1000Kitap Logosu
Gizem
TAKİP ET
Gizem
@Gizem_t
Ressam ~ Öğretmen
Lisans
26 Ekim
288 okur puanı
18 May 2020 tarihinde katıldı.
72
Kitap
0
İnceleme
658
Alıntı
9
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Gizem
bir alıntı ekledi.
Bir inancın yüceliğinde buldum seni bir kavganın güzelliğinde sevdim. Bin kez budadılar körpe dallarımızı bin kez kırdılar. Yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz bin kez korkuya boğdular zamanı Bin kez ölümlediler Yine doğumdayız işte, yine sevinçteyiz. Bitmedi daha sürüyor o kavga ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!
3
227
Gizem
bir alıntı ekledi.
Kadınların ve erkeklerin ülkemizde insan insana ilişki kur­ması kolay görünmüyor. Çünkü bu kadının insan insana ilişki kurma çabası Türk erkeği tarafından "kadının sinyal vermesi, kuyruk sallaması, flörtöz davranması" olarak yorumlanıyor. Kadın en başta kendini güvende hissedemiyor. Bu konuda ge­reken toplumsal değişimin uzun zaman ve emek isteyen bir tarafı var gibi görünüyor.
14
Gizem
bir alıntı ekledi.
Kendin olarak var olmana önem verildiğini hissetmek sağlıklı ilişkinin vazgeçilmezidir. Birinin eksiğini, ihtiyacını karşılamak için değil, yaşam dansı için berabersiniz. Zamanla müziğin türü ve ritmi değişir ama dans daha derin bir anlam kazanarak devam eder.
49
Gizem
bir alıntı ekledi.
"Ben başkalarının beklentileri doğrultusunda, onların ben­den beklentilerini gerçekleştirmek için yaşıyorum! Peki ben ne istiyorum? Ne istediğim kimsenin umurunda değil ve ben de ne istediğimi bilmiyorum. Öfkeli, gergin, stresli bir yolculuğun içindeyim. Hayat bu mu?"
11