Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek

7,7/10  (26 Oy) · 
131 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.386 gösterim
Buscaglia'nın salondaki kişileri kucaklamasını izlerken, yüzünde tam bir mutluluk ifadesi olduğunu gördüm. Herkes onun varlığından etkilenmiş, neredeyse yücelmiş gibiydi. -St. Louis Post - Dispatch- Güney Kaliforniya Üniversitesi Profesörünü gören herkes... dinleyicilerini sevgiyi denemeye, kullanmaya ve sevgiye güvenmeye zorlarken, onlara öğüt verirken, yalvarırken coşku veren ve tüm engellere karşı koyan konuşmacının kişiliği ve yaklaşımının etkisiyle sandalyelerine çivilenmiş gibiydi. -Albuquerque Journal-
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1997
 • Sayfa Sayısı:
  255
 • ISBN:
  9789751000998
 • Çeviri:
  Nesrin Kasap
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
DENİZ 
18 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Nefis bir kitap ,yaklaşık 20 yıl önce okumuştum ama kitabın etkisini derinliğini hala çok net hatırlıyorum . Yazarın diğer kitaplarıda okunmaya değer.Okunursa kazanç olur.

glbanu 
15 Tem 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Lise sıralarında okuduğum ve üzerinden geçen 20 yılda hâlâ etkisini hissettiğim bir kitap..hayat için anahtar kelime 'sevgi' ..yazarın diğer kitaplarını da okumak isteyeceksiniz

Kübra Aleyna Çolak 
17 May 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Neredeyse her satırında ''aynen aynen'' dediğim kita,.Sevmenin anlamı üstünde düşündüren,sevmeyi sevdiren müthiş bir kitap,bu kitabı bana öneren sahafçı amcamın gidip ellerinden öpmek istiyorum!

Anıl AKCAN 
10 Tem 19:53, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 10/10 puan

Bu kitabı okumadan önce sevgiye dair yapılan tüm tanımlamaların aslında bildiklerimizden çok daha azı olduğu kanaatine vardım. Sevgi nedir? Sevginin renkleri var mıdır? İnsanî sevgi ile anneye duyulan sevgi bir midir? Tüm cevapları eşsiz bir dille kaleme alır leo busgaclia. Kesinlikle okunması gereken bir kitap. :)

Çağrı 
30 May 15:46, Kitabı okudu, 4 günde, 9/10 puan

Buscaglia'nın anılarıyla dolu bu kitap, bir yaşam kılavuzu vazifesi görmekte. Tipik İtalyan sıcaklığını görebileceğimiz Buscaglia, hayat görüşüyle okurlarını etkilemeyi başarıyor.

Kitaptan 6 Alıntı

Elif Akman 
 29 Ağu 01:50, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İnsan,hiçbir şeyin gerçek olmadığını,her şeyin sürekli olarak oluştuğunu ve değiştiğini anlamalıdır.Her şey,doğar,büyür ve ölür. Her şey doruğuna ulaştığı an, gerilemeye başlar. Uyum yasası sürekli etkinlik içindedir. Gerçeklik diye bir şey yoktur.Hiçbir şeyde ,süreklilik, durağanlık ya da gerçeklik yoktur.Hiçbir şey kalıcı değildir ;her şey değişir.

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo Buscaglia (Sayfa 101)Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo Buscaglia (Sayfa 101)

“Eğitimin özü, belki de beyinlere bilgi yığmak değil, bireyin kendi benzersizliğini anlamasına yardımcı olup bunu nasıl geliştireceğini öğretmek ve sonra başkalarıyla nasıl paylaşacağını göstermektir.”

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo BuscagliaYaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo Buscaglia
Elif Akman 
30 Ağu 00:45, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kimi üzmüş olursanız olun , bir daha üzmemeyi öğrenirseniz önemi yoktur.Nasıl hatalar yapmış olursanız olun,aynı hataları yinelemezseniz önemi yoktur.Öğrendiğimiz sürece ,yaşamınızı ,avuçlarınıza alıp öperek sürdürmeye istekli olduğunuz sürece ,önemi yoktur bunların.İşte o zaman gelişme var olacaktır. İşte o zaman yaşam var olacaktır !

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo BuscagliaYaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo Buscaglia
Elif Akman 
11 Eyl 13:53, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Çünkü ,sevgiyi yaşamamak ,yaşamı yaşamamak demektir.Thornton Wilder "Bir canlılar ,bir de ölüler ülkesi vardır ve aralarındaki köprü sevgidir .Tek kurtuluş ve tek amaç budur,"diyor.

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo BuscagliaYaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo Buscaglia
Elif Akman 
29 Ağu 23:59, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hiç unutmayın ki , bildiklerinizin gerçek olduğuna inanır ve dolayısıyla yeni bilgileri bu süzgeçten geçirip elerseniz, öğrendikleriniz sizin için büyük bir engel oluşturacaktır .Böyle bir durallık içinde hiçbir zaman gelişemez,değişemezsiniz.

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo BuscagliaYaşamak, Sevmek ve Öğrenmek, Leo Buscaglia