Serdar Özkan
Serdar Özkan

Serdar Özkan

Yazar 7.7/10 · 126 Oy · 7 kitap · 828 okunma ·  22 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Serdar Özkan
  • Ünvan:
    Türk Yazar
  • Doğum:
    Ağustos 1975

Yazar İstatistikleri

22 okur beğendi.
126 puanlama · 3 alıntı
0 haber · 528 gösterim
828 okur kitaplarını okudu.
37 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
5 okur kitaplarını şu anda okuyor.
5 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Serdar Özkan'ın Biyografisi

Ağustos 1975’te doğan Serdar Özkan, ortaokul ve liseyi Robert Kolej'de okudu. Lisans eğitimi için Amerika'ya giderek, Lehigh Üniversitesi’nde İşletme ve Psikoloji eğitimi gördü. Halen İstanbul'da yaşayan Serdar Özkan 2002 yılından beri full-time roman yazarlığıyla uğraşıyor. İlk romanı Kayıp Gül bugüne kadar 29 dile çevrildi, 40’tan fazla ülkede basıldı. Brezilya’dan Japonya’ya, Kanada’dan Endonezya’ya dünyanın dört bir yanında okurların büyük ilgi ve beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede haftalarca bestseller listelerinde yer aldı.

Serdar Özkan'dan Alıntılar Alıntı Ekle

1.

İçinde yaşadığı hali, hatta kendini, huylarını, davranışlarını, özellikle de hissettiklerini tanımlamasına, tanımlamaya çalışmasına ne gerek vardı ki? Hayatı ve kendi hayatını düşünmek, bir kalıba sokmak, tanımlamak yerine sadece yaşayamaz mıydı? Ne hissettiğini düşünmek yerine, sadece hissedemez miydi? Anlamaya çalışmak yerine sadece tadamaz mıydı?
Nefes almak gibi, kendini denize atmak gibi, toprak üstünde çıplak ayakla yürümek gibi. Hissetmek. Hayatı, zihnin soğukluğuyla değil, kalbin sıcaklığıyla yaşamak. Hissederek yaşamak. Hissettikten sonra hissettiğini tanımlamaya, anlamaya çalışmadan. Sadece hissederek.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 5)
2.

Eğer gerçekten öyleyse, gerçekten Tanrı insanın içine kendi ruhundan üflemişse, bizi çok seviyor olmalı.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 32)
3.

Roma'ya gittiğimde en sevdiğim şey kaybolmaktı. Her kayboluşumda karşıma ansızın çıkan güzellikler karşısında büyüleniyordum. Nereye gittiğini biliyorsan, sadece bildiğin yerleri görürsün. Ama kaybolmuşsan, hiç bilmediğin yerler çıkar karşına, hiç bilmediğin güzellikleri keşfedersin. Roma'nın en güzel yerlerini kaybolduğum zamanlarda gördükten sonra, iç dünyamda kaybolmaktan korkmamaya başladım artık.

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 45)

Serdar Özkan ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.