Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2

2021 Okuma Raporları

Flaubert'in aşk tanımı: "Merak. Birine karşı, ansızın, bir merak duymaya başlarsınız, korkunç bir merak. Onu tanımak, onunla doğmak, dünyaya onunla yeniden gelmek tek amacınız haline gelir. Aşka en uzak cümle, senden nefret ediyorum değil, bilmek istemiyorumdur."
9 Nisan 1951 tarihinde intihar ederek yaşamına son veren Sadık Hidayet'in ölümünü, 25 yıllık arkadaşı şu şekilde anlatmıştır: "Paris'te günlerce, havagazlı bir apartman aradı, 9 Nisan 1951 günü dairesine kapandı ve bütün delikleri tıkadıktan sonra gaz musluğunu açtı. Ertesi gün ziyaretine gelen bir dostu, onu mutfakta yerde yatar
Reklam
1000 Kitap uygulaması
Bu uygulamayı yükledim fakat kayıt yapamadım, Benim Kütüphanem uygulamasına kayıt yaptım örneğin 2021 yılında 82 kitap okudum fakat buraya kaydetmedim bundan sonra burayı kullanmak istiyorum fakat okumaktan fırsat bulabilirsem
Önceden okuduğum ve duvarımda kalmasını istediğim bazı kitapları ekledim :D
Kimsenin konuşmadığı bir dil gibiyim. Kimsenin inanmadığı bir deli, yazarının bile okumadığı bir kitap hiç çalmayan bir şarkı, hiç sorulmayan soru gibiyim . Kalabalıklar içinde varım, ama yok gibiyim... Murathan MUNGAN 🍂
''Hiç önemsemiyormuş gibi gözüküyordum, fakat deliler gibi önemsiyordum! Bu da benim ikilemimdi.'' Murathan MUNGAN 🍂
Reklam
Seninle aramızda bir şey varsa şayet, o da mesafelerdir artık.” “Ben bunu bir ayrılık saymıyorum, bir buluşma sonrası yeni bir buluşma için, merhaba demek için, hoşçakal.”  Murathan MUNGAN 🍂
18 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.