Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Petrikor️️

Petrikor️️
@Bozbey25
Bir çocuk ölüsüyle yan yana Yaşıyor içimde gülen çocuk Merhametinden şüphe duyduğum an ,kim olduğunu görmez gözüm. #61203267 #61687158 #61697464
Terkedilmiş bir evin pencereleri gibi bomboştu, gözlerin ışığı sönmüştü.
Reklam
Kendim hariç her şeye uzağım, ve çok kişiyi öldürdüm; kafam, cinayetlerle dolu.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Meğer ruhum savrulan bir avuç toprak imiş...
Sayfa 58
O kadar haklı ki.
Dünya evi meşakkat ü rene ü ana imiş Sahn-ı saf a dedikleri matem-sera imiş
Sayfa 95
Reklam
AŞILAR (KKK AŞISI OTİZME YOL AÇAR MI?)
Otizmden bahsedeceksek, KKK aşısını(kızamık-kızamıkçık-kabakulak) ve genel olarak aşıları konunun dışında bırakmamız mümkün değil. Çalışmalarım sırasında, çocuklarının hastalığını KKK aşısına bağlayan otizmli çocuk ebeveynleriyle karşılaşsam da, çoğunluk bu bağlantıyı kuramıyor. Bir o kadar aile de çocuklarındaki gerilemenin DBT (difteri-
Sayfa 67
Öyleyse, öğrenmeye devam edelim! (Otizm)
Artık iyileşmiş bir otizmli çocuğun annesi olarak, pek çok anne-babanın yaşadığı suçluluk duygusunu yakından tanıyorum. Çocuğumuzu hasta edecek bir şey yaptığımızı veya bir şeyleri yapmadığımızı düşünüyoruz. Böyle hissetmek çok normal ve ebeveynler olarak GAPS'li çocuklarımızın hayatımıza getirdiği diğer her şey gibi, bu duygularla da başa çıkmayı öğrenmeliyiz. Çocuğumuzun hastalığına biyokimyasal ve fizyolojik seviyede nelerin yol açtığını okuyup öğrendikçe, daha da suçlu hissetmeye başlıyoruz. Şunu veya bunu engelleseydik, bazı şeyleri başka türlü yapsaydık çocuğumuz böyle olmayabilirdi! Bu bölümde GAPS'lı çocukların ebeveynlerinin sağlık durumundan ve bu durumun çocuğun hastalığı üzerindeki etkilerinden bahsedeceğim. Kimsenin bu konuda suçlu hissetmesini istemiyorum. Bizler neysek oyuz! Çocuklarımız, fizyolojik olarak biz ne isek, ondan meydana geliyor. Bunlar içinde genler gibi doğuştan getirdiğimiz özellikler hakkında bir şey ya- pamayız. Vücudumuzun mikrop florası ve yeme alışkanlıklarımız gibi bazı özelliklerimizi, biz de kendi anne-babalarımızdan aldık. Bazı özelliklerimiz ise yaşam tarzımız ve seçimlerimizin bir sonucu. Bazıları ise bize modern toplum ve içinde yaşadığımız dünya tarafından dayatıldı. Tanıştığım anne-babaların çoğu, kendi suçluluk duygularına odaklanmaktansa, çocuklarının hastalığı hakkında mümkün olduğunca daha fazla bilgi edinmeye çalışıyor. Öyleyse, öğrenmeye devam edelim!
Eğer ilaç terörü izin verirse.
Otizmli çocuklarda, biyokimya alanında çalışan Dr. Alan Friedman tarafından başka korkutucu toksik maddeler de bulundu. Deltorfin ve delmorfin adlı bu kimyasallar ilk kez Güney Amerika'da, zehirli bir kurbağa türünün derisinde keşfedildi. Yerliler, düşmanlarını felç etmek için oklarının ucunu bu kurbağanın salgıladığı mukusa batırıyorlardı. Deltorfin ve delmorfin, son derece güçlü nörotoksinlerdir. Dr.Friedman bu toksinleri kurbağanın değil, kurbağanın derisinde yaşayan mantarların ürettiğini düşünüyordu. Bu mantarların otizmli çocukların bağırsaklarında ortaya çıkması mümkündür. Gelecekteki araştırmaların bu konuyu açıklığa kavuşturacağını umuyoruz.
Sayfa 57
Otizm
Florida Üniversitesi'nden Dr. J. Robert Cade'in 1999 Mart'ında Health Science Centre'a verdiği röportajda söylediği gibi, "Otizm ve şizofrenide temel sorunun bağırsakta olduğunu düşünüyoruz. Bu kişilerde emilen beta kazomorfin-7 vücutta parçalanıp amino asitlere dönüşmek yerine, 12 amino asit uzunluğuna çıkabilen peptit zincirlerine dönüşüyor."
Sayfa 54
Otizm
Şimdiye kadar sindirim sisteminde anormallik olmayan otizm, DEHB, astım, egzama, alerji, dispraksi veya disleksi hastası bir çocukla karşılaşmadım. Çoğu vakada o kadar şiddetli halde ki, aileler şikayete önce sindirim sorunlarından başlıyorlar. Bazı vakalarda anne-babalar, çocuklarının sindirim sisteminden bahsetmiyorlar ama doğrudan sorular sorulduğunda altından sürüyle bağırsak problemi çıkıyor.
Sayfa 6
Reklam
Otizm
Bebekliğinde şiddetli egzama geçiren çocuklar genellikle ileriki yaşlarda otizmli belirtiler gösterebiliyorlar.
Psikiyatrik Hastalıklar
Umutsuzca, çaresizce yaşanan ve salgın gibi yayılan psikiyatrik hastalıkların kaynağı meğer hasarlı bağırsak florasıymış.
Buraya gelirken hislerim...
Ne şehri hissediyordum ne de sokağı, ne sokağın adını ne de kendi adımı, sadece burda yabancı olduğumu hissediyordum.
Ben öyle bilirim ki yaşamak Berrak bir gökte çocuklar aşkına savasmaktir.
Yürü var ey Bayezid sen süre gör devranını Saltanat baki kalur derlerse ol yalandır.
2.928 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.