Yanık Buğdaylar

8,0/10  (32 Oy) · 
269 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.956 gösterim
Her şey bir depremle başladı. Şiddetli bir yer sarsıntısının sebeb olduğu bir felaket... Ve felaketten pay alanlarla çıkar sağlayanlar.

İyi ile kötünün bitmeyen kavgasına ayna tutan bu romanda bize ait izler bulurken, bazı şeyleri yeniden keşfetmenin de tadını yaşayacaksınız.

Bir asra yakın dönemdir içinde bulunduğumuz sosyal atmosferin ve olguların minyatürünü sunan bu romanı bir solukta okuyacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9789757544111
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
buse kara 
28 Eki 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Gerçekten etkileyici bulduğum ve gerçek dünyayı olduğu gibi yansıtan kitaplardan. Kendini geliştirmenin, iyiliğin ve yürekliliğin, en önemlisi de iman gücünün daima önde geleceğini anlatan bir kitap. En kötü kişi bile düzelebilir. En acımasız insanın bile gözlerinden merhamet damlaları akabilir. Herkes okumalı ve ders almalıdır efendim.

1950-1960'lı yıllarının Türkiye'sini anlatan yazar dönemin manevi çöküşünü ele almış. Genel itibariyle roman çok hoşuma gitti. Romanın sevmediğim yönü ise imla kurallarına çokta özen gösterilmemesi. Belki sadece benim okuduğum baskı ile alakalı bir şeydir bilemiyorum ama kitabı okurken dikkatimi çok dağıtıyordu. Fakat açıkçası roman imla dışında oldukça iyi olay bütünlüğünün sağlandığı bir roman tabi eski dönemleri anlatıyor olması günümüz gençliğinin bazen ilgisini çekemiyor. Ancak bence herkesin bilmesi gereken bir dönem ele alındığından okunması gereken bir roman.

Kitaptan 4 Alıntı

Kim bilir yarıda kalan neyin hüsranı içini çektirdi ve yine kim bilir, yüzündeki kırık kırık çizgiler neyin ifadesiydi...

Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay YıldızYanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız
buse kara 
28 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

Lakin zaman denilen mefhum yine zamanla, en büyük kederlerin ve hatta en büyük sevinçlerin ciddiyetini azaltıp en kısa vakitlerde acı tatlı her şeyin üzerine mazi denilen çizgisini çekerdi.

Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Timaş Yayınları)Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Timaş Yayınları)
buse kara 
27 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

Kuvvetli ve dürüst fikirlerin, inançlı ve sağlam kişilerin bulundukları yerde, umutsuzluk diye bir şey yoktur.

Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Timaş yayınları)Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Timaş yayınları)
buse kara 
28 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

İşte insanoğlu bir kere daha irade denilen kaleyi, nefsi emmarenin ordularına yenik düşürecekti... Düşürecekti çünkü, insan denilen varlığın içi, iman ve küfrün amansız mücadele verdiği en korkunç harp meydanıydı...

Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Timaş Yayınları)Yanık Buğdaylar, Ahmed Günbay Yıldız (Timaş Yayınları)