Havva alanbay'ın Kapak Resmi
Havva alanbay tekrar paylaştı. 16 Nis 03:36
Aysel, bir alıntı ekledi.
27 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Kırılgan yaşamlarımızın her anında başımıza gelebilecek beklenmedik olayları düşünecek olursak, her yeni gün bir mucizedir."

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo CoelhoVeronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho
Havva alanbay, bir alıntı ekledi.
16 Nis 03:34 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ah, bu dünyanın acıları hiçbir şeye benzemez, hemen anlaşılır...

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo CoelhoVeronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho
Havva alanbay, bir alıntı ekledi.
16 Nis 03:32 · Kitabı okudu · 10/10 puan

“Gerçek bu. Remington firması -ki o zamana değin dikiş makinesi üretiyormuş- yazı makinesi üretmeye karar verdiklerinde bu klavyeyi kullanmışlar QWERTY. Bunun sonucunda insanlar bu klavyeyi öğrenmek zorunda kalmışlar, bunun üzerine öteki firmalar da aynı klavyeyi üretmek durumuna düşmüşler, bir dönem piyasada başka hiçbir model bulunamaz olmuş. Tekrarlamak gerekirse: Yazı makinesi ve bilgisayar klavyeleri, kullanıcılar daha hızlı değil, daha yavaş yazsınlar diye ayarlanmış. Anladınız mı? Şimdi bu klavye düzenini bozmaya kalksanız, malınızı kimseye satamazsınız.”

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo CoelhoVeronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho
Havva alanbay tekrar paylaştı. 11 Nis 02:49

İngilizce öğrenmek isteyenler için kapsamlı bir liste.
1-Ücretsiz çevrimiçi İngilizce dersleri ve ESL / EFL kaynakları bulunan.Bunun yanında çevrimiçi egzersiz imkanı bulunduran kapsamlı bir site.
https://www.englishpage.com


2-Dünya çapında ki değerli konuşmaların yer aldığı https://www.ted.com adresinde ise altyazı seçeneği ile konuşmaları takip edebilme imkanınız bulunmaktadır. Hem İngilizce öğrenmek için hem de yeni birşeyler öğrenme açısından güzel ve kullanışlı bir site3-Ekonomik düzeye bakılmaksızın herkesin kaliteli eğitime eşit erişimi olması gerektiğine inanan http://sozoexchange.com sitesi ise temelde telaffuz üzerine olsa da kelime öğrenilmesi için de güzel bir site.4-İngilizce sorularla konuşma ve yazmanızı geliştirmek için http://iteslj.org/questions/ adresi tam biçilmiş kaftan.


5-Belki de benim en çok sevdiğim sitelerden biri VoScreen'dir. Yerli oluşu da bu sitenin gerçekten desteklenmesi için yeterli :) Film Skit'leri ile konuşma ve dinleme yeteneğinizi geliştirebilirsiniz aynı anda ki test seçeneği ile biraz cesaretlendiriyor.
http://www.voscreen.com


6-Rusya menşeli olan http://ororo.tv ise filmler ile birlikte İngilizce öğrenilmesi için güzel bir platforma sahip.


7-Kısa İngilizce hikayeler için ; http://www.rong-chang.com/qa2/


8-Hacettepe İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden mezun olmuş Özer Kiraz'ın kendisinin çektiği interaktif videolar yer almaktadır. Hem sınav için hem temel dilbilgisi konularının derlemesi mevcut harika bir site. http://www.xn--konuanlatm-5ubb.comkonuanlatımı.com


9-Seviye seviye videoların listelendiği hem dilbilgisi hem de YDS için çok değerli ve güzel bir site. Özkan Çelen'e ait olan bu site bulunmaz bir kaynak. http://www.ozkancelen.com


10-İngilizce'yi İzleyerek ve Konuşarak öğreten güzel bir site.
http://tr.englishcentral.com/videos11-Dilbilgisi, telaffuz, okuma ve dinleme uygulaması ve interaktif bir resim sözlüğü içeren kullanıcı dostu bir web sitesi. http://easyworldofenglish.com


12-Tamamıyla interaktif bir site daha çok güzel bir tarafı günlük bir programa dahil olup çalışmalarınızı düzenli şekilde yapmanıza olanak sağlıyor. http://www.manythings.org


13-Dünya çapındaki öğrenciler için bir forum. Sınavlar, dilbilgisi açıklaması ve öğrenciler için tartışma forumları içerir. Öğretmenler için, tartışma forumlarının yanı sıra tüm konularda sınıfların fikirlerinin tartışıldığı bir ortam.
http://www.eslcafe.com


14- Günümüz iş kolları/meslekler ile alakalı kısa kısa hikayelerin yer aldığı bazılarında da videoların bulunduğu güzel bir site. Özellikle YÖKDİL için kayda değer bir site. http://cdlponline.org15-Yeni başlayanlar için pek çok dil sınavları da dahil olmak üzere her seviyedeki dilbilgisi ve kelime uygulamalarını barındıran çok güzel bir site. http://a4esl.org


16-Burası ise çocuklar için bir site, ancak yetişkinlerin de kullanamayacağını kim söyledi? Site 1'den 5'e kadar sınıf seviyesinde düzenlenen eğitim oyunları içerir ve özellikle yazım ve ses bilgisi için çok eğlenceli bir site.
http://www.abcya.com


17- Sözcük dağarcığınızı genişletmenize, matematik vb. bir çok bilim alanını kavramaya ve bilimsel araştırmaları İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak site.
http://www.tv411.org18-Birçok şey için etkileşimli öğreticilere sahip iyi tasarlanmış bir site. İngilizce dil öğrenenler için de, dinlemek ve okumak için hikayeler ve resim sözlükleri de dahil olmak üzere kaynakları barındırır.
http://gcflearnfree.org/everydaylife19-Alfabeden vücut parçalarına, çiftlik hayvanlarına kadar her şeyin bulunduğu çevrimiçi bir resim sözlük. Sıradan bir sözlük değil interaktif bir sözlük bunun yanında grammer notları da bulunmakta.
http://www.languageguide.org/english20- Dil kursuna gitmeyi zaman kaybı olarak görenler ya da vakti olmayanlar için İngilizce kursunun tamamını internete yüklendiği güzel bir site :)
http://www.free-english-study.com"Scherlockkizm" den alıntıdır.