E.l.f.booklover'in Kapak Resmi
E.l.f.booklover, bir alıntı ekledi.
15 Oca 00:24

“...İsteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa ve tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması… İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu… İçimizde şeytan yok… İçimizde acizlik var… Tembellik var… İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var…”

İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Aliİçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali
E.l.f.booklover, bir alıntı ekledi.
14 Oca 00:46

Benim de kusurlarım var, ama akılla ilgili olmadıklarını umarım. Yaradılışımı savunacak değilim.Sanırım pek sevimli değil.Herkesin çok hoşuna gidecek kadar değil. İnsanların ahmaklıklarını, kötülüklerini ya da bana yönelik kabalıklarını gereğince çabuk unutamıyorum. Kimse duygularımı kolay kolay kışkırtamaz. Yaradılışım için kinci diyebiliriz belki. Birinden bir kez soğuyunca ilelebet soğurum.

Gurur ve Önyargı, Jane AustenGurur ve Önyargı, Jane Austen
E.l.f.booklover, Mutlu Prens'i inceledi.
13 Oca 20:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kitap muhteşem çok anlam yüklü 5 hikayeden oluşuyor. Her birinden ayrı ayrı ders çıkarabilirsiniz. Hasan Ali Yücel baskısın da sanırım yazarın tüm hikayeleri var en kısa zamanda onu da almayı planlıyorum

E.l.f.booklover, 2018 okuma hedefini güncelledi.
13 Oca 20:42
2018 Okuma Hedefi: 50 Kitap
2018'de 50 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 1 kitap okudu.
6 günde 1 kitap okumalı
En çok okuyanlar'da 4117. sırada.