• Merhabalar 1K
  Kısa bir okur buluşması özeti ile karşınızdayız.
  Bugün 5. buluşmamızı her zaman gittiğimiz küçük ve tatlı mekânda Yeşilçam esintili dekor ile bizi karşılayan ve ismi ile samimiyetini hissettiren Hababam Kafe'de gerçekleştirdik. Bu okur buluşması değil miydi niye mekan övgüsü okuyoruz diye düşünenler olabilir. Hemen açıklıyorum... Nasıl giriş yapayım bilemedim sanırım toplantıda konuşulan konulardan hangisi ile giriş yapılır karar veremedim. :)
  Toplantılarımıza katılım sayısı az oluyor genelde ve genel olarak aynı arkadaşlarla bir araya geliyorduk. Bu toplantıda gelecek olan arkadaşlardan bazıları çeşitli nedenlerden aramıza katılamadı bu açığı geleceğinden haberimiz olmayan Berivan Altınparmak aramıza sürpriz bir şekilde katılarak kapattı ve bizi sevindirdi umarım aramızda olmaya devam eder.
  Toplantıya katılan arkadaşlar bir kişi hariç (Musa) yeni üyelerden oluştuğu için önce bir tanışma faslı oldu.Daha sonra diğer toplantıların nasıl geçtiği genel olarak özet geçildikten sonra belirlenen kitabımız (bkz: Sessizliğin Anarşisi)hakkında herkes fikirlerini belirtti. Hayat-ölüm arasına sıkışan insan toplum, kitaplar, çocuklar, tarih, arı vız vız, psikoloji, çocuklar ve ölüm, insanlık, siparişler, çay-sigara, psikolojik önyargıların etkileri, anne-baba, Freud, empati, tatlı rüyalar, huzursuzluk, değişen insanın çıkmazları, başarı, hırs, çekirdek, yalnızlık, anaokulu konuları çerçevesinde çeşitli konuşmalar oldu.
  Ayrıca arkadaşlarla kitap dışında bide izlemek ve değerlendirmek için her buluşma için bir film önerisinin olabileceğini ve bunun etkinliğe renk katacak bir şey olabileceğini konuştuk. Fakat bu buluşma da henüz bir film belirlemedik bundan sonraki buluşmalarda olması umuduyla.. :)
  Toplantı genel itibariyle güzel, verimli ve keyifli geçti yeni katılan arkadaşların kısmen beklentilerini karşılayabilmiş olmaktan ötürü biz de memnunuz. :)
  Gelelim asıl mevzuaya iki hafta sonraki 6. buluşma için Berivan Altınparmak arkadaşımız
  Zülfü Livaneli'nin "Huzursuzluk" kitabını önerdi ve kabul edildi.
  Aramıza yeni katılan arkadaşlara teşekkür ediyor ve yeni katılacak arkadaşlara şimdiden hoşgeldiniz diyor ve hemen aşağıya küçük bir link bırakıyorum. :)) http://hizliresimyukle.com/image/2r4Cu

  Katılanlar
  1-Musa
  2-Savaş tuncer
  3-Berivan Altınparmak
  4-Kadir Talay
  5-Serhat Çalımlı

  Bir sonraki buluşma
  Yer: Pia Kafe
  Tarih: 24 Kasım Cumartesi
  Saat: 14.00
  Okunacak Kitap: Huzursuzluk
  Toplantı için bir başka ileti açılacak fakat katılmak isteyen arkadaşlar şimdiden bu iletinin altında yorumlarıyla kendilerini belli edebilirler. Onları bir sonraki buluşma listesine eklemekten keyif duyarım. :) Görüşmek üzere