1000Kitap Logosu
Çelebi
TAKİP ET
Çelebi
@C8H10N4O2
Kitabevi çalışanı
istanbul
Karabük, 1 Ocak
134 kütüphaneci puanı
270 okur puanı
06 Şub 2017 tarihinde katıldı.
341
Kitap
101
İnceleme
395
Alıntı
47
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
136 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap Galen'in biyografisi tarzında yazılmış. Her okurun okuyabileceği bir kitap. Tavsiye ederim. Bu arada ,Pinhan Yayıncılık etiketiyle satılan Tıp Sanatının Anayasası adlı kitabı da okumak için ön okuma mahiyetinde olacağını düşündüğüm bu kitabı okumaktan keyif alacaksınız.(Not: Yurt Yayınları tarafından basılmış olan adlı romanı okumak farklı bir okuma deneyimi olur okumanızı öneririm. Noah Gordon İbni Sina'nın Talebesi Hekim Tıp Sanatının Anayasası, Tıp Sanatı, Glaukon’a Tedavi Yöntemi )
Tıbbın Kapıları - Galen
Okuyacaklarıma Ekle
2
192 syf.
·
11 günde
·
10/10 puan
Genel olarak kitap güzeldi. Yew Shodkin adlı çocuğun anlattıklarını okuyoruz bu kitapta. Bir çocuğun birey olabilme sürecini, kendi olabilme çabası içinde, toplumun dayattıklarını da kabul etmeme mücadelesine tanıklık ediyoruz. Sık sık Lao Tzu'dan alıntılar ile desteklenerek anlatıma ayrı bir tat da katmış yazar. Yani değerli okur, size bu kitabı tavsiye ederim. Güzel keyifli bir okuma deneyimi yazacaksınız.
Küçük Ses
8.3/10
· 71 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
78 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Perec'ten düşündürücü, tebessüm ettirici,kendi çalıştığınız yerle yer yer özdeşleştirici, var ya borcum harcım olmasa dakka durmam işte ama bakma mecburuz bir yerde diye içinizden bu tarz içli cümleler kurdurtucu sıradışı bir kitap daha.. Kitapta noktalama işaretleri yok ilk başta tuhaf geliyor ama sonra alışıyorsun ve kaptırıyorsun sık sık tekrara düşüyor gibi görünüyor ama servis şefi ile görüşme denemeleri esnasında, yapılan iş yeri tanımları çok iyi altı çizilecek nitelikte bana göre tavsiye ederim.
4
152 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Okuduğun sarsıcı romanlardan biriydi. Akıcı bir dili var eserin. Çevirisi de güzeldi. Öyküleri "Dönüş" ile tanıştığım Platanov ile dostluğumuz "Çevengur" ile pekişecek eminim. Herkese tavsiye ederim bu romanı ve yazarın diğer eserlerini.
Can
7.9/10
· 659 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
232 syf.
·
9 günde
·
4/10 puan
Doğuştan gözleri görmeyen bir çocuğun dayısı tarafından eğitilmesi üzerine devam eden, Rusya'daki pedagojik eserlerin ilk örneklerinden kabul edilen bir eser. Orta tempoda bir akışa sahip bana göre. Genel olarak iyi bir roman ama herkese de hitap edeceğini düşünmüyorum.
Kör Müzisyen
Okuyacaklarıma Ekle
3