Hey Artyom'un Kapak Resmi
Hey Artyom, 2017 okuma hedefini güncelledi.
14 Eki 11:22
2017 Okuma Hedefi: 30 Kitap
2017'de 30 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 10 kitap okudu.
4 günde 1 kitap okumalı
En çok okuyanlar'da 2525. sırada. 
Hey Artyom, bir alıntı ekledi.
14 Eki 11:18

Kim bir ömür boyu karanlığa bakacak kadar cesur ve kararlıysa , orada ilk umut ışığını o fark edecektir

Metro 2033, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 9 - Han)Metro 2033, Dmitry Glukhovsky (Sayfa 9 - Han)
Hey Artyom, bir alıntı ekledi.
03 Eki 03:01 · İnceledi

Ama, insan her zaman akıllı olamaz tabii. Bazı bazı, örneğin yasa tasarıları yapıyor, cezaları geliştiriyordum. Asıl önemli olan şey, hükümlüye bir olanak sağlamaktı. Binde bir de olsa, bu olanak birçok şeyleri düzeltmeye yeterdi. Örneğin, kimyasal bir bileşim bulunabilir ve bunu içen hasta (aklım hastaya takılmıştı) onda dokuz olasılıkla ölebilirdi. Hasta bunu bilecekti. Bu şarttı. Çünkü, iyi düşünüp olaylara serinkanlılıkla bakınca görüyordum ki, giyotinin şakası yoktu. Onun altında şans diye bir şeyin lafı olamazdı. Sözün kısası, hastanın ölümüne kesin olarak karar verilmişti. Bu, artık kapanmış bir olay, olmuş bitmiş bir önlem, üzerinde bir daha görüşülemeyecek bir anlaşmaydı. Olağanüstü olarak, darbe inmezse, yeniden işe başlanırdı. Sonunda, hükümlüye idam makinesinin iyi işlemesini dilemek düşerdi, işin asıl can sıkıcı yanı da buydu. İşin aksak yanı budur diyordum. Bir bakıma doğruydu bu. Ama bir bakıma da, iyi bir örgütün sırrı da bundaydı, bunu teslim zorundaydım. Kısaca, mahkûm, idamına manen yardım etmek zorundaydı. İşlerin kolayca yürümesi, kendi yarannaydı.

Yabancı, Albert Camus (Can Yayınları)Yabancı, Albert Camus (Can Yayınları)
Hey Artyom, bir alıntı ekledi.
03 Eki 02:59 · İnceledi

Tabii, umut, bir yolun dönemecinde, var hızla koşarken, birden yetişen bir kurşunla yere serilivermekti.

Yabancı, Albert Camus (Can Yayınları)Yabancı, Albert Camus (Can Yayınları)
Hey Artyom, bir alıntı ekledi.
03 Eki 02:58 · İnceledi

Dinliyordum. Bana zeki dediklerini duyuyordum. Yalnız şunu anlamıyordum: herhangi bir kimsedeki erdemler, nasıl oluyordu da bir suçlu aleyhine ezici bir kanıt olabiliyordu.

Yabancı, Albert Camus (Can Yayınları)Yabancı, Albert Camus (Can Yayınları)

kitaptaki varoluşu sorgulama ve anlatim dili ilgimi bir hayli arttirdi ve bir cirpida bitti kitap . zaten 109 sayfa bir gunde okunabilecek altin degerinde bir kitap . okuduktan sonra gozlerimi tavana dikip bugun ölmekle yirmi yil sonra ölmek arasinda ne fark var diye sorgulatmistir . kesinlikle tavsiye ediyorum