Yetenek Yedi Krallık Üçlemesi - 1. Kitap (Ciltli)

6,5/10  (11 Oy) · 
32 okunma  · 
11 beğeni  · 
950 gösterim
Ölümcül Bir Yetenek Yedi Krallığı Yıkabilecek Bir Sır

Sıradışı hünerlerle doğan insanlardan korkulan ama aynı zamanda güçlerinin sömürüldüğü bir dünyada Katsa, kendisinin bile tiksindiği bir yeteneğe sahiptir: Öldürme yeteneği. Middluns Kralı olan amcası Randa'nın buyruğu altında yaşayan genç kız ayrıcalıklı bir hayat sürmek yerine onun kirli işlerini yapmak, Kral'ın keyfini kaçıranları cezalandırıp onlara işkence etmek zorunda bırakılmıştır.

Savaşma yeteneği olan Prens Po'yla tanıştığındaysa hayatının tamamen değişeceğinden habersizdir.

Kendi yeteneğine dair yeni bir gerçeğin açığa çıkacağını ve çok uzaklarda, dehşet verici bir tehlikenin kol gezdiğini ise aklından dahi geçirmiyordur...

"İnce bir tutku ve yabani bir zarafet, gerçekçi kahramanlıklar ve sade bir güzellikle dolu bu öyküde hiçbir yenilgi kesin değil ve tüm zaferlerin bir bedeli var. Her anlamıyla yetenek dolu."
-Kirkus Reviews-

"Yetenek, insanın içini titretecek bir romantizme sahip."
-LA Times-

"Bu sürükleyici kitapla Cashore, çıtayı inanılmaz derecede yükseltmiş."
-Publishers Weekly-

"Etkileyici bir roman. Okurlar bu incelikle yazılmış, muhteşem fantastik romanı okumaya doyamayacak."
-Booklist-

"İşte harika bir kitap! Katsa'nın askerlerle, fırtınalarla ve kendi doğasıyla ettiği mücadele sırasında insanlığı öğrenmesi...
Büyük bir hevesle okudum."
-Tamora Pierce-

"Olağanüstü bir hikâye; heyecan verici, çarpıcı ve rahat okunuyor. Hem fantastik hem de romans okurları bu kitaba bayılacaklar."
-SLJ-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9786053431701
 • Orijinal Adı:
  Graceling
 • Çeviri:
  İlker Şahin
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Berfin Arzu 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapağına aldanıp aldığım bir kitap oldu. O kadar etkilenmiştimki kasada hemen almadan önce arkasını okumuştum. Bitirmek için çok çabaladığım sonunda etkilendiğim iyiki almışım dediğim bir kitaptı. Ama şimdi aradan yaklaşık bir sene geçmişken keşke almasaydım dediğim bir roman oldu. Serinin ikinci kitabını da aldım ama son kitabı almayı düşünmüyorum. Zaten birbirine çok bağlı bir seri değil. Baş kahramanlar değişiyor sürekli. Çok merak uyandırmayan, normal bir kitap. Baktiniz bolsa ben sıkılmam diyorsanız alın okuyun.

Neval Zeynep Gündeşli 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Aşırı uzuuuuuuun . Hele orman sahnesi hiç bitmeyecek sandım yahu ! Tamam güzel başladı haksızlık etmeyeyim ama devamı cidden baydı . Sonunda başrollere olan olaylar da güzeldi klişe değildi . Ama işte olmadı olamadı

özgür doğan 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kapağından etkilenerek aldığım nadir kitaplardan birisi olarak görebilirsiniz. Pişman olmadım ama vaktimi daha iyi bir şeyler için harcayabilirdim.

Kitaptan 2 Alıntı