Cahil Okur'un Kapak Resmi
Cahil Okur beğendi. 29 May 17:32
insan_okur, bir alıntı ekledi.
29 May 14:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sır
Bir sırrı muhafaza etmenin en iyi yolu, sırrın olmamasıdır.

Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 360 - Doğan Kitap 1. Baskı Çev: Şevket Deniz)Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 360 - Doğan Kitap 1. Baskı Çev: Şevket Deniz)
Cahil Okur beğendi. 15 Kas 2016
insan_okur, bir alıntı ekledi.
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Paranormal yetenekleri incelemenin tek bir yolu vardır; o yeteneklere sahip olmak. Sen bu anlattığım ufukları hayal bile edemezsin.

Taş Meclisi, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 386 - Doğan Kitap)Taş Meclisi, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 386 - Doğan Kitap)
Cahil Okur beğendi. 30 May 2016
insan_okur, Od'u inceledi.
30 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

İskender Pala okudukça okuyasım geliyor. Mükemmel bir romandı. Yunus Emre'yi anlatan bu roman. Eşini ve oğlunu kaybeden Yunus Emre'nin hamlıktan, pişmeye ve daha sonra olmaya doğru giderkenki adımlarını anlatmış. Dili, akıcılığı harika. Yabancı kelime falan var okuyamam sanmayın. Gayet güzel ve sade.
Okuduğum 4. kitabı oldu. TRT1 deki diziyi daha fazla izlemek istiyorum şimdi. Çok güzel alıntılar ve özlü sözler var. Tasavvuf hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. "Bilmem" demenin ne olduğunu, sabrın gücünü iyi anlatan bir eser. Hacı Bektaş, Mevlana ve diğer kişilikleri de bu sayede tanıyacaksınız. Bir bakıma tarihten de dersler vermiş. Osmanlı'nın kuruluşu, beylikler ve Moğol işgallerinden de söz etmekte. Son derece beğendim, beğendiklerime ekledim. Pişman olmazsınız.Yabancı romanlar revaçta olsa da ayda 1 yada 2 roman kendi özümüzden okumalı düşüncesindeyim. Mutlu okumalar.

Cahil Okur beğendi. 24 Şub 2016
şule uzundere, bir alıntı ekledi.
24 Şub 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor

’Anne özlemi’ fırından yeni çıkmış ev kurabiyesi kokar. Rengi yeşildir.

Kumral Ada Mavi Tuna, Buket UzunerKumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner
Cahil Okur beğendi. 08 Oca 2016
dr coffee, bir alıntı ekledi.
08 Oca 2016 · Kitabı okudu

"TONIETTE
cok komik vallahi, sizlerden onları iyileştirmenizi beklemeleri ne büyük bir küstahlık. Bunun için çalışmıyorsunuz ya. Siz maaşınızı alıp reçetenizi yazarsınız, iyileşmek onlara kalmış."

Hastalık Hastası, Moliere (Sayfa 69 - Kültür bakanlığı yayınları/antik batı klasikleri, çevirmen: buket yılmaz)Hastalık Hastası, Moliere (Sayfa 69 - Kültür bakanlığı yayınları/antik batı klasikleri, çevirmen: buket yılmaz)