Yusuf'un Kapak Resmi
Yusuf tekrar paylaştı. 09 Ara 13:05

Aliya İZZETBEGOVİÇ (Bilge Kral)
Biz, Çanakkale'den sonra direnişi devam ettiren nesiliz. Sen, direnişin değil, diriliş'in nesli olacaksın. Korumak için değil, düzen kurmak için çalışacaksın. Sen varsan biz olacağız. Sen ayaktaysan biz yaşayacağız. Ama unutma! Sömürgeciler, seni tamamen Asya'ya sürmek için planlarını adım adım işletecekler. Bir gün sıra sanada gelecek. Seni yok etmek için bin yıldır hazırlananlar, bir gün bile durmadan çalışıyorlar. Sen Türk'sün. Bir ırk, bir din, bir mezhep değilsin, olamazsın. Batı, Haçlı seferlerini düzenlerken Araplara Arap demiyordu, Türk diyordu. Çanakkale'de Kürtleri boğazlarken onlara Kürt demiyordu, Türk diyordu. Ne zaman ki onların çıkarı için yeni devletlere ihtiyaç duydu, Arap'a Arap demeye başladı. Seni ondan, onu senden ayırdı. Bugün de Kürt'ü senden, seni Kürt'ten ayırmak için gece ve gündüz çalışıyor.

Yusuf, bir alıntı ekledi.
08 Ara 21:31

Nasıl Konuşmalı
Biz sözün ardından koşmamalıyız, söz bizim arkamızdan koşmalı, işimize yaramalı. Söylediğimiz şeyler, sözleri almalı ve dinleyenin kafasını öyle doldurmalı ki artık kelimeleri hatırlamayasın.İster kâğıt üstünde olsun, ister ağızdan, benim sevdiğim konuşma, düpedüz, içten gelen, lezzetli, şiirli, sıkı ve kısa kesen bir konuşmadır.

Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 252 - İş Bankası Kültür Yayınları)Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 252 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Yusuf, bir alıntı ekledi.
08 Ara 21:26

Bilgelik ve Mutluluk
Çağımda yüzlerce işçi, yüzlerce çiftçi gördüm ki üniversite rektörlerinden daha bilge ve daha mutluydular ve ben daha çok onlara benzemek isterdim.

Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 234 - İş Bankası Kültür Yayınları)Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 234 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Yusuf, bir alıntı ekledi.
08 Ara 21:19

Olgun, kendine hakim, öylesine ki
Ne yoksulluk korkutur onu, ne ölüm, ne zindan;
Tutkulardan sıyrılmış, şereflere gözü tok;
İçine kapanmış, toparlanmış, yalın bir küre olmuş
Pürüzsüz yuvarlanır bir başına,
Talihe tutamak vermeden, hiç yenilmeden.
Horatius

Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 244 - İş Bankası Kültür Yayınları)Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 244 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Yusuf tekrar paylaştı. 07 Ara 01:35
Yusuf, bir alıntı ekledi.
07 Ara 00:35

#Kudüs
Kan büyüyordu
--- İşin kötüsü gözüm görmüyor
--- Silah ıslandı atamıyorum
--- Çevrem kıpkırmızı oldu
Ellerim yapış yapış
--- Kelimelerimi duyuyor musun?
..........................................................
Dünyaya kan ismini veriniz.

Şahdamar / Körfez / Sesler, Sezai Karakoç (Sayfa 66 - Diriliş Yayınları - 6. Baskı - 1996)Şahdamar / Körfez / Sesler, Sezai Karakoç (Sayfa 66 - Diriliş Yayınları - 6. Baskı - 1996)
Yusuf tekrar paylaştı. 07 Ara 01:07
salih, bir alıntı ekledi.
 30 Tem 21:43 · Kitabı okudu · İnceledi

Ve Kudüs şehri..İçiyle ve ruhuyla suskun

Alınyazısı Saati, Sezai Karakoç (Sayfa 9 - Diriliş Yayınları 7. Baskı 2016)Alınyazısı Saati, Sezai Karakoç (Sayfa 9 - Diriliş Yayınları 7. Baskı 2016)
Yusuf, bir alıntı ekledi.
07 Ara 00:38

#Kudüs
Ölüm yayılıyordu ölüyordu gece bile
İşleyen makinalar kalmıştı yalnız
Ve onların kolları insanlar
Zalim kelimesinin gözbebeği
İnsan değil alet
Aletin âleti
Kör
Tanrı onlarsız değil
Ama onlar Tanrısız.

Şahdamar / Körfez / Sesler, Sezai Karakoç (Sayfa 67 - Diriliş Yayınları - 6. Baskı - 1996)Şahdamar / Körfez / Sesler, Sezai Karakoç (Sayfa 67 - Diriliş Yayınları - 6. Baskı - 1996)

Quo timoris minus est, eo minus ferme periculi est.

Ne kadar az korkarsak o kadar az tehlikedeyiz.
Titus-Livius

Yusuf, bir alıntı ekledi.
05 Ara 22:30

Tehlikelerden kaçınmakta aşırı telaşa düşmek kendimizi tehlikenin kucağına atmanın en kestirme yoludur.

Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 138 - İş Bankası Kültür Yayınları)Denemeler, Michel De Montaigne (Sayfa 138 - İş Bankası Kültür Yayınları)