Buse Suci'nin Kapak Resmi
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
3 dk. · Kitabı okuyor

İnsanların yalnız hakkıyla yapabilecekleri işle meşgul oldukları bir dünyada yaşamanın nasıl bir saadet olabileceğini düşünmemek, böyle bir dünyayı özlememek imkansızdı.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 105 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 105 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

Bütün hayatım boyunca dikkat ettim. İnsanın daima en çok korktuğu şeyler başına geliyor.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 88 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 88 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

Kitaplara bakarsanız, kendilerini dinlerseniz, insanoğlunun esas vasfı akıldır. Onun sayesinde diğer hayvanlardan ayrılır. Fakat kendi hayatlarına teker teker bakarsanız bu yapıcı unsurun zerre kadar müdahalesini göremezsiniz.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 84 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 84 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

İçimde aynı hayat isteksizliği, her şeyi aynı umursamamak vardı.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 81 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 81 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okuyor

Bu daima böyledir. Hadiseler kendiliğinden unutulmaz. Onları unutturan, tesirlerini hafifleten, varsa kabahatlilerini affettiren daima öbür hadiselerdir.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 62 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 62 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci tekrar paylaştı. 22 saat önce
Ahmet, bir alıntı ekledi.
 23 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

Konuşuyorsak sözcükleri iyi anlamak,
düşünüyorsak kavramları iyi bilmek,
yaşıyorsak duyguları iyi tanımak zorundayız.

Hz. İnsan, Dücane Cündioğlu (Sayfa 106)Hz. İnsan, Dücane Cündioğlu (Sayfa 106)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
23 saat önce · Kitabı okuyor

Modern hayat ölüm düşüncesinden uzaklaşmayı emreder!

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 58 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 58 - Dergâh Yayınları)

An itibariyle finallerim bitmiş bulunmaktadır. Saatlerce huzur dolu bir şekilde kitap okuyabilirim. Yaşasın özgürlük!

Buse Suci, bir alıntı ekledi.
24 May 11:25 · Kitabı okuyor

Her ne olursa olsun mazim bugünkü vaziyetimden bana bütün bir mesele gibi geliyor. Ne ondan kurtulabiliyorum, ne de tamamiyle onun emrinde olabiliyorum.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 55 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 55 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
23 May 20:18 · Kitabı okuyor

Sizler daima böylesiniz... Ruhunuzu saran küçüklük duyguları içinde büyük değerlerimizi kaybedersiniz... Azizim vazgeçin bu huydan.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 51 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 51 - Dergâh Yayınları)
Buse Suci, bir alıntı ekledi.
22 May 18:39 · Kitabı okuyor

Dinlemesini biliyorsun, ki bu mühim bir meziyettir. Hiçbir şeye yaramasa bile insanın boşluğunu örter, karşısındakiyle aynı seviyeye çıkarır.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 37 - Dergâh Yayınları)Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar (Sayfa 37 - Dergâh Yayınları)