Yan Etkiler

6,6/10  (5 Oy) · 
21 okunma  · 
4 beğeni  · 
533 gösterim
Ölümsüzlüğe, eserlerimle değil, ölmeyerek kavuşma dileğindeyim.
-Woody Allen-

Çağımızın ünlü sinema ustası, unutulmaz komedyen, kült filmlerin akıllara kazınmış başrol oyuncusu ve kitapları dünyanın her yerinde büyük ilgi gören yazar Woody Allen, uzun bir aradan sonra özenli bir çeviriyle Türkiye'de okurlarıyla buluşuyor. Seksten siyasete, felsefeden gündelik hayatın absürt detaylarına uzanan bir yelpazede, zamanımızın bu önemli figürü Woody Allen, eğlenceli ve entelektüel bir klasikle, Yan Etkiler'le karşınızda.

Yan Etkiler, yaşayan bu büyük efsanenin en keyifli kısa metinlerini, O Henry ödüllü klasiği Kugelmass Olayı dahil olmak üzere bir araya getiriyor. 2008 Cannes Film Festivali'nde büyük ilgi gören son filmi yakında tüm dünya ile beraber ülkemizde de vizyonlara girecek olan Woody Allen, Yan Etkiler'de çarpıcı ve sıradışı gözlemlerini kahkahalarla okuyacağınız denemeler ve öykülerle buluşturuyor.

Çağımızın kültür ve sanat dünyasının devi Woody Allen'ın Yan Etkiler'inin üzerinizdeki etkisinden kolay kolay kurtulmak istemeyeceksiniz.

Yan Etkiler, hayatla inceden inceye dalga geçenlerin, ağlanacak haline kahkahalarla gülenlerin, giderek karamsarlaşan bir dünyaya mizah merceğiyle bakmayı seçenlerin başucu kitabı.

Woody Allen'dan Kahkahalarla Okuyacağınız Bir Klasik:
Yan Etkiler
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786055903022
 • Orijinal Adı:
  Side Effects
 • Çeviri:
  Sıla Okur
 • Yayınevi:
  Siren Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nazlıcan Yazıcı 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 2/10 puan

Woody Allen'ın okuduğum ilk kitabı. Farklı farklı kısa hikayelerden oluşuyor. Absürt mizah diye geçiyor. 175 sayfa olan kitabın çoğu yerinde çok sıkıldım. Mantık dışı, hiçbir sonuca bağlanmayan hikayeleri sevemedim, benim tarzımda değildi. 3 hikaye dışında kitaptan zevk alamadım.

arden 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Allen'ın espiri anlayışı sizi kendisine çekiyorsa daha fazlası için Annie Hall, Manhattan, Hanna and Her Sister ve blimum Allen filmleri izlenmeli.

Kitaptan 5 Alıntı

“Buradayız ama niye geldiğimizi bilmiyoruz. Ne olduğumuzu anlamadan gidiyoruz. Önemli olan, anın keyfini sürmek. Yaşamak, mutlu olmaktır. Ama ben Tanrı’ya inanıyorum ve çevreme baktığımda, pencereden giren güneş ışığını veya geceleri göz kırpan yıldızları gördüğümde, onun daha büyük planları olduğunu ve iyi şeyler tasarladığını biliyorum.”

Yan Etkiler, Woody AllenYan Etkiler, Woody Allen
Oblomov 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

- Zaten kötülük dediğin, aşırıya kaçmış iyilik değil de nedir?
- Nasıl yani?
- Şöyle düşün: Bir adam çok güzel bir şarkı söylerse, mest olursun. Hiç aralıksız söylerse, başına ağrılar girer.
- Doğru.
- Hele de susmamaya kararlıysa, sonunda adamı gırtlaklamak istersin.
- Kesinlikle doğru.

Yan Etkiler, Woody Allen (Siren Yayınları)Yan Etkiler, Woody Allen (Siren Yayınları)
Oblomov 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

UFO’lar hakkında en sık sorulan soru şudur: Eğer uçan daireler uzaydan geliyorsa, pilotları metruk arazilerde anlamsızca dolanıp durmak yerine neden bizimle temas kurmuyorlar? Bana öyle geliyor ki, başka bir güneş sisteminden gelen yaratıklar için “dolanıp durmak”, sosyal açıdan kabul edilebilir bir ilişki biçimidir. Bir keresinde on sekiz yaşında bir aktrisin peşinde altı ay dolanıp durdum ve hayatımın en güzel günlerini yaşadım.

Yan Etkiler, Woody Allen (Siren Yayınları)Yan Etkiler, Woody Allen (Siren Yayınları)
Nazlıcan Yazıcı 
29 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Delilik, göreli bir ruh durumudur. Hangimizin gerçekten deli olduğunu kim bilebilir?

Yan Etkiler, Woody Allen (Sayfa 83)Yan Etkiler, Woody Allen (Sayfa 83)
Oblomov 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Evreni düşünürken gözetilmesi gereken önemli bir nokta, genişlemekte olduğu ve günün birinde parçalanıp yok olacağıdır. İşte bu yüzden, karşıdaki işyerinde çalışan kız, tüm beklentilerinizi karşılamamasına rağmen bazı iyi özelliklere sahipse, işi daha fazla uzatmayın.

Yan Etkiler, Woody Allen (Siren Yayınları)Yan Etkiler, Woody Allen (Siren Yayınları)