Cahil Okur'un Kapak Resmi
Cahil Okur beğendi. 19 Ağu 2017
şule uzundere, Liseden Arkadaşlar'ı inceledi.
19 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 9/10 puan

Selçuk Aydemir’in Mahalle’den Arkadaşlar kitabını iki yıl önce okumuştum. Kitap o kadar hoşuma gitmişti ki o yıl okuduğum en güzel kitaplardan biri olmuştu. Yazar kitabın devamı sayılabilecek Liseden Arkadaşlar’da bu sefer lise maceralarını anlatıyor. Kitapta yeni karakterlerle tanışsak da çoğunlukla tanıdık yüzleri okuyoruz.

Tabii ben bu kitapta da çok güldüm, birçok yerde kahkaha attım ve yazarın espri yeteneğine hayran kaldım. Hatta üşenmesem İşler Güçler ve Kardeş Payı dizilerine baştan başlayıp bütün bölümlerini izlemek isterdim ama bölümlerin uzunluğu gözümü korkutuyor. (Bilmeyenler için not: Yazar aynı zamanda bu iki dizisin senaristi.)

Gülmek isteyen herkese Selçuk Aydemir’in kitaplarını tavsiye ederim. Şimdi yazarın, serinin üçüncü kitabı olarak yazacağı Sektörden Arkadaşlar’ı merakla bekliyorum. Eminim o da çok komik olacaktır.

Cahil Okur beğendi. 29 May 2017
insan_okur, bir alıntı ekledi.
29 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sır
Bir sırrı muhafaza etmenin en iyi yolu, sırrın olmamasıdır.

Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 360 - Doğan Kitap 1. Baskı Çev: Şevket Deniz)Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 360 - Doğan Kitap 1. Baskı Çev: Şevket Deniz)
Cahil Okur beğendi. 15 Kas 2016
insan_okur, bir alıntı ekledi.
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Paranormal yetenekleri incelemenin tek bir yolu vardır; o yeteneklere sahip olmak. Sen bu anlattığım ufukları hayal bile edemezsin.

Taş Meclisi, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 386 - Doğan Kitap)Taş Meclisi, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 386 - Doğan Kitap)
Cahil Okur beğendi. 30 May 2016
insan_okur, Od'u inceledi.
30 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

İskender Pala okudukça okuyasım geliyor. Mükemmel bir romandı. Yunus Emre'yi anlatan bu roman. Eşini ve oğlunu kaybeden Yunus Emre'nin hamlıktan, pişmeye ve daha sonra olmaya doğru giderkenki adımlarını anlatmış. Dili, akıcılığı harika. Yabancı kelime falan var okuyamam sanmayın. Gayet güzel ve sade.
Okuduğum 4. kitabı oldu. TRT1 deki diziyi daha fazla izlemek istiyorum şimdi. Çok güzel alıntılar ve özlü sözler var. Tasavvuf hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. "Bilmem" demenin ne olduğunu, sabrın gücünü iyi anlatan bir eser. Hacı Bektaş, Mevlana ve diğer kişilikleri de bu sayede tanıyacaksınız. Bir bakıma tarihten de dersler vermiş. Osmanlı'nın kuruluşu, beylikler ve Moğol işgallerinden de söz etmekte. Son derece beğendim, beğendiklerime ekledim. Pişman olmazsınız.Yabancı romanlar revaçta olsa da ayda 1 yada 2 roman kendi özümüzden okumalı düşüncesindeyim. Mutlu okumalar.

2 /