Giriş Yap
Burak Yılmaz
@BurakReis34
Kaliteli okur seçerek okur. Maksat çok kitap okumak değildir kaliteli bir kitabı döne döne okumaktır.
Yusuf Kaplan
#Mto #Baibu #İF
Lisans
İstanbul - Bolu
1997
32 okur puanı
twitter.com/burakyl31421?t=Rebx...;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;s=09
29 Haz 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Materyalizm
Dünyanın arkasına düştükçe doyumsuzluğu çoğaltmakta, dünyaya karşı ihtirası artmaktadır.
Reklam
Zahir Ehli ile Batın Ehli
Islam dünyasına getirilen bu bariz yanlışlıklardan biri de şeriat ile tasavvufun ayrı alanlar sanılmasına yol açması olmuştur. Asr-ı Saadette şeriatla tasavvuf aynı anda ve bir arada yaşanırken, bunlar her Müslümanın hayatında bütünleşmiş halde uygulanırken, sonraları bu ikisi adeta farklı alanlarmış gibi algılanmaya başlanmıştır. Bu sonucu Müslümanca yaşamanın giderek hayattan uzaklaşması, bilinmesi gereken şeylerle yaşanması gerekenler arasında bir kopukluk oluşmasına yol açması ile izah edebiliriz. Bu olay besbelli ki, zararsız bir zihinsel faaliyet olmaktan ibaret kalmamıştır. Müslümanlar giderek birbirlerini zahir ehli, bâtin ehli gibi suçlayıcı ayırmalarla itham etmeye girişmişlerdir.
Teslimiyet 2
Gümüz Müslümanında, teslimiyetteki hasbilik bir ölçüde ortadan kalkmıştır. O, Islami yalnız ona teslim olmaktan ibaret bir vetire olarak görmüyor sanki: teslim olmakla birlikte, bazı beklentiler de aranıyor.

Okur takip önerileri

Binti Zehâvî...
@BintizehaviBurak Yılmaz ile benzer
Saliha
@SalihaaydinBurak Yılmaz ile benzer
Meلike
@Hayal_PerisiiBurak Yılmaz ile benzer
Daha fazla göster
Teslimiyet
günümüz Müslümanı, geçmiş bir tecrübeye sahiptir. Günümüz Müslümanı, aslında, teslim olmanın anlamını kavramaktan çok, Müslümanların geçmişteki tecrübelerine, geçmişteki başarılarına gözünü dikmiş, o başarılarla övünmek istiyor. Maddeyi yüceltici anlayışlara eğilim gösteriyor.
Müslumanca hayat tarzı
Islami düşünce tarzında hayatla, uygulamayla, pratikle bütünüyle ilgisini kesmiş görüşlere rastlanmaz. Bu görüşler şu veya bu şekilde Müslümanın günlük yaşantısı ile ilişkilendirilir.
Reklam
2
40
392 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42