Yüzyılın Fırtınası

8,5/10  (10 Oy) · 
50 okunma  · 
9 beğeni  · 
763 gösterim
Little Tall Adası sakinleri, kuzeydoğudan esen korkunç fırtınaya defalarca maruz kalmıştı ama bu sefer durum çok farklıydı. Fırtına, beraberinde çok daha kötü bir şeyi de beraberinde getirmişti çünkü.

Adaya ilk kar taneleri düşerken, yaşlı Martha Clarendon kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç bir şekilde öldü. Bu ölümün sorumlusu Andre Ligone'ydi ama kendisini yakalamaya geleceklerini bildiği halde, gümüş kurt başlı bastonuyla Martha'nın koltuğunda oturmuş bekliyordu.

Ada sakinlerini birbirleriyle, en kötüsü de kendi kendileriyle karşı karşıya getiren bu zihin okuyucu şeytani adam, kısa sürede tam bir kabus haline geldi. İğrenç sırların kanlı işaretlerle, büyünün ölümcül gerçeklerle iç içe geçtiği ve çocukların bile ölümü enselerinde hissettiği bu kabustan kurtulabilmenin ise yalnızca tek bir yolu vardı. Ligone de onu öneriyordu zaten: "Bana istediğimi verin, gideyim!"

Tüm zamanların en iyi korku romanı yazarı Stephen King, ABC televizyonunca dizi yapılan bu kitapta insanın içini ürpertiyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  505
 • ISBN:
  9789751015938
 • Çeviri:
  Baysan Bayar
 • Yayınevi:
  İnkilap Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Zeynep 
24 Eyl 20:41, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kesinlikle harika bir kitap. Kitabı okuduktan bir kaç sene sonra filmi de izledim. Filmi de gayet etkileyiciydi. Başarılı buldum. O kliseyi güzel canlandırdıklarını düşünüyorum.

Hakan Uzun 
18 Haz 19:17, Kitabı okudu, 24 günde, 10/10 puan

Stephen King hayranı olmamı sağlayan kitaptır bu. Aslında kitap bir roman gibi değil, senaryo gibi yazılmış durumda. Oldukça soğuk ve karlı bir kasabaya gelen doğaüstü bir kötü abimizin(Linoge) istediğini almak için yaptıklarını içeriyor. Zaten kitabın ana konusu 'İstediğimi verin gideyim.' diyen bir adet devil's imp. desek yanlış bir şey demiş olmayız. Sürükleyici bir eser. Ne istediğini gerçekten merak ediyorsunuz. :)