• Merhaba sevgili okurlar. Bugün, uzun bir süredir üstünde çalıştığımız "Ne Okusam?" isimli yepyeni bir 1000Kitap özelliğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Artık "hangi kitabı okusam, bir türlü karar veremiyorum" derdinden tamamen kurtulacaksınız.

  Ne Okusam?'da her okura özel olarak bir öneri listesi oluşturulur.
  Bu önerileri etkileyen başlıca etkenler şunlar:
  -okuduğunuz kitaplar,
  -beğendiğiniz kitaplarınız,
  -beğendiğiniz yazarlarınız
  -kitap puanlamalarınız

  Liste siz kitaplarınızı işaretledikçe arka planda sürekli olarak güncelleniyor. Kütüphanenizi ne kadar güncel tutarsanız, öneriler de o kadar isabetli olacaktır.

  En önemlisi, dilerseniz önerileri evinizdeki kütüphaneniz ile de sınırlandırabilirsiniz. Bunun için Ne Okusam?'ın hemen üstünde bulunan "kütüphanemden" düğmesini kullanabilirsiniz.

  Dilediğiniz kitapları öneri listesinden çıkarabilirsiniz. Bunun için kitap işaretleme kutucuğunun en altındaki düğmeyi kullanabilirsiniz.

  Listeyi görmek için, uygulamarda hesap sekmesini, sitede de profil menüsünü kullanabilirsiniz.

  İyi okumalar dileriz. 🤓

  Not: Öneriler tamamen kişisel olduğu için, her okurun listesi sistem tarafından ayrı ayrı hazırlanıyor. Bu nedenle biraz bekleyebilirsiniz. Listeler çevrimiçi olma tarihine göre hızlıca hazırlanıyor.

  Not2: Mobil uygulamalarımızın yeni sürümü 2.5.29. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.29 yazması gerekmektedir.)
 • Merhaba değerli okurlar. 'İleti kitap filtresi' isimli yeni bir özelliği etkinleştirdik. Ucube bir ismi olan bu filtremiz sayesinde, profilleri kitap odaklı olmayan ve 1000Kitap'ı klasik bir sosyal ağ olarak kullanan okurların iletilerini artık keşfet sayfasında gizleyebileceksiniz. Bunu yapabilmek için 'Keşfet ayarları'na gidip filtre ayarını açmalısınız. Dilediğiniz zaman filtreyi kapatıp, bütün paylaşımları görmeye devam edebilirsiniz.

  Filtre şu anda hala geliştirme aşamasında olup, sürekli olarak güncellenmektedir.

  İyi okumalar dileriz.

  (Not: Mobil uygulamalarımızın yeni sürümü 2.5.24. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.24 yazması gerekmektedir.)
 • Merhaba değerli okurlar. 1000Kitap'a artık her kitabın farklı baskıları da eklenebilecek. Dolayısıyla elinizde okuduğunuz kitabın doğrudan kendisini profilinize ekleyebileceksiniz.
  Kitapları profilinize eklediğiniz kutucuktan, ‘baskıyı değiştir’ düğmesine tıklayarak okuduğunuz baskıyı kolayca değiştirebilirsiniz. Şayet elinizdeki baskı 1000Kitap’a kayıtlı değilse tıpkı eksik kitap bildirme gibi, artık eksik baskıları da bildirebilirsiniz.

  Eksik kitap ve baskı isteği gönderme özelliği artık mobil uygulamamız üzerinden de kullanılabilir.

  Yeni güncellemizle, ’bir araya getirilen baskılar’ yazar sayfalarında sadece 1 defa gözükecek. Bu sayede yazar sayfaları mevcut sadeliğini koruyacak. Baskıların istatistikleri ise toplam olarak gözükecek.

  Örneğin Sefiller kitabının Sefiller ve Sefiller (Kısa Versiyon) kitapları sisteme daha önce eklenmişti. İlk eklenen kitabı 14.775 okur profiline eklemiş. Sonradan eklenen kitabı ise 383 okur okumuş. Şu anda bu ‘baskıları bir araya’ getirdiğimiz için artık kitapların okunma sayısının toplamı, yani 15.158 okur gözükecek. Kitapların hakkında kısmında ise, hem toplam istatistikleri hem de baskının kendi istatistiklerini ayrı ayrı görebileceğiz.

