Okur
Asterias
TAKİP ET
Asterias
@Asterias
null
null
null
İstanbul
15 Temmuz
Kadın
28 okur puanı
12 Oca 2018 tarihinde katıldı.
31
Kitap
13
İnceleme
39
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Asterias
Bağlanma - Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları'ı inceledi.
239 syf.
·
Puan vermedi
Bağlanma Kuramı'nı anlamak için güzel bir kitap.Çok ağır bir anlatımı yok,gayet kolay bir dille anlatılmış.Aşk dediğimiz olgunun herkesin zihninde farklı bir anlamı olduğunu anlatıyor bence.İlk bakım verenimizle kurduğumuz bağın biçimi romantik ilişkilerimizin şablonunu oluşturuyor.Kitap bunu anlatıyor.Yalnız çok kapsamlı bir kitap değil.Daha çok temelde konuyu anlamak ve hayata uygulamak üzere yazılmış.
2
Asterias
Işığın Yolu'yu inceledi.
236 syf.
·
Puan vermedi
Bağlanma kuramını duyduktan sonra bu konuyla ilgili bir şeyler okumak istemiştim.Bir kaç kitap edindim ve roman olduğu için bu kitaptan başlamak istedim.Kitapta ilk bakım verenimizle(anne) kurduğumuz bağın nasıl da bütün hayatımızı etkilediğini anlatıyor.Dili çok hafif olmasına rağmen her cümlesi dopdolu bir kitap.Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Işığın Yolu
8.3/10
· 1.239 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Asterias
Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam'ı inceledi.
216 syf.
·
5/10 puan
Herhangi bir insanın ergenliğinde,gençliğinde yazabileceği,yazdığı günlük niteliğinde bir kitap.Para verip almaya,okumaya değer olduğunu düşünmüyorum.Sadece kafam dağılsın,öylesine okuyayım deniyorsa belki okunabilir.Ama sağlayacağı fayda tartışılır.
Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Asterias
İyi Aile Yoktur'u inceledi.
300 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitabı okumadan önce Alice Miller'in dört kitabını okudum.Zaten çocuğa şiddet,istismar,ebeveynlik gibi konularda çok farklı bakış açılarına sahip olmuştum.Sonra Nihan Kaya'yı da merak ettim ve bu kitabı okudum.Kitabın %70'i alıntıdan oluşuyor.Ve çoğu da Alice Miller'in kitaplarından.Hiç Alice Miller okumadıysanız fayda sağlayabilirsiniz ama benim için tekrar gibi oldu.Yine de güzel bir kitap.
İyi Aile Yoktur
8.4/10
· 2.360 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Asterias
Beden Asla Yalan Söylemez'i inceledi.
224 syf.
·
Puan vermedi
Alice Miller..Bana çok farklı bakış açıları kazandırdı her kitabında..Bu kitapta da çocuğa şiddet uygulanmasının korkunç sonuçlarından,çocuğun yaşadığı herşeyin bedende kayıt altına alındığından,birçoğumuzun düşündüğümüz kadar güzel çocukluk geçirmediğinden ve olumsuzlukları inkar ettiğimizden bahsediyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Beden Asla Yalan Söylemez
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Asterias
Başlangıçta Eğitim Vardı'ı inceledi.
326 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Alice Miller..Yazdığı her cümle içime işliyor..Bazı cümlelerden sonra kitabı kapatıp bir süre düşünüyor,sonra devam ediyorum okumaya..Benim için yeterince tatmin edici bir kitap oldu,aradığım bir çok sorunun cevabını bulmuş oldum.Suç psikolojisini merak ediyordum,Adolf Hitler'in hayatını ya da ruh dünyasını merak ediyordum,şiddetin açıklamasını merak ediyordum. Kitabın ilk yarısı güzel olmasına rağmen biraz zor ilerledim,ama son yarısı çok akıcıydı.
Başlangıçta Eğitim Vardı
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Asterias
Narsisizm - Gerçek Benliğin İnkarı'ı inceledi.
264 syf.
·
23 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Uzun zamandır narsisizm hakkında araştırıyorum,okuyorum..Bu kitap mükemmeldi..O kadar isabetli,gerçek,aynı zamanda anlaşılabilir tespitler vardı ki..Hayran kaldım gerçekten..Kitabın yarısının altını çizdim neredeyse.Ama bence narsisizmle ilgili bir kitap şöyle bir paradoks içeriyor: Üst düzey bir narsisist zaten kabul etmez bozukluğunu ve bu konuda çaba sarfetmez,dolayısıyla da bu tarz bi kitabı okumaz.İki seçenek kalıyor geriye..Ya narsisistin yaraladığı biri okur ya da psikoloji alanında çalışan biri.
Narsisizm - Gerçek Benliğin İnkarı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3