Ayuzawa Kaichou

Sabitlenmiş gönderi
Hayır, uyuş­turucu kullanmıyorum, kitapları kullanıyorum
Aslın­da kötü bir alışkanlıktır okumak, öteki bütün kötü alışkanlıkla­rın yerini tutabilecek ya da onların yerine herkesi daha bir yo­ğun biçimde yaşamaya itebilecek bir alışkanlıktır, delicesine bir yaşam biçimidir, insanı yiyip bitiren bir tutkudur. Hayır, uyuş­turucu kullanmıyorum, kitapları kullanıyorum, aralarında özellikle yeğlediklerim de var doğal olarak, pek çok kitap da var ki bana yaramıyor, bazılarını yalnız öğlenden önce, bazıla­rını da yalnız geceleri kullanıyorum, elimden hiç bırakmadığım kitaplar da var, evin içinde onlarla birlikte dolanıyorum, ...
Reklam
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
Parıldayanların kaderi
Sık sık karanlıkta kaldım. Sen o sıralarda ışığımı kesiyordun.
Sayfa 261 - YKYKitabı okudu
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
Bu varsayımlardan biri şudur: "Sevgimle bu kişiyi değiştirebilirim." Ama bu doğru değildir. Sevginiz hiç kimseyi değiştiremez. Eğer birisi değişiyorsa değişmeyi seçtiği içindir, sizin onu değiştirebilme gücünüzden değil.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
Söz, sadece bir ses ya da yazı sembolü değildir. Söz, bir güçtür; kendinizi ifade etme ve iletişim kurma gücüdür. Sözle düşünürsünüz. Düşünmekte kullandığınız sözlerle yaşamınızdaki olayları yaratırsınız.
520 syf.
7/10 puan verdi
Hababam Sınıfı
Hababam SınıfıRıfat Ilgaz
8.6/10 · 3.004 okunma
Reklam
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
Kendimi bile anlayamadığım hâlde diğerlerini anlamaya çalışarak aptalca şeyler düşünüyorum.
Özgür Uçurtma
Özgür Uçurtma
Ankara ışıl ışıl oldu seninle 🥰 hiç yorulmadan sohbet edebildiğin insanları kaybetmemeli insan. Yeni yollarda yeni umutlar yeni arkadaşlıklar…
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
Deha artık kendiliğinden ortaya atılmaktan çekinmez ve başındaki belalar nedeniyle telaşa kapılan halk da kıskanç tutkularını bir süreliğine unutur. O zaman seçim sandığından ünlü isimlerin çıktığı da görülür. Amerika'da bugünün devlet adamlarının, elli yıl önce işlerin başında olanlardan çok daha düşük nitelikli göründüğünü daha önce söylemiştim.
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
büyük tehlike gelmeden hadi amaaa
Büyük tehlikeler devleti tehdit ettiğinde genellikle halkın devleti kurtarmaya en uygun yurttaşları seçmeyi başardığı görülür.
Ayuzawa Kaichou tekrar paylaştı.
Demokratik kurumlar eşitlik tutkusunu uyandırıp kışkırtır fakat onu asla bütünüyle tatmin edemezler. Bu tam eşitlik, her seferinde tam yakaladığını sandığı anda halkın elinden kayıp gider ve Pascal'ın da dediği gibi, ebedi bir kaçış halindedir; halk, tanınabilecek kadar yakın fakat asla tadılamayacak kadar uzak olduğu için daha da değere binen bu servetin peşinde coşup durur.
Reklam
Kadının siyasi hakları konusunu bütün evreleriyle saptayabilmek için, en eski devirlerinden itibaren, Türk kavimlerini ve Türk yurdundaki durumu incelemek gerekir. En eski çağlar bize bu bakımdan istediğimiz yazılı kanun maddelerini veremiyorsa da gerek teamülleri, gerekse devlet bünyesindeki kadının mevkiini bir dereceye kadar göstermektedir.
6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.