  İyi okumalar dileriz. 🤓

  (Not: Mobil uygulamamızın yeni sürümü 2.5.23. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.23 yazması gerekmektedir.)
 • Merhaba sevgili okurlar. Bugün itibariyle uygulamamızın yeni sürümünü yayına aldık.

  *Artık uygulama üzerinden kitap türlerini inceleyebilirsiniz. Bir kitap türünü görmek için arama kısmına tür adını ya da bir kitaptaki kitap türü bağlantısını kullanabilirsiniz.

  *Profillere sitede olduğu gibi ‘Beğendikleri’ ve ‘Yorumları’ sekmelerini ekledik. Beğendiklerinizi kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarından seçebilirsiniz.

  *Artık engellediğiniz okurlar, gönderilerinize yapılan yorumlara da yanıt yazamayacaklar.

  *Gönderi bildirme özelliği uygulama için de etkinleştirildi. Gönderi ve yorumlardaki ‘üç nokta’ düğmesinden bu özelliğe erişebilirsiniz. Ayrıca bildirdiğiniz gönderiler hakkında yapılan işlemleri ‘Hesap’ sekmesindeki ‘Bildirdiğim gönderiler’ bağlantısı üzerinden görebilirsiniz. Buna ek olarak ‘Çöp kutusu’ bağlantısı da ‘Hesap’ sekmesine eklendi. Bu sayede kendi sildiğiniz ya da ‘gönderi bildirilmesi’ sonucunda silinen gönderilerinizi çöp kutusundan görebilirsiniz.

  *Hem site hem de uygulama için 'Okuru bildir' seçeneğini etkinleştirdik. Bu düğmeye okur profillerindeki 'üç nokta' düğmesinden ulaşabilirsiniz. Okur bildirme özelliğinin temel amacı 1000Kitap'ta genel olarak insanları rahatsız eden, gönderilerinin çoğunluğunda spam, taciz, küfür, nefret dolu öğeler vesaire barındıran hesapların engellenmesidir.

  Yeni sistemimizde, artık hesapları doğrudan askıya almadan önce daha küçük yaptırımlar uyguluyoruz. Örneğin bir çok okuru yorumlarıyla rahatsız eden hesapları doğrudan askıya almak yerine, bu hesapların herkese yorum yapabilmesini kısıtlıyoruz. Mesaj yoluyla okurları rahatsız eden hesapların da, sadece kendisini takip eden okurlara mesaj atabilmesi için kısıtlama yapıyoruz.

  Bu nedenle yapacağınız bildirimler, topluluğumuzun kalitesinin korunması açısından önemlidir. Yalnız, sizden ricamız bu düğmeyi şahsi sorunlarınız için kullanmamanızdır. Sadece iki kişiyi ilgilendiren sorunlar için, kullanıcıyı engelleyebilir ve sessize alabilirsiniz. Bu özelliğin asıl amacı, birden fazla okuru sistematik olarak rahatsız eden kişilerin kısıtlanmasıdır.

  Yeni özelliklerde görüşmek üzere. :)
  1000Kitap ekibi

  (Mobil uygulamamızın yeni sürümü 2.5.18. Güncellemeler bütün telefonlara kısa bir sürede ulaşacaktır. Cihazınıza gelmediyse uygulamayı 2 defa kapatıp açarak daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. #29761865 bu iletide olduğu gibi uygulamada hesap sekmesinin sağ en altında 2.5.18 yazması gerekmektedir.)
 • İyi geceler sevgili okurlar.
  Biraz sohbet edelim mi? -Cevabınızı evet kabul ediyoruz. :)-

  Bu gönderiyi paylaşmamızın ana sebebi haklı olarak şu sıralar gerçekten çok sorduğunuz IOS uygulaması ve Android uygulamasındaki hatalar. Sevgili okurlar, IOS uygulamamız şu anda çok hızlı bir şekilde geliştirilmektedir. (Giriş ekranı ekran görüntüsü: https://i.hizliresim.com/POEaov.png) Bu tür geliştirmelerde doğrudan bir tarih vermek çok zor. Fakat uygulamamızın iskeletinin oturduğunu ve muhtemelen en geç 6 hafta içerisinde App Store'da yerimizi alacağımızı belirtmek isteriz. Bir sürpriz yapıp bu tarihten önce de gelebiliriz. :) İnanın en az sizin kadar heyecanlıyız.

  Önemli bir nokta da şu: IOS ile beraber Android uygulamamızın da 2. sürümü çıkacak. Bu sürümde bir çok hata giderilmiş olacak. Örneğin ilk açılıştaki yavaşlık, fotoğraf yüklemedeki hatalar, uygulamanın bazı telefon sürümlerinde birden kapanması, mesajların silinememesi vs gibi bütün sorunlar çözülecek. Ek olarak arayüz çok hızlı ve daha modern olacak. Bu güncelleme de paralel bir şekilde geliştiriliyor.

  Biliyorsunuz 19 Ağustos'ta büyük bir alt yapı güncellemesi yaptığımızı söylemiştik. Sevgili okurlar, farkında mısınız, 1k artık ülkemizin an aktif yerli platformlarından biri oldu. Günün bazı saatlerinde anlık olarak 1000'e yakın kullanıcı aktif olmakta. IOS ve Android güncellemesinden sonra bu sayı daha fazla olacağı için alt yapımızı güncelledik. Ayrıca uygulamalarımız yayına girdikten sonra çok daha büyük bir alt yapı için çalışmaya başlayacağız.

  2 Mayıs 2012'de yani 5 sene önce, daha da yani 1962 gündür -boşuna hesaplamayın, sayı gerçektir. :)- beraberiz. 1000Kitap'ın ya da sizin daha çok kullandığınız ismiyle 1k'nın bu 5 sene 4 aylık geçmişinde çok güzel şeyler yaşadık. Büyük sıçramalar yaptık. Şubat 2017'de Android uygulamamızın gelmesi bu büyük sıçramalardan birisiydi. 2. sürüm ve IOS ile çok daha büyük bir sıçramanın geleceğini hissediyoruz.

  Bu anlamda gerçekten çok yoğun ilginiz için teşekkür ederiz. Bu kadar güzel ve canlı bir ilgi kaç girişimin başına gelmiştir ki. Savsakladığımız anlarda sizin ilginizi ve heyecanınızı görünce hemen kendimize geliyoruz. :)

  1k şu ana kadar hiçbir yerden bir yatırım ve maddi destek almadan bugünlere geldi. Buradaki en büyük emek sizin. Okurlar ilgi duymasa 1k 1 hafta bile dayanamazdı. Hatırlarsanız 25 Mayıs'ta, şimdi bile hatırladıkça üzüldüğümüz bir sıkıntı yaşadık ve 1 gün boyunca 1k kapalı kaldı. Fakat erişime açılır açılmaz sanki hiçbir şey olmamış gibi geri geldiniz. Bu güven ve bu bağı hiçbir tanıtım, arge çalışmasıyla kazanamayacağımzın farkındayız.

  Çok uzattık ama bilin istiyoruz, farkındayız. Sizi seviyoruz. 1k'yı seviyoruz.
  Teknik ve diğer hatalarımızın farkındayız. Sürekli geliştiriyoruz, geliştirmeye çalışıyoruz. Sizin olumlu ve olumsuz geri bildirimleriniz bizim için en iyi yol gösterici. Biz 1k'yı bir şey elde etmek, bir yere varmak için açmadık. Bizim amacımız, sloganımız 'herkesin 1000 kitap okuması'. Evet çok uçuk gibi duruyor farkındayız. Fakat bizim içim aslolan bunun için çalışmak. Dolayısıyla bir sonuca ulaştıktan sonra "tamamdır, artık bırakabiliriz" diyebileceğimiz bir yolculuk değil bu. Çünkü biz yolun ta kendisini seviyoruz. :)

  Sağlıcakla kalın. İyi okumalar dileriz.
  1000Kitap ekibi