Giriş Yap
Beyza kıratoğlu
@Beyzakrtoglu_
Bu büyük dünyadan küçük umut kırıntıları beklemek...
117 okur puanı
19 Kas 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
66 syf.
Tek solukta okuyup, uzunca sindiremeyeceğiniz satırların arasında gezinmek gibi... Kesinlikle okuduğunuza pişman olmayacağınız, çok anlamlı şiirler olan bir eser. Kesinlikle tavsiye ederim. Deniz Kızı Sessizlik bir kara perde gibi Zamanın üstünde... Saatleri durmuş Çöpleri mektuplarla dolmuş Bir şehirdeyim, yürüyorum. Göğsümde saf saf dizilmiş hatırayla... Bu satırlardan ilhamla güzel yolculuklar..
Rima
10.0/10 · 6 okunma
·
Reklam
157 syf.
İbn Haldun Mukaddimesinde Şehir Sosyolojisi
Bu kitapta yazar İbn Haldunun şehir ve şehirleşme olgusuna olan bakış açısını, bedevi ve hadari toplumların yapısal durumunu ve bu toplumlarda yaşayan kişilerin özelliklerini zaman zaman kendi görüşlerinde yer vererek sade anlaşılır bir dille ele alınmıştır. Kitabı kısa zamanda bitirip İbn Haldunun şehir ile ilgili ğörüşleri hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz.
72 syf.
Bildiğim birşey var, oda hiçbir şey bilmediğimdir
Kitabı bitirdiğimde kendimi sorguladım.Ben biliyormuyum? Bilgi nedir? Bilmek sonsuzmudur? Bu düşünceler aklımda dolaşırken bilginin bir araç olduğunu farkettim erdemli olmak için, dürüst olmak için doğru ve adaletli olmak için bu vasıflara sahip olabilmek aslında bildiklerimizin hiçbirşey olmadığını farkettiğimizde bizde bulunabileceğini, kendimizi bu şekilde yenileyip herseferinde yeni bilgiyi arayacağımızı gösterir. Kısaca bu kitap Sokrates'e yolculuk; hayatını ve felsefesini anlamak adına sade anlaşılır ve buna rağmen düşündürücü ve derin bir kitap. Hepinize en kısa sürede okumanızı tavsiye ederim.

Okur takip önerileri

Çiğdem
@mrt01Beyza kıratoğlu ile benzer
MÜKREMİN
@Mkrmn1kBeyza kıratoğlu ile benzer
Elif Erdem
@erdemelifBeyza kıratoğlu ile benzer
Daha fazla göster