mi gerçekten bizim nesil? Yemin ediyorum utancımdan bölüm başlıklarını kapatıyordum okurken. Bol küfürlü başlıklar mevcut da...
Ben de ilişkiler yaşadım. Ben de terk edildim. Saplantılı birlikteliklerim, acı ayrılıklarım oldu. Sarhoş da oldum. Ama ben hiç birini böyle edepsizce ne yaşadım, ne anlattım, ne de yazdım.

Bir kitap eski sevgililere ithaf edilip sonra da onlara "O... çocukları" diyerek bitirilir mi Allah aşkına?

"Çok doğal anlatmış" da, "çok içimizden"miş de... Bırak ya! Benim içimde bi tane PuCCa olsa vallahi papaz çağırırım içimden çıkarsın diye.

Eğer yaşadıklarını daha edepli anlatabilseydi, tavsiye edebileceğim bir tatil kitabı olabilirdi. Ama inanın PuCCa benim gibiler için okunası bir yazar değil.

Gülmedim yaşadıklarına, üzülmedim de... Yani üzüldüm de, anlattıklarına değil böyle bir üslup kullandığına üzüldüm.

Yat kalk, iç dağıt, dağıl ama düzgün anlat/yaşa be arkadaşım.

"Özgür kadın" tanımı bu mu günümüzde?
Otobiyografiler böyle mi yazılır oldu?
Kafam karıştı, içim bulandı...

Neyse,
Merak ediyorsanız okuyun, alıkoymuş olmayayım sizi...

Hatice Sultan 
18 Tem 16:34, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 8/10 puan

İlk kitap gibi bence gayet eğlenceli ve akıcıydı.İlk kitabını okumamın üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen olayları hemencik hatırladım.Kitap hakkındaki yorumları okuduğumda herkes yok bel altı yok küfürlü demiş.Evet bel altı evet küfürlü ama bu bu serinin ilk kitabı değil ki. Önceki kitabında da küfür vardı bel altı vardı okuyanınız bilir. Eğer yazarın uslübundan rahatsız oluyorsanız ilk kitaptan sonrasını okumamalısınız.

Berfun Berçin 
29 Kas 18:07, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitap içeriği hakkında bilgi içerir. Kabul ediyorum, küfür ve belden aşağı konuşmalar fazlaydı. Kısır döngüyü komik bir dil ile anlatmış. Bizden biri olarak anlatmış. Tamam,edebi bir yanı da yok. Bunu da kabul ediyorum. Ama beni gülümseten bir kitaptı. Kimi zaman sinirlendim,içimden küfür ettim ve Pucca'yı içten içe uyardığı oldu. Ayrı bir sempati de kurdum,Pucca'ya.Okuyacak olan arkadaşlara keyifli okumalar.

Acaba devamı nasıl diye okuduğum kitaptır. 3.yü okumaya teşvik etmedi, gereksiz bir seri. Çok boşta kalırsam 3 ve 4ü okurum ama baya bi boşta kalmam lazım :)

Techno 
21 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Pucca'nın sevgili maceralarını okumak biraz sıkıcı gelebilir.Ama arada yüzümü güldürdüğü için 3. kitabı okumayı düşünüyorum.

Aleyna Sarpkaya 
03 Ağu 2014, Kitabı okudu, 3/10 puan

İlk kitabı daha iyiydi. ikinci kitabını da merakla okumaya başladım,fakat Pucca'nın sevgili hayatından ve her sevgilisiyle evlilik hayallerini okumaktan sıkıldım ve zorda olsa bitirdim. Üç ve dördüncü kitabını okumayı düşünmüyorum açıkçası.

Emma 
07 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Puccanin 3 kitabini oukudum. Arada kafa dinlemek istersin hani daha hafif biseyler ararsin kafa dagitmak icin hah tam oyle zamanlarda okunulasi kitap bence. Guzeldi beyendim. 4cu kitabini da okumayi dusunuyorum.

Almina 
23 Nis 14:12, Kitabı okudu, Beğendi, 3/10 puan

Kitap güzeldi her pucca kitabında olduğu gibi içtenliği ve sevimliliği Mİzahları ile pucca bizi şaşırtmadı fakat biraz kısır bir döngüde gibi sürekli aynı olayları yaşıyor

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

Nur Arslan 
19 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayatıma girip beni ben yapan, benden bin tane daha ben alan adamların hepsi gitti.Artık yepyeni bir hayata adım atıyorum, bu kez geçmişle değil gelecekle yaşamak için.Sanırım diyetimi yeterince ödedim...Zaten hiçbirinin soyadı bana yakışmıyordu...

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 38)
Tuncay YILDIRIM 
22 Eki 20:10, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir yere yetişmeye çalışırken giyeceğin şey muhakkak kirli sepetindedir,
saçın şekil almaz, çorabın kaçar, ojen ayakkabını giyerken bozulur...
Bunlar asla değişmeyen kurallardır.

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 169)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 169)
Berfun Berçin 
29 Kas 16:46, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

... belki de budur sevgi. Belki de kabullenmektir, hayatını onun için değiştirmektir, onu sevip sevmediğini hep sorgulamaktır, hep onun için yaşamaktır. O zaman ben kendimi hiç sevmemişim demek ki, belki de en baştan beni sorun sadece buydu...

Ve Geri Kalan Her Şey, PuccaVe Geri Kalan Her Şey, Pucca
Berfun Berçin 
29 Kas 16:45, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Fark ettim ki ben de artık hayal kurmuyorum, kuramıyorum, kendime bile inanmıyorum çünkü büyüdükçe her şey daha da gerçek görünüyor göze, artık umut vermiyor, boşa vakit harcamak gibi geliyor.

Ve Geri Kalan Her Şey, PuccaVe Geri Kalan Her Şey, Pucca

Büyümek
"Büyümek nedir diye sorsan sanırım bunu derim,
Uyumadan önce kurduğun hayallerin sorunlara dönüşmesi..."

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (OkuyanUs Yayınları)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (OkuyanUs Yayınları)

Zaman olduğundan daha mı hızlı akıyor, birini bekleyin hemencecik duruyor..

Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 115 - Okuyanus Yayınları)Ve Geri Kalan Her Şey, Pucca (Sayfa 115 - Okuyanus Yayınları)
2 /