Okur
Halime Kara
TAKİP ET
Halime Kara
@Halimehlm
17 okur puanı
14 Şub 2020 tarihinde katıldı.
20
Kitap
15
İnceleme
0
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Halime Kara
İki Şehrin Hikayesi'ni inceledi.
420 syf.
·
44 günde
·
10/10 puan
*... hiç dert çekmemiş, yalnızca başkalarının dertleriyle uğraşmıştı. Belki de bu yüzden ikinci el dertler, ikinci el elbiseler gibi kolayca giyilip çıkartılabiliyordu. * Var olan doğru olandır. * İnsanın bedenini örten ne olursa olsun, duygular onu deler geçer. * Erdem bulaşıcıdır. * Hayaletlere inanmayan birinin hayalet öykülerinden korkması gibi.. * İntikam ve hesaplaşma hep uzun sürer. * Sözlerinle değil de davranışlarınla pişman olduğunu gösterirsen dostum kalabilirsin. * Üzüntü ve umutsuzlukta sarsılmaz bir güç vardır. * Kötülükler iyilik üretemiyor.
İki Şehrin Hikayesi
8.5/10
· 28,9bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Halime Kara
Kırmızı ve Siyah'ı inceledi.
240 syf.
·
22 günde
·
Puan vermedi
* Cehennemin açık kapısını göstermek.. * Her şey söylenmek isteniyor ama hiçbir şey söylenmiyordu. * Giysinin yakasından ötesini düşünememek .. * İhtirasın, ihtiyattan büsbütün sıyrılabilmesi pek seyrek görülür şeylerdendir; insan kendini pencereden atar, atabilir ama bunu beşinci katta oturanlar yapar. * Ölümün yaklaşması, insanı duygusuzlaştırır. * Yürekli olmak öğretilmez.
Kırmızı ve Siyah
8.1/10
· 5,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Halime Kara
Dava'yı inceledi.
216 syf.
·
6 günde
·
7/10 puan
* Gerçekten absürt kelimesini karşılıyor olayları. Milenaya mektuplar ı okurken bezmiştim. Fakat bu kitap farklı bir şekilde sürüklüyor, durağan yapısının içinde farklı bir şekilde "şu sayfayı da okuyayım, şurayı da okuyayım" yapmayı beceriyor. Son sayfalarına doğru birkaç yerde yazım yanlışı vardı. Onun haricinde bir sıkıntı yok. 10 yıl sonra yine okumayı isteyeceğim bir kitap.. Sonu üzdü.. Tüm olayların K. nın rüyası olmasını bekliyordum son sayfaya kadar, ama gerçek başkaymış
Dava
7.7/10
· 33,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2