Talha Uğurluel

Talha Uğurluel

Yazar 9.6/10 · 11 Oy · 8 kitap · 28 okunma ·  6 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Talha Uğurluel
  • Ünvan:
    Tarihçi / Araştırmacı Yazar
  • Doğum:
    Demirci, Manisa 

Yazar İstatistikleri

6 okur beğendi.
11 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 1.133 gösterim
28 okur kitaplarını okudu.
0 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Talha Uğurluel'in Biyografisi

Manisa Demirci'li olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesinin Tarih bölümünden mezun oldu. 8 yıl Özel Radyolarda tarih programları yaptı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale Savaşları, Gelibolu Gezi Rehberi, Balkanların Başkenti Edirne, Varlık ve Yokluk Savaşımız, İstanbul'un Fethi, Peygamber Efendimiz'in İzinde Mekke-Medine, Önden Gelenler ve Mevlana adlı kitapların yazarıdır. Ayrıca Çanakkale, Edirne ve Mekke Medine tarihi ile ilgili cd çalışmaları mevcuttur. İki yıl İmaj kitap çalışmaları yapmış olup, Mukaddes Emanetler, Timur'un Tüzükatı, Barbaros Hayreddin Paşa'nın Hatıratı ve Harp Mecmuası kitapları, editörlüğünü yaptığı eserlerden birkaçıdır. Muhtelif Turizm Acentalarında AR-Ge Yönetmenliği yapan Uğurluel, yerli gruplar ile Türkiye'nin birçok yerine Kültür Gezileri düzenlemekte, kurum ve derneklerin eğitim programları dahilinde tarih seminerleri vermekte ve özel Televizyonların tarih programlarında danışmanlık yapmaktadır. Halen Marmara Üniversitesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Talha Uğurluel'dan Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Bugün Istanbul'un Istiklal Caddesi ve Taksim Meydanı olarak adlandırdığımız bölge, tarihi adıyla Beyoğlu'dur.Beyoğlu ismi, Kanuni'nin yakınlık kurduğu Venedik doçunun oğluna çiftlik olarak hediye ettiği arazidir ve bu adı doçun oğlu olması dolayısıyla Istanbul halkı vermiştir.

Dünyaya Hükmeden Sultan 2, Talha Uğurluel (Sayfa 21)
2.

Osmanlı'nın en gözde kurumlarından biri olan Galatasaray Sultanisi'nin temellerini 1500'lü yıllarda bizzat Gülbaba atmıştır.Hatta bugün Galatasaray kulübünün renkleri olan sarı ve kırmızı, Gülbaba'nın kurduğu bu okulun bahçesindeki güllerden almıştır rengini.

Dünyaya Hükmeden Sultan 2, Talha Uğurluel (Sayfa 102)

Talha Uğurluel ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.