Giriş Yap
Furkan Uzel
@FurkanUzl
Öğrenci
Marmara Üniversitesi / Tarih
2001
797 okur puanı
29 Ara 2018 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Müslüman Türklerin tarih boyunca İslâma, onun peygamberi ve insanlığın kurtarıcısı Muhammed aleyhisselâma olan hürmetleri, bu uğurdaki gayretleri hakikaten pek üstün olmuştur. Doğrusu Türkün müslümanı dünyanın efendi insanıdır.
Sayfa 174 - İrfan Yayınevi
Deneyimli kişinin belli bir alanda epeyce bilgi birikimi vardır. Ama ona asıl üstünlüğünü sağlayan, bilgilerin kendisi değil, o bilgilerden yararlanma hüneridir.
Sayfa 80 - Ötüken Neşriyat
Reklam
·
Reklamlar hakkında
İnsan, başka hiçbir canlıda bulunmayan tasavvur dünyasıyla biyolojik bir makine olmaktan kurtulmuş, kültür ve medeniyet meydana getirmiştir. Bir imkânlar alanı ve hürriyet kaynağı olan tasavvur dünyası sayesinde ortaya çıkan insan eylemlerindeki değişkenlikler, insan hayatının tarihsel boyutunu oluşturmuştur.
Sayfa 74 - Ötüken Neşriyat
Eylemlerini kararlaştırma ve seçme imkânı, insanda ahlâkî sorumluluk bilincini doğurur. Eylemlerinin varacağı sonuçları her zaman kestiremeyen fakat davranmak zorunda olan insan, böylece, başına gelecekleri kendi eliyle hazırlar.
Sayfa 62 - Ötüken Neşriyat
İçgüdüsel itilmelerin, şiddetli heyecanların ve ihtirasların hâkim olduğu anlarda akıl, kandırılmaya hazırdır. Böyle durumlarda, aklın dışında, aklın teslim olduğu bir doğruluk örneği yoksa, doğru iş yapıyorum diye insan kendi nefsinin arzularına uyabilir.
Sayfa 52 - Ötüken Neşriyat
Hayatın kıvrımları içinde gelişen somut olaylar önceden bilinemeyeceğine göre, onlar karşısında nasıl hareket edileceği de önceden kararlaştırılamaz. Bu bakımdan somut olaylar karşısında ne yapmak gerektiği hususunda aklın vereceği kararlara ışık tutan soyut ve genel ilkeler her ahlâk nizamının temelidir.
Sayfa 45 - Ötüken Neşriyat
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
402
4.019 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17