Sevomberkom Paldrak, Şeytan ve Genç Kadın'ı inceledi.
Dün 00:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Paulo Coelho'nun şuana kadar okuduğum üçüncü kitabı.Simyacı ve Veronika Ölmek İstiyor Kitaplarının gölgesinde kalmadığını düşünüyorum.Kitap beni gerçekten çok etkiledi.Paulo Coelho'nun anlatımını çok beğeniyorum kelimeleri ve cümlelerin kuruluşları kitabın akıcı bir şekilde okunmasını sağlıyor.Belki de çevirmen farkından kaynaklı bir akıcılık var bunu tam olarak bilemiyorum ama Paulo Coelho'nun her kitabı kendisini okutmasını biliyor.Kitap iyi ile kötü arasındaki sonu gelmez çatışmayı somutlaştırarak okuyucuya sunuyor.Çok basit bir test ile iyiyi sınayan Yabancı kitabın gidişatını şekillendiriyor.Okumanızı tavsiye ederim.

Serra Eryeşil, bir alıntı ekledi.
17 Oca 18:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Peki benim aşkı tanımadığımı niçin söylüyor sun?"diye sordu Güneş .
"Çünkü aşk, ne çöl gibi devinimsiz durmaktan, ne rüzgar gibi Dünyayı dolaşmaktan, ne de senin gibi her şeyi uzaktan görmekten ibarettir.aşk,evrenin ruhunu değiştiren ve geliştiren güçtür."

Simyacı, Paulo CoelhoSimyacı, Paulo Coelho
Evren Uğurlu, Simyacı'ı inceledi.
17 Oca 18:04 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Endülüs'ten Mısır çöllerine uzanan bir güzel hikaye. Bir kereligine okunacak bir kitap degil. Son sayfanin akabinde sizi düşüncelere daldirip beni tekrar okumalisin diye içine çekecektir.

ümran karaca, Kanbağı'ı inceledi.
17 Oca 17:18 · Kitabı okudu · 9/10 puan

http://expectokitabum.blogspot.com.tr/...helle-mead.html#more
İşte benim tutkunu olduğum seri. Nedense ilk seriye nazaran bu seriyi daha çok beğendim. Bence nedeni Adrian. İlk kitapta ruh kullanıcılarından biri olan ve Rose'a olan aşkından pek de karşılık alamayan Adrian bu seride yine imkansız bir aşka tutularak bir simyacıya aşık oluyor. Simyacılar her ne kadar vampirlere yardım etse de onlardan hem korkuyor hem de pek hazzetmiyorlar. Bizim ana karakterimiz Simyacı Sydney de öyle düşünüyordu ama sonra ilk seride Rose ve Adrian'la karşılaştı. Kendisinin başrol olduğu Kanbağı serisinde ise Adrian'la birçok maceraya atıldı. Ona aşık oldu. Kendi güçlerini keşfetti ve güçlü bir cadı oldu. Başta bunların hepsinden korkuyor ve tiksiniyordu. Ancak olaylar onu öyle bir noktaya getirdi ki aslında bunların onun bir parçası olduğunu anladı. Simyacı iken alanında çok başarılıydı, kurallara uyuyor ve ondan istenilenleri yapıyordu. Ancak bulunduğu sistemin o kadar güvenli olmadığını fark ettiğinde onun için çok geçti. Yakalandı ve inanılmaz işkencelerden geçti. Tıpkı G. Orwell'ın 1984'ündeki gibi birçok beyin yıkama işlemlerine katlanmak zorunda kaldı. Ancak ne o Adrian'dan ne de Adrian ondan vazgeçti. Gerçekten duraksız okuyabileceğiniz inanılmaz bir seriydi. Kitaptaki öğretmenler, cadılar başlı başına bir olaydı. özellikle Adrian ile gittiği büyük bir cadı vardı. O sahnelerde gerçekten çok eğlendim. Sydney'in zekası ve Adrian'ın hayallerine olan düşkünlüğü resmen birbirini tamamlayan bir çiftti bu ikili.

Serra Eryeşil, bir alıntı ekledi.
 17 Oca 15:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Fatıma'nın gözlerine yaş dolduğunu farketti.
"Ağlıyor musun?"
"Ben bir çöl kadınıyım,"diye yanıtladı,yüzünün ifadesini değiştirerek."Ama her şeyden önce bir kadınım ben."

Simyacı, Paulo CoelhoSimyacı, Paulo Coelho
Serra Eryeşil, bir alıntı ekledi.
17 Oca 15:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Yarın deveni satıp bir at al. Haindir develer.En küçük bir yorgunluk belirtisi göstermeden binlerce fersah yol alırlar.Ve sonra birden dizüstü çöküp ölürler.Oysa atlar Yavaş Yavaş yorulur Ve sen onlardan neler isteyebilecegini , ne Zaman öleceklerini bilirsin."

Simyacı, Paulo CoelhoSimyacı, Paulo Coelho
Serra Eryeşil, bir alıntı ekledi.
17 Oca 14:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Ben senin menkibenin bir parçasıysam bir gün geri döneceksin."

Simyacı, Paulo CoelhoSimyacı, Paulo Coelho