• Eskişehir Grubu olarak 17 Şubat Pazar günü 7. buluşmamızı Eskişehir Kitapçısı & Monk Coffee'de gerçekleştirdik. Bu ayın kitabı Yaşar Kemal 'in Sarı Sıcak kitabıydı.

  Mekanımız sakin, sohbet etmeye elverişli idi. Katılımımız fazla olmasa da bizim için dolu dolu, samimi bir toplantı oldu. :)

  Başlangıçta kitapla ilgili genel düşüncelerimizi belirttik. Kitabımız bir öykü kitabıydı. Hepimiz hikâyeleri beğendiğimizi, yalnız kitabın başlarında okumaya devam etmekte zorlandığımızı belirttik. Kitap Anadolu halkının çektiği sefalet, hastalıklar, zor şartlar altında çalışmaları ile ilgili hikayeler içeriyordu.
  Bebek, Beyaz Pantolon, Halis Serkisof, Süpürge, Kalemler ve birkaç tanesi daha en beğendiğimiz hikayelerdendi. Bazı hikâyelerin sonu belli değildi ve sonunda ne olabileceği konusunda farklı görüşlerimiz vardı, bunları da birbirimizle paylaştık ve tartıştık. Kısacası hikâyeler her birimiz üzerinde başka başka etkiler bırakmıştı.
  Çağlar Görova Bey kitaptan esinlenerek kendi köy anılarını, köy hayatının zorluklarını anlattı, bendeniz de (İlayda G.) kendi anılarımla ona eşlik ettim. :) Birbirimizden birçok yeni şey öğrendik. Arada bir de kitaba geri dönerek bunları da tartıştık.
  Tabii fotoğraf çekmeyi de unutmadık:)
  https://i.hizliresim.com/8aLXWa.jpg

  ● Yeni etkinlik kitabımızı ise Daniel Keyes 'ın Algernon'a Çiçekler olarak belirledik.

  ● 8. etkinliğin tarihini daha önce yaptığımız gibi siz okurların oyları ile belirleyeceğiz, aşağıdaki tarihlerden size uygun olanları bildirmeniz yeterlidir.

  Tarihler:
  > 16 Mart Cumartesi
  > 17 Mart Pazar
  > 23 Mart Cumartesi
  > 24 Mart Pazar

  Oylama 24 Şubat Pazar günü sonlanacaktır.