Yüzyılın Suçlusu Blaze

7,9/10  (10 Oy) · 
35 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.409 gösterim
BLAZE YÜZYILIN SUÇUNU İŞLEDİ... HEM DE ÖLÜ BİR ADAMLA!

Blaze, Küçük Clayton Blaisdell'in öyküsüdür... Ona karşı işlenen ve onun işlediği suçların öyküsü… Blaze'in kafası, çocukluğunda babası tarafından merdivenden atıldığından ve sonra bir daha atıldığından beri yavaş işliyordu. Gençliğinde kötü muamele gördüğü ıslahevinden kaçtıktan sonra Blaze, her şeyi bildiğini düşünen George adlı tecrübeli bir suçluyla takılmaya başladı. George onu yüzlerce numarayla ve büyük bir fikirle tanıştırdı: zengin bir ailenin çocuğunu kaçırma fikriyle. Ama sonra George öldürülünce Blaze, partnerinin hayaleti tarafından ziyaret edilse de artık tek başına kalmıştı. Edebiyat tarihinin en sempatik suçlularından birine dönüşen Blaze'in öyküsü şaşılacak kadar güçlü ve hüzünlü. Stephen King'in Tom Gordon'a Aşık Olan Kız kitabı kadar gerilimli ve büyüleyici.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789751028037
 • Orijinal Adı:
  Blaze
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  İnkılap
 • Kitabın Türü:

Blaze kafamda hep Yeşil Yol'da ki siyahi olarak canlanmıştı.Okuyalı uzun zaman oldu.Sempatik ve yakın arkadaşı garip Blaze..İri yarı saf adam..

Şule Yıldırım 
26 May 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Değişik bir kitap .Ben okumaya başladığımda başlarda biraz sıkılmıştım ama sıkılsamda yinede elimden bırakamadım ortalarında ve sonlarında gayet ilgi çekici ve sürükleyici bir hal alıyor.Eğer okumaya başladıysanız ve başındayken sıkıldıysanız sakın bırakmayın asla pişman olmazsınız.

reyhan bozkurt 
01 Kas 2014, Kitabı okudu, 10/10 puan

Bir suçlu bu kadar sevimli olur,kaçırılan bebeğemi acısam kaçıranamı bilemedim

Baran Gündem 
10 Oca 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

King'in muhteşem romanlarından biri. En azından benim için öyle. Çok etkilendiğim bir hikayesi var. Kesinlikle okunmalı bence

Kitaptan 3 Alıntı