Arif Arslan

Arif Arslan

Yazar 5.0/10 · 1 Oy · 2 kitap · 1 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Arif Arslan
  • Ünvan:
    Öğretmen,yazar
  • Doğum:
    Antalya 1957

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
1 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 212 gösterim
1 okur kitaplarını okudu.
0 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Arif Arslan'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Arif Arslan'ın Biyografisi

12 Haziran 1957 yılında, Akseki (Antalya), Güçlüköy’de doğdu. 1969 yılında ilkokulu bitirdi. İlkokuldan sonra iki yıl Arapça ve Kur’an eğitimi gördü. 1977 yılında Antalya İmam-Hatip Lisesini ve 1981 yılında İzmir Yüksek İslam Enstitüsünü (Dokuz Eylül İlahiyat Fakültesi) bitirdi. Nisan 1982’de askere gitti ve Yedek Subay olarak askerlik görevini yaptı. 26 Aralık 1983’te, Ovacık’ta (Tunceli) öğretmenlik görevine başladı. Bir yıl Ovacık Lisesinde çalıştı. 1984–1985 öğretim yılında, Kayseri’ye tayin oldu. Görülen ihtiyaç üzerine Kadı Burhanettin Ortaokulu, Kayseri Lisesi, Melik Gazi İmam-Hatip Lisesi olmak üzere üç ayrı okulda görev yaptı. Bunun yanı sıra çeşitli camilerde vaaz etti. Sohbetler düzenledi ve konferanslar verdi…

Temmuz 1987’de kendi isteği ile İstanbul’a tayin oldu. Gazi Osmanpaşa 1987-1989; Bebek Ortaokulu 1989-1990 (Beşiktaş). Feriköy 50. Yıl Lisesi 1990-1992; Nişantaşı Kız Lisesi 1992-1994 (Şişli). Osman Faruk VERİMER Ortaokulu 1994-1995 (Kâğıthane). Kabataş Ticaret Meslek Lisesi 1995-2000 ve Taksim Ticaret Meslek Lisesi 1999-2000 (Beyoğlu). Maçka İlköğretim Okulu 2000-2010 (Şişli), Osman SAÇMACI 2010 (Sarıyer). Halen çalışmaya devam etmektedir.

Öğretmenlik görevinin yanı sıra duyulan ihtiyaç üzerine yazmaya başladı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitapları ile Sosyal, Kültürel ve Dini konularda kitaplar yazdı. Bosna Savaşı Sırasında “Aydınlar Hareketi” ile birlikte Bosna’ya gitti, olayları yerinde gördü ve incelemelerde bulundu. Gözlemlerini bir dizi halinde Zaman Gazetesine yazdı.

2001-2004 yılları arasında Eğitim Psikolojisi üzerine Mastır; 2004-2009 yılları arasında da genel psikoloji üzerine doktora yaptı. Özellikle Ruhsal ve Parapsikoloji konularında çalışmalar, araştırmalar yaptı, yerinde ve kişiler üzerinde çeşitli incelemelerde bulundu. Birçok yanlış konunun düzeltilmesi için çalışıp uğraştı.

Zaman, Akşam ve Güneş Gazetelerinde süreli olarak günlük yazılar yazdı. Ayna Dergisi, Sızıntı, Zafer, Kırkikindi, Cuma ve Nokta Dergilerinde yazıları, röportajları yayınlandı. Bunların yanı sıra yıllarca konferanslar, seminerler verdi ve panellere, kutlama ve sohbetlere katılıp konuşmacı olarak yer aldı…

Hayatını insanlara hizmet etmeye adayan Arif ARSLAN, karınca kararınca hayırlı işlere katılmanın yanı sıra fırsat buldukça okuma ve yazma çalışmalarına, hizmet için çağrılan her yere gitmeye, TV programlarına katılmaya ve insanları gerçek bilgiye yöneltmeye, hakka ve halka hizmet etmeye devam etmektedir.  

Kitap çalışmalarının yanı sıra üç yıl Üsküdar FM’de Radyo programları yaptı. Televizyon izleyicilerinin kendisini ilk tanıması 2000-2001 yıllarında Kanal D ve Kanal 6 ile başlamış ve Flaş TV’de Aydoğan Vatandaş’ın yaptığı “Kara Kutu” Programının bir ay boyunca konuğu olduğu yıllara rastlar. Daha sonra bilgileriyle dikkat çeken ve ilgi gören Arslan, davet edilen birçok programa katıldı ve bu günlere geldi. Bu arada pek çok yazarın dokunamadığı, toplumda bir ihtiyaç olan ilginç konuları araştırıp kitap haline getirdi ve toplumu aydınlatma çalışmalarını sürdürdü. 

2008-2009 Sezonunda, Star TV’de “Arım Balım Peteğim” Programına sürekli olarak Dinî, Psikolojik, Sosyal ve Kültürel konularda danışmanlık yaptı. ATV, ATV Avrupa, Kanal D, Show TV, Samanyolu, Mehtap TV, Kanal 7, Kanal A, Kanal T, TVNET, Beyaz TV, Kanal Türk gibi çeşitli televizyon kanallarına günlük ve daimi konuk olarak katıldı. Bu katılımları ile insanlara İslam inançları doğrultusunda, halkın anlayacağı temiz bir Türkçe ve anlaşılır bir dille, doğru ve samimi yorumlar yaparak gerçeğin ve temiz inançların kazanılmasına çalıştı. Başta FOX TV olmak üzere hemen her kanalda beklentisiz olarak İslami ve Sosyal konularda danışmanlık yapmaktadır. Çalışmalarının büyük ağırlığını oluşturan Dini ilimler ve Dua konularında halka ve insanlığa rehberlik etmeye devam etmektedir.

Aralık 2009’da Tatlıses TV’de “Gerçeğe Doğru” adlı kendi programını yaptı ve bir yılı aşkın bir süre devam etti. 2010-2012 yıllarında “Ramazanın Şifreleri” Fox TV ve “Hayatın Şifreleri” TNT de daimi konuk oldu. Ramazan 2012 de Kanal Türk’te, “Habercin Ali” programında daimi konuk olarak bulundu ve Dini konularda açıklamalar yaparak halkın sorularını cevapladı. 

Daha pek çok kültürel faaliyetlerde bulunan Arif ARSLAN, aynı zamanda şiir yazan iddiasız bir şairdir. Yazarın yayınlanmış araştırma, telif, şiir ve ders kitapları olmak üzere çeşitli eserleri vardır. Ders ve şiir kitapları dışındaki eserlerinden bazıları aşağıda yer almaktadır. 

Arif Arslan'dan Alıntılar Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Arif Arslan ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.