• Merhaba sevgili okurlarımız. Uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız 1000Kitap'ın web sitesinin yeni sürümü nihayet kullanımınıza hazır. Şu anda sadece kayıtlı okurlarımızın ulaşabileceği şekilde erişime açtık. Yakın bir zamanda tamamen yeni sürüme geçeceğiz.

  Öncelikle açıklamanın devamını okumaya sabredemeyecek okurlarımız için yeni sürümün bağlantısını vermek istiyoruz: https://beta.1000kitap.com :)

  Yeni sürümde en büyük değişikliğimiz tasarımımız. 1k'nın her noktasını baştan çizdik. Gözü daha az yoran, mobil cihazlara daha uyumlu ve sizin paylaşımlarınızın daha ön planda olduğu bir tasarım meydana geldi.

  2017 yılında Android ve IOS uygulamamızı yayına aldıktan sonra köklü alt yapı geliştirmeleri yapmıştık. Mevcut sitemiz ise bu geliştirmelerin gerisinde kaldı. Yeni sürümde uygulama ve siteyi hem altyapı hem de tasarım bakımından birbirine yakınlaştırdık. Bu sayede yeni sürümümüz söz gelimi hız olarak eski sürümün en az 2 katı daha hızlı.

  Bir kaç geliştirmeden ve geri bildirimizinizi aldıktan sonra yeni sürümümüzü tamamen etkinleştirip, uzun bir süredir ertelediğimiz, düşünürken bile heyecanlandığımız yeni özelliklerimizi yayına almaya başlayacağız.

  Şu anda yeni sürümümüz geliştirilmeye devam ettiği için geri bildirimleriniz bizim için çok önemli. Geri bildirimlerinizi yeni sürümü inceledikten sonra bize buradan yollayabilirsiniz: https://goo.gl/forms/y1ojY1OH91a9lsPf1

  Değerli katkılarınız ve geri bildirimleriniz için her birinize çok teşekkür eder, iyi okumalar dileriz.
  1000Kitap ekibi

  (Dipnot: Kitap türleri, çöp kutusu, gönderi şikayet etme özellikleri ile kütüphanecilik ve moderatörlük yetkileri şu anda yapım aşamasındadır.)
 • Sitenize sonradan katılan biri olarak daha önce okuduğum kitapları hatırlama sırama göre oluşturdum. Ama sanal kütüphaneme baktığımda kitapların sıralamaları gözümü tırmalıyor ve seriler birbirinden ayrı yerlerde duruyor. Rica etsem bununla ilgili bir iyileştirme yapabilir misiniz?? Mesela okuduğumuz kitapların sıralarını eklemeden sonra aşağı veya yukarı kendimiz taşıyabilsek çok iyi olur diye düşünüyorum.
 • İyi geceler sevgili okurlar. Gönderi altındaki yorumlar ve kitap incelemeleri için de şikayet sistemimiz etkinleştirildi. Topluluk Kuralları sayfasından -ki kendileri şurada ikamet eder: https://1000kitap.com/ToplulukKurallari - incelemelerin ve gönderi altındaki yorumların hangi nedenlerle şikayet edilebileceğini görebilirsiniz.

  Ayrıca "Yorumlar" bölümünün adı "Kitap İncelemeleri" olarak değiştirildi. Dünün En'lerinde de artık "Dünün En Beğenilen Yorumları" değil "Dünün En Beğenilen Kitap İncelemeleri" yer alacak. Yakında açıklayacağımız puan tablosunda sizlerin de göreceği üzere şu anda en çok okur puanı getiren içerik kitap incelemeleri olmaktadır. Bunu da belirtmiş olalım. :)

  (Şikayet sistemi 1000Kitap'ın açıldığından beri en önemli geliştirmelerinden biriydi. Bu akşam itibariyle sistem tamamlandı diyebiliriz. Hızlı bir şekilde diğer geliştirmeleri etkinleştirmeye çalışacağız. Bizi takipte kalınız. Tekrar iyi geceler, iyi okumalar.)

  düzeltme: imla