Okur
efhima
TAKİP ET
efhima
@Efhima1
67 okur puanı
12 Ara 2019 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
143
Kitap
33
İnceleme
76
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
efhima
bir alıntı ekledi.
Epiharmus der ki ,insan düşünce ile görür ve duyar; her şeyden faydalanan, her şeyi düzene sokan, başa geçip yöneten düşüncedir; geri kalan her şey kör,sağır ve cansızdır.
2
efhima
bir alıntı ekledi.
Kanunlar doğru oldukları için değil, kanun oldukları için yürürlükte kalırlar. Kendilerini dinletmeleri akıldışı bir güçten gelir , başka bir şeyden değil. Mistik olmak işlerine gelir. Kanunları koyanlar da çok kez budala ya da eşitlik korkusuyla haksızlığa düşen kimselerdir . Nasıl olursa olsunlar , insandırlar nihayet,her yaptıkları şey ister istemez sudan ve değişkendir. Kanunlardan daha çok , daha ağır , daha geniş haksızlıklara yol açsn ne vardır?
2
efhima
bir alıntı ekledi.
Gerçek erdem zengin, kudretli ve bilgili olmasını ,mis kokulu yataklarda yatmasını bilir.Hayatı sever; güzelliği de ,şan şerefi de, sağlığı da sever. Fakat onun özbeöz işi, bu nimetleri ölçü ile kullanmasını ve yiğitçe bırakıp gitmesini bilmektir.
1
efhima
bir alıntı ekledi.
Benim mesleğim ,sanatım yaşamaktır. Bana hayatımı duyduğum ,gördüğüm ve yaşadığım gibi anlatmamı yasak edenler mimara da desinler ki, sen binalardan kendine göre değil başkasına göre , kendi bilginle değil başkasının bilgisiyle söz edeceksin.
1