Serhat

Sabitlenmiş gönderi
Yemekleri bilmeyip bana da aynısından diyen müşteri gibi kitaba bakıyorum.
“Zekâ, cesaret ve iyi niyetin birleştiği noktaya erişmek istiyorum. Bir şeyden korkacaksam, parasızlıktan değil, kendi gerçeğimi bulamamaktan korkmak istiyorum. Parça başı doğrularla avunmak yerine, bütünü kucaklamak istiyorum. Ağzımdan çıkan her sözün, her kelimenin doğru olmasını istiyorum. Ayağı yere basmayan bir malumat istifçisi, bir
Reklam
Mecazen söylüyorum; birine tepki göstermek için teğet geçmesi mi, sarsması mı, yoksa sizi düşürmesi mi lazım? Hemen herkes üçüncüyü seçiyor.
+698
"Ee Suat noldu senin manita?" diye sordum. "Yok be abi ne manitası başkasını seviyormuş o" dedi. "Ah be" dedim Suat'a, "keşke biz de başkası olsaydık"

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Ne kıvrak bir zekaya sahibim ne de ha deyince istediğim şeyden bahsedebilecek kadar kendimden eminim. Ölene kadar ağzım­daki baklayla gezeceğim.
Kahkahalarla gülmeye başladık. Fakat kahkahalarla gülmeye başladığımız yer bir cenaze evinin önüy­müş. Orta yaşlı bir amca "Sessiz olun lan" diye bağırdı. Cenazeye saygımızdan bıçak opsiyonunu düşünmedik bile. Hem biz niye bıçak yardımıyla var olalım ki şu toplumda? Suat ve ben fikir insanıyız. "Neden aklımıza ilk gelen fikir bıçak çekmek" diye dü­şündüm. Bunu Suat'a da sordum. Suat'ın ibretlik cevabı: "Bizim düşüncelerimiz, bizim hislerimiz, bizim kararlarımız henüz bir bıçak kadar keskin değil!" İbretlik cevaba verilen cevap: "Sevgili Suatcığım, insan bunu bilerek nasıl yanında bıçakla gezer? Bir keskinliğe ihtiyacın var ise fikirlerini bile. Haa diyorsan ki kim uğraşacak. O elindeki bıçağı yavaşça yere bırak, bütün dolmuşlara tam bir teslimiyetle bin ve cenaze evlerinin önünden geçerken gizle içindeki Suat'ı."
Reklam
10,9bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.