Yürüyen Ölüler Bölüm 1: Günler Sonra

8,8/10  (8 Oy) · 
19 okunma  · 
5 beğeni  · 
778 gösterim
Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var?

En son ne zaman gerçekten elde etmek istediğimiz bir şey için çabaladık?

En son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik?

Bildiğimiz dünya artık yok.

Ticari ve saçma ihtiyaçların dünyası yerini ölüm kalım savaşı ve sorumluluğa bıraktı.

Mahşeri bir salgın ölülerin dirilip canlılarla beslenmesine yol açtı.

Bir kaç ay içinde toplum düzeni çöktü.

Hükümet yok.

Süper marketler yok.

Posta servisi yok.

Kablo TV yok.

Artık yaşamak zorunda kaldığımız dünya, ölülerin dünyası.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9789756129135
 • Orijinal Adı:
  The Walking Dead Volume 1: Days Gone By
 • Çeviri:
  Emre Yavuz
 • Yayınevi:
  Marmara Çizgi
 • Kitabın Türü:
enis atlıbaşı 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Çizgi romanda dizidekinin aksine, Daryl karakteri yok. Bu direkt olarak "aaa" tepkisine neden olabilir. Ancak Rick'in diziye oranla daha derin işlenmesi, Noir akımının bir tarzı olan "karakterin kendi içinde şizofrenik eğilim ile hesaplaşması, değişmesi" bol bol yedirilmiş. Robert Kirkman'ın amacı, son dönemlerde ki 28 gün ve hafta sonra gibi filmlerindeki aksiyonu yaşatmak değildir. Aksine Romero gibi siyasi - sosyolojik göndermelerdir. Zaten kitabın arka kapağındaki "en son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik" de açıkça Night of the Living Dead zamanına göndermedir.

Bu çizgi roman kesinlikle insanın bencilliğini ve maddi anlamdaki dertlerinin bir çoğunun aslında boş olduğunun aynasıdır. Okunmalı, okutulmalı...

Seda 
27 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yürüyen Ölüler'in çizgi romanı için dizinin hızlandırılmış versiyonu diyebiliriz. Olayların bir kısmı kitaplarda, diziden daha farklı gelişiyor. Diziyi izliyorsanız ister istemez kitaplarla diziyi kıyaslayacaksınız ve hayal kırıklığına uğramanız olası, bu nedenle önce ya sadece diziyi izleyin ya da önce kitapları okuyup ardından diziyi izleyin derim. Çizimler güzel, karakterler ve kurgu başarılı, fakat dizi kesinlikle daha iyi.

Mehmet 
14 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dizisinin çizgi romanıyla kesinlikle bir alakası yok ismi dışında. Nerede çizgi romandaki derinlik, psikolojik olarak insanı etkileyen sahneler, gerilim dolu dakikalar; nerede dizinin yavanlığı, karakterlere tam ısınamama, olayların yüzeysel olarak işlenmesi, sıradan Amerikalı izleyicinin anlayabileceği şekle sokmak için gerçek senaryonun eğilip bükülmesi, sıradanlaştırılması. Eğer gerçekten bu eserden bir tat alınmak isteniyorsa diziyle bağ kurmadan rahatça okunması gerekli diye düşünüyorum. Daha sonra da romanlarını okuyabilirsiniz. Diziye gelince birçok sanat eserinin TV ve sinemaya uyarlandığında yaşadığı değişim burada da kendini gösteriyor maalesef. Çok kötü mü, değil ama bir şaheser de beklemeyin. Çizgi romandaki olay akışıyla dizideki farklı sonuçta. Kıssadan hisse çizgi romanını okuyun, okutun.

Kitaptan 2 Alıntı