1000Kitap Logosu
Aziz DEMİR
TAKİP ET
Aziz DEMİR
@Azdem
53 okur puanı
03 Oca 00:34 tarihinde katıldı.
61
Kitap
55
İnceleme
0
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Aziz DEMİR
Maral'ı inceledi.
312 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Necla Bilginin, 28 hikayeden oluşan mükemmel bir eseri. Birbirinden güzel, okurken dimağımızda hoş bir tortu bırakan, hikayeler. Her bir öykü, adeta hayatın bir parçası. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Her bir öykü, ayrı bir ders veriyor, ayrı bir tat bırakıyor. Mutlaka okuyun derim.
Maral
8.0/10
· 2 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Aziz DEMİR
Mahşer'i inceledi.
1216 syf.
·
6/10 puan
Kitap, 1216 sayfa ve 78 bölümden oluşuyor. Sayfa sayısının çok olması, gözümü hiç korkutmafı. Ama, tasvirlerde, o kadar detaya inilmiş ki, sanki kasıtlı olarak, sayfa sayısı artsın diye yapılmış gibi. Bir de bölümler arasında bağlantı kurmada zorlanıyorsunuz. Çok başarılı bulmadım ve okurken zorlandım. Buna ayıracağınız zamanı, daha iyi değerlendirebilirsiniz. Ben çok beğenmedim.
Mahşer
8.9/10
· 2.397 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Aziz DEMİR
Araf'ı inceledi.
432 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Saba'nın, ölen kocası Kerem'in ruhu ile, Sevdiği Engin arasında kalması, Arasatta kalması, yani Arafta kalması anlatılıyor. Farklı bir konu işlenmiş. Dil ve üslup gayet güzel. Fakat, ben aynı yazarın Gavurun Dölü isimli kitabını daha önce okumuştum. Bu yüzden, bana biraz yavan geldi. Ama siz, önce Araf'ı okuyun, sonra Gavurun Dölü'nü okuyun. O zaman daha iyi tat alırsınız. Sevgiyle kalın, kitapla kalın....
Araf
7.2/10
· 282 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6
Aziz DEMİR
Utanç Odası 2'ı inceledi.
304 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Birinci kitabı okumuş, ama o kadar da başarılı bulmamıştım. Ama bu kitap gerçekten güzel. Üç kız kardeşin dram dolu hayatı anlatılıyor. Okuyunca, hayatta böyle babalar da olur mu diyorsunuz. Harika bir kitap, mutlaka okuyun.
Utanç Odası 2
Okuyacaklarıma Ekle
5
Aziz DEMİR
Utanç Odası 1'ı inceledi.
304 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Dostlar, bende bir sıkıntı var galiba. Çünkü, bu kitabı okuyunca, değerlendirmek üzere, sisteme giriş yaptım. Ortalama 9.1 puan almış. Ben ancak 7 verebildim. Çünkü öyle klasikler gibi insanı heyecanlandıran, okuyunca insanın damağında tortu bırakabilen bir kitap değil. Üç genç kızın yaşantıları, çekmiş oldukları sıkıntılar, sonra iyi birer evlilik yapıp, mutluluğa erişmeleri anlatılıyor. Ama öyle insanı etkileyen, güzel cümleler de yok. Okuyunca pişman olmayacağınız, öylesine bir kitap. Bu kitaba 9.1 puan nasıl veriliyor anlayamadım. Ama, siz yine de okuyun derim. Ben, ikincisine başladım.
Utanç Odası 1
Okuyacaklarıma Ekle
4
Aziz DEMİR
Martin Eden'i inceledi.
384 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
İşçi sınıfına dahil bir gencin, bir üst sınıfa ait bir bayanla yaşadığı, trajedi dolu aşk hikayesi. Bir delikanlının, aşkı uğruna katlandıkları sıkıntıları anlatan bir roman. Öyle aman aman bir eser değil. Okumayınca çok şey kaybetmeyeceğiniz gibi, okuyunca da öyle çok şey kazanacağınız bir roman değil. Ama, yine de, okuyunca pişman olmayacağınız bir eser.
Martin Eden
9.2/10
· 41,5bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
9