A juez'in Kapak Resmi

Jomo Kenyatta
Batılılar geldiklerinde ellerinde İncil, bizim elimizde topraklarımız vardı. Bize, gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler.
Gözümüzü açtığımızda bizim elimizde incil, onların elinde topraklarımız vardı ..!

Herkes biliyor
geminin su aldığını,
herkes biliyor
kaptanın yalan söylediğini,
herkes biliyor
zarların hileli olduğunu.

A juez tekrar paylaştı. 14 saat önce

Çocuğu yetiştirebilecek bilgiye , karaktere, sevgiye, vicdana , hoşgörüye ,saygıya sahip değilseniz ne için ürüyorsunuz ?

A juez tekrar paylaştı. 14 saat önce

Çocuklarınız ile ilgilenmeyecekseniz , onlarla muhabbet sohbet etmeyecekseniz doğurmayın .

A juez tekrar paylaştı. Dün 00:31

Erkek evlatlarınızı saygılı, sevgi dolu , ahlaklı yetiştirin ki , evlendirmeye kalktığınızda KENDİ kız evladınızı bile gözü kapalı oğlunuzla nikahlandıracak kadar oğlunuza güveniniz olsun .

Oğlunuza evlilik konusunda güveniniz yoksa başka bir kızın oğlunuz gibi " annesi bile kefil olmayan " birinin elinde ziyan olmasına vesile olmayın ..!

Ben: Anne ben doğdum bugün ..
AnneM: İş güç zamanı doğum günümü kutlanırmış , şu işler bitsin kutlarız istediğin kadar ..

Annem senin gözlerindeki bakış , sesindeki ton dünyanın en güzel kutlaması benim için .. En güzel hediye Senin bana içten sarılmandır ..

Nelson Mandela
Hiçkimse ten renginden, geçmişinden ya da dininden dolayı bir diğerinden nefret ederek dünyaya gelmez.

Nelson Mandela
Bir insanla iletişim kurmak istiyorsanız kendi bildiğiniz dili değil, onun anladığı dili konuşmalısınız.

A juez, bir alıntı ekledi.
12 Ağu 17:13 · Kitabı okuyor

Sarışın hanımın yaşından söz etmedik, çünkü bilmiyoruz. Dişlerini betimlemedik, çünkü göremedik. Ancak tahminlerimizce silver, olsa olsa yirmi yaşını henüz bitirmiş olmalı . Dişler de elbette iki dizi incidir .

Araba Sevdası, Recaizade Mahmut Ekrem (Sayfa 33 - Morpa kültür Yayınları)Araba Sevdası, Recaizade Mahmut Ekrem (Sayfa 33 - Morpa kültür Yayınları)
A juez, bir alıntı ekledi.
12 Ağu 17:06 · Kitabı okuyor

Sarışın hanım kısadan uzunca, uzundan kısaca, tam orta boylu, ince yapılı, yürürken birden durur, dururken birden bire kıpırdar, döner döner arkasına bakar, hani şu : "Ceylan, koşarken dikilip durmayı ve yine dönüp arkasına bakmayı senden öğrendi ." ünlü sözde tanıtılan, davranışı gönül aldatıcı bir güzeldi . Saçları, şimdiki boyların verdiği kızıl renkte değil , gayet açık doğal sarı, gözleri ise doğal ressamının, güzelliği uygun düşen bir yanılgısı sonucu olmak üzere, mavi değil de tahrilli koyu sarı, kaşları kumral, yüzü vücudunun inceliğine oranla dolgunca, burnu ise yüzün dolgunluğuna oranla pek ince denilen biçimde, ağzı şairlerin tasarladıkları sanal nokta* derecesinden beş on bin kez büyük, ancak yüne bayağı küçüktü .

Bu nitelikleriyle epeyce güzel denilen sarışın hanımın en büyük, en etkili güzelliği bakışıyla dudaklarıydı.

*gerçekte yeri olmayıp, zihinde tasarlanan .

Araba Sevdası, Recaizade Mahmut Ekrem (Sayfa 31 - Morpa Kültür Yayınları)Araba Sevdası, Recaizade Mahmut Ekrem (Sayfa 31 - Morpa Kültür Yayınları)