1000Kitap Logosu
Kaçak
TAKİP ET
Kaçak
@Askeriye
4 okur puanı
31 Oca 2020 tarihinde katıldı.
2
Kitap
2
İnceleme
1
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kaçak
Beyninizin Pusulası'nı inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
İnternette bulunabilecek genel-geçer bilgiler. Benim için zaman kaybı oldu ayrıca pazarlama kokusu aldım. Hafıza ile ilgili internette tonlarca eğitim var okumaya değmez.
Beyninizin Pusulası
Okuyacaklarıma Ekle
3
Kaçak
bir alıntı ekledi.
İşte buna binaen Almanya Hükümeti ile umumî harbe katılmak gibi delice bir hareketten geri durmadılar. Hatta İslam alemini ayaklandırmak, velinimetlerinin arzularına daha fazla yardım edebilmek için "Cihad-ı Mukaddes" adıyla dini bir harp ilanından dahi dahi çekinmediler. Ancak cihad ilan eden İttihat ve Terakki reislerinin ne oldukları İslam alemi tarafından bilindiği için, ilan edilen cihadın şer'i ve dini olmadığı anlaşılarak, birçok yerlerde nazarı itibara bile alınmadı. Cihad ilan eden İttihat ve Terakki hükümeti erkanı, din ve imandan çoktan uzaklaşmışlar hatta Şeyhülislamları Musa Kazım Efendi ve Hayri Efendi de onlara uymuşlardı.
4
Kaçak
İttihad ve Terakki'nin Kuruluşu ve Osmanlı Devleti'nin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim'i inceledi.
230 syf.
·
10/10 puan
Turan'ı verdiler Kudüs'ü aldılar, bunuda kendilerine Türkçülük oynattıkları adamların eliyle yaptılar. İttihat ve Terakki'nin Almanya ile olan ilişkisi ve şimdiki Fetö/HDP taraftarlarının ilişkisi benzerlik gösteriyor. Yine Siyonist İsrail'e alan açma çabaları devam ediyor. Günümüze ışık tutan bir eser iyi tahlil edilip okunmasını tavsiye ediyorum. Bu kitabın yanında kitapta ismi geçen Said Halim Paşa'nın Hatıratları ve Şerif Hüseyin'in oğlu Kral Abdullah'ın "Osmanlı'ya Niçin İhanet Ettik? kitapları beraber okunursa tadından yenmez ayrıca objektif bşr okuma yapmış olursunuz
8