Giriş Yap
Alperen Çalışıcı
@DrAlperen
Dr
Dr
Eskişehir
Bitlis
29 okur puanı
28 Eyl 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
ve bir kitap okudu · 1ha
592 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Atatürk
9.0/10 · 1.463 okunma
Reklam
168 syf.
·
7/10 puan
insan bu
Kitap roman olarak ve bir romancının ilk piyasaya çıkmış romanı olarak fena değil ama diğer romanlarına göre bence daha aşağıda kalıyor. Sıradan bir orta halli roman. Okuyacaklara tavsiye etmem. en baştaki söz güzel "duvarın konuşması" Kitap ta bazı güzel bilgiler ve eski konuştuğumuz dilimize ait örnekler bulunmakla birlikte anlaşılabilir bir dilde.
Engereğin Gözü
8.1/10 · 12,9bin okunma
368 syf.
·
2/10 puan
tam anlamıyla kendi hayatı
Başka okuduğum tarihe geçmiş kişiliklerin hayatını anlatması ile geçen dönemlerden bilgi vermesi ile alakası yok. Sadece yaşadığı hayatla ilgili tamamen kendi öz yaşayışları hakkında bilgi vermiş ve sürekli sadece ben ben demiş çok bencilin birinin çocukluktan itibaren belli yaşa kadar yaşadıkları anbean anlatmaya çalışılmış çok dürüst ve düşük bir anlatım tarzı hiç okumanızı tavsiye etmem. İnsanların öldükten sonra ne yapmış olduklarını neler yaşamış olduklarını kaydetmek zorunda olduklarını düşündüğü için yazmış. Bunu da kitapta belirtiyor zaten.

Okur takip önerileri

carpediem
@NurayAcarAlperen Çalışıcı ile benzer
Z.K
@ZeynepK08Alperen Çalışıcı ile benzer
Nihat KORGAN
@SairNihatAlperen Çalışıcı ile benzer
Daha fazla göster
160 syf.
·
7/10 puan
anılar diye bakmayın
Kitabın 3/4'ü dönemin konjonktürü ile ilgili bilgi veriyor kalan dörtte bir kısmında günlük gibi yazılmış ama okuduğunuzda ise sanki o dönemin hakkında biraz daha fazla bilgi edinmiş olduğumuzu hissediyorsunuz
Balkan Harbi
5.5/10 · 18 okunma
251 syf.
·
2/10 puan
Bence
Çok güzel bir dille yazılmış. Bilimsellik de çok alakası olmayan biri yazdığına göre bilimsellikle çok alakası olmayan bir okuyucu da rahatlıkla okuyabilip yorulmayabilecek tarzda olmuş ama şahsın belli görüşü savunma için yazdığı ve başkasının yazdığı kitabın üstüne kendi düşüncelerini yazdığı için çok sırıtıyormuş. Keşke kendince olan evrim teorisinin boşluklarını yazsaydı çok daha büyük saygı görürdü. Bilimle ilgilenen insanlar içinse çok basit bir kitap sadece kitapsızlıktan okunabilir, akıcı bir dili var. Yatakta kalmak zorunda kaldığım dönemde okumuştum çok da hoş bir kitaptı ama yazarını görünce çok çok şaşırdım başkasına yazdırması, iş için kopyala yapıştır emeği verilmesi yüzünden bence alıp bir defa okuyun. Çok basit düşünen bir beyniniz varsa ve fiziksel bilimlerle ilgilenmiyorsanız okuduktan sonra pozitivist birine sorun, sormazsanız sizi kandırabilir kitap. Gerçekten pozitif bilimlerle uğraşıp da Evrim teorisi hakkında bilgisi olan birinin bu kitabı okuması tamamen saçma.
Evrim Aldatmacası
4.9/10 · 166 okunma
1 yorumun tümünü gör
2
9
82 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47