Yürüyen Şato

9,3/10  (12 Oy) · 
26 okunma  · 
8 beğeni  · 
868 gösterim
Hayao Miyazaki'nin Oscar adayı olan animasyon filmi Yürüyen Şato'nun asıl hikâyesi...

Diana Wynne Jones'un usta kaleminden çıkan eğlenceli, macera ve sürprizlerle dolu olağanüstü bir roman...

Sophie Hatter üç kız kardeşin en büyüğü olmak gibi kara bir talihe sahiptir, öyle ki kısmetini aramak için evinden bile ayrılamamaktadır. Ancak farkında olmadan Çöl Cadısı'nın hiddetini üstüne çektiğinde, korkunç bir büyünün etkisi altında kalır: O artık yaşlı bir hanımdır. Bu berbat durumdan kurtulmasının tek yolu, tepelerde durmadan hareket eden bir şatodan, Büyücü Howl'un şatosundan geçmektedir. Sophie büyünün bozulmasını sağlamak için, kalpsiz Howl'la başa çıkmaya, bir ateş ciniyle pazarlık yapmaya ve Çöl Cadısı'yla karşı karşıya gelmeye mecburdur. Bu macera sırasında Howl'un ve kendisinin- bilinmeyen ve olağanüstü yanlarını keşfedecektir.
"Mizah, büyü ve aşkın muhteşem bir karışımı." Publishers Weekly Diana Wynne Jones son kırk yılın en iyi çocuk kitabı yazarı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  293
 • ISBN:
  9786053750901
 • Orijinal Adı:
  Howl's Moving Castle
 • Çeviri:
  Bülent O. Doğan
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
soğuk nevale 
25 Haz 00:14, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayao Miyazakinin animasyon dünyasından daha farklı bir dünya ile karşılacaksınız. Aynı karakterlerle farklı hikayeler olarak değerlendirmek lazım.
Bir yanda sürekli kendini ailesini bahane ederek sınırlayan Sophie'nin, diğer yanda savaşın çirkinliğine dayanamadığından kendini farklı göstermekten çekinmeyen Howl'un kesişen büyülü dünyası...

yeşim çukadar 
11 Haz 01:07, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayao miyazakinin filminin gerçek hikayesini anlatıyor.Kitabı elimden bırakamadım.Çok güzel bir kitap.Yürüyen bir şatoda çılgın maceralar yaşamak istiyorsanız bu kitap tam size göre.

Kitaptan 1 Alıntı

yeşim çukadar 
11 Haz 01:22, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Tut bir kayan yıldızı adam otu kökünden olan bir çocuk getir.söyle tüm o geçen yıllar nerede kaldı.şeytanın toynağını kim yardı

Yürüyen Şato, Diana Wynne Jones (Sayfa 122 - ithaki)Yürüyen Şato, Diana Wynne Jones (Sayfa 122 - ithaki